Usuwanie adware ManagerBoost

Znany również jako: Reklamy ManagerBoost
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć ManagerBoost z Mac?

Czym jest ManagerBoost?

Ta aplikacja jest sklasyfikowana jako adware i porywacz przeglądarki: wyświetla reklamy i promuje niektóre fałszywe wyszukiwarki. Badania pokazują, że promuje Safe Finder otwierając ją przez akamaihd.net. Jest bardzo prawdopodobne, że ManagerBoost zbiera również niektóre dane. Zazwyczaj użytkownicy nie pobierają i nie instalują świadomie takich aplikacji, jak ManagerBoost (adware, porywaczy przeglądarki). Dlatego takie aplikacje są klasyfikowane jako potencjalnie niechciane aplikacje (PUA).

ManagerBoost adware

Adware to rodzaj oprogramowania, które prezentuje użytkownikom reklamy, na przykład banerowe, kuponowe, pop-up czy ankietowe. Często reklamy takie mają promować (otwierając) podejrzane strony internetowe. W niektórych przypadkach powodują niechciane pobranie i/lub instalację niechcianych aplikacji. Odradza się ufanie/klikanie reklam wyświetlanych przez zainstalowane adware (w tym przypadku ManagerBoost). Jak wspomniano na początku, ManagerBoost zostało zaprojektowane do porywania przeglądarek. Zwykle aplikacje obsługujące porywaczy przeglądarki zmieniają ustawienia przeglądarki, takie jak adres strony głównej, domyślnej wyszukiwarki i nowej karty na adres danej fałszywej wyszukiwarki. Takie wyszukiwarki nazywane są fałszywymi, ponieważ nie generują unikalnych, niezależnych wyników - wyświetlają wyniki wygenerowane przez inną wyszukiwarkę (np. Yahoo, Google, Bing). Chociaż można je zaprojektować tak, aby generowały wyniki zawierające linki do podejrzanych witryn. Zwykle fałszywą wyszukiwarkę/jej adres można usunąć z ustawień przeglądarki tylko wtedy, gdy porywacz przeglądarki nie jest już zainstalowany. Ponadto aplikacje takie jak ManagerBoost często są zaprojektowane do zbierania różnych informacji. Dość często obierają za cel takie szczegóły, jak adresy IP, geolokalizacje, wprowadzone zapytania wyszukiwania, adresy odwiedzanych stron. Istnieją jednak PUA, które są również w stanie uzyskiwać dostęp do poufnych informacji. Możliwe jest, że twórcy zainstalowanego PUA mogą niewłaściwie wykorzystywać zebrane dane do generowania przychodów, na przykład mogą sprzedawać je stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). W ten sposób mogą narazić użytkowników na kradzież tożsamości, problemy związane z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością w Internecie lub inne.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy ManagerBoost
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:AdAgent-L [Adw]), BitDefender (Gen:Variant.Adware.MAC.Rload.4), ESET-NOD32 (wariant OSX/Adware.Synataeb.C), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Adload.i), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy ManagerBoost, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Kilka przykładów innych aplikacji podobnych do ManageraBoost to RequestTop, OperativeField i BasicDesktop. Zwykle adware i porywacze przeglądarki są reklamowane jako przydatne, mające rzekomo zawierać pewne funkcje, ulepszyć przeglądanie itp. Chociaż większość z nich nie działa tak, jak były reklamowane i mają na celu generowanie przychodów dla programistów poprzez prezentowanie użytkownikom reklam, promowanie podejrzanych adresów i/lub zbieranie różnych danych. Dlatego jeśli aplikacja tego typu jest już zainstalowana w przeglądarce i/lub systemie operacyjnym, zaleca się jej jak najszybsze odinstalowanie.

Jak zainstalowano ManagerBoost na moim komputerze?

Bardzo często PUA są dystrybuowane poprzez uwzględnienie ich w ustawieniach pobierania i/lub instalacji innych programów. Ta metoda dystrybucji nosi nazwę „sprzedaży wiązanej". Z reguły programiści uwzględniają PUA jako dodatkowe oferty i można je odrzucić w „Zaawansowanych", „Niestandardowych" lub innych ustawieniach konfiguratora przed ukończeniem pobierania i/lub instalacji. Jednak nie wszyscy użytkownicy sprawdzają i zmieniają te ustawienia podczas pobierania i/lub instalowania programów, a w ten sposób umożliwiają pobranie i/lub zainstalowanie PUA. W niektórych przypadkach takie pobrania i/lub instalacje mogą być spowodowane klikaniem reklam zaprojektowanych do uruchamiania określonych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Oprogramowanie i pliki należy pobierać wyłącznie z oficjalnych stron internetowych (i poprzez bezpośrednie linki). Zewnętrzne programy do pobierania, instalatory, nieoficjalne strony, sieci peer-to-peer (np. klienci torrent, eMule) itp. mogą być wykorzystywane do dystrybucji niechcianych i potencjalnie złośliwych aplikacji. Dlatego nie należy im ufać/korzystać z nich. Natrętne reklamy wyświetlane na podejrzanych stronach mogą powodować niechciane pobranie i/lub instalacje. Dlatego ich również nie należy klikać. Ponadto niechcianym pobraniom i instalacjom można zapobiec, odrzucając oferty pobrania i/lub zainstalowania niechcianych aplikacji w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych ustawieniach konfiguratora. Jeśli w przeglądarce są zainstalowane podejrzane, niechciane rozszerzenia, wtyczki i/lub dodatki, należy je odinstalować. Dotyczy to również tego rodzaju programów, które są instalowane w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany programem ManagerBoost, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Okno pop-up wyświetlane po zakończeniu instalacji ManagerBoost:

pop-up displayed once ManagerBoost installation is done

ManagerBoost przekierowujące użytkowników do witryny Safe Finder poprzez akamaihd.net:

ManagerBoost redirecting users to Safe Finder website via akamaihd.net

Folder zawartości ManagerBoost:

managerboost adware contents folder

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy ManagerBoost: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy ManagerBoost. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware ManagerBoost:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z ManagerBoost z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy managerboost:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy managerboost z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy managerboost z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy managerboost z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy managerboost z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy ManagerBoost kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy ManagerBoost na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy ManagerBoost dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.