Jak odinstalować adware MessengerHub?

Znany również jako: Reklamy MessengerHub
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania adware MessengerHub

Czym jest MessengerHub?

MessengerHub jest reklamowana jako aplikacja do błyskawicznej komunikacji, która zawiera funkcję czatu wideo. Jednak po instalacji zaczyna wyświetlać różne reklamy. Dlatego MessengerHub jest sklasyfikowana jako adware. Warto wspomnieć, że użytkownicy często pobierają i instalują adware niechcący (przypadkowo), dlatego programy tego typu są również znane jako potencjalnie niechciane aplikacje (PUA). Kolejnym szczegółem na temat programów typu adware jest to, że można je zaprojektować do zbierania różnych informacji.

MessengerHub adware download page

W większości przypadków aplikacje, takie jak MessengerHub, generują użytkownikom reklamy kuponowe, banerowe, ankietowe, pop-up i innego rodzaju reklamy. Kliknięcie ich powoduje otwarcie różnych podejrzanych witryn. W niektórych przypadkach aplikacje typu adware wyświetlają reklamy zaprojektowane do uruchamiania niektórych skryptów, które powodują pobranie i/lub instalacje niechcianego, potencjalnie złośliwego oprogramowania. Ponadto jest prawdopodobne, że MessengerHub zbiera różne dane związane z nawykami przeglądania użytkownika. Najczęściej takie aplikacje obierają za cel adresy IP, geolokalizacje, wprowadzane zapytania wyszukiwania, adresy odwiedzanych witryn i inne dane przeglądania. Jednak zawsze istnieje możliwość, że zainstalowane adware może również zbierać dane osobiste i poufne. Tak czy inaczej zebrane dane mogą być sprzedawane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które mogą niewłaściwie je wykorzystać do generowania przychodów na inne sposoby. Użytkownicy, którzy mają MessengerHub lub jakiekolwiek inne adware zainstalowane w przeglądarkach i/lub systemach operacyjnych, narażają się na kradzież tożsamości, problemy związane z bezpieczeństwem przeglądania Internetu, prywatnością w Internecie i inne problemy. Dlatego zaleca się jak najszybsze odinstalowanie zainstalowanego adware.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy MessengerHub
Typ zagrożenia Adware, niechciane reklamy, wirus pop-up
Rzekoma funkcjonalność Dostęp do komunikatora Facebook bezpośrednio z pulpitu komputera.
Nazwy wykrycia Comodo ([email protected]#2olkn5i78qy6o), DrWeb (Trojan.Siggen8.54487), ESET-NOD32 (Win32/Softninjas.A Potentially Unwanted), Microsoft (PUA:Win32/CoinMiner), Pełna lista wykrycia L(VirusTotal)
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń niepochodzących oryginalnie z przeglądanych przez ciebie stron. Obniżona prędkość przeglądania Internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy MessengerHub, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

MessengerDeck, MessengerTime i MessengerNow to kilka przykładów innych aplikacji typu adware, które są bardzo podobne lub nawet identyczne z MessengerHub. Większość programów tego typu łączy to, że generują przychody dla programistów, wyświetlając reklamy. Wiele z nich działa również jako narzędzia do śledzenia informacji. W taki czy inny sposób takie oprogramowanie może powodować różne problemy użytkowników. Dlatego zaleca się, aby nie instalować adware (ani innych PUA) w przeglądarce i/lub na komputerze.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

Powszechne jest, że adware jest dystrybuowane poprzez dołączenie go do konfiguratorów pobierania i instalacji innych programów. Ta metoda dystrybucji PUA nazywa się „sprzedażą wiązaną". Zwykle oferty pobrania i/lub zainstalowania aplikacji, takich jak MessengerHub, można znaleźć w takich ustawieniach, jak „Niestandardowe", „Zaawansowane" czy „Własne". Jednak użytkownicy często pobierają i instalują programy bez sprawdzania (i zmiany) jakichkolwiek ustawień. Pozostawiając te ustawienia bez zmian, pozwalają na dołączenie i/lub zainstalowanie dołączonych aplikacji wraz z pożądanymi programami. Czasami niechciane pliki do pobrania mogą być powodowane przez klikanie oszukańczych reklam zaprojektowanych do uruchamiania określonych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zewnętrzne programy do pobierania, instalatory, sieci peer-to-peer (takie jak klienci torrent, eMule itp.), nieoficjalne strony i inne źródła lub kanały nie powinny być używane jako narzędzia do pobierania lub instalowania oprogramowania lub plików. Wszystkie pobrania powinny być wykonywane wyłącznie z oficjalnych stron i poprzez bezpośrednie linki. Ponadto konfiguratory zawierające ustawienia (takie jak „Niestandardowe", „Zaawansowane", „Własne") należy sprawdzić pod kątem ofert pobrania i/lub zainstalowania PUA. Oferty te należy odrzucić przed ukończeniem pobierania i instalacji. Natrętne reklamy wyświetlane na podejrzanych stronach nie powinny być klikane. Takie reklamy mogą otwierać niewiarygodne strony internetowe lub powodować pobrania bądź instalacje różnych PUA. Jeśli jakieś nieznane, podejrzane, wtyczki, dodatki, rozszerzenia są już zainstalowane w przeglądarce lub tego rodzaju programy zainstalowane w systemie operacyjnym, należy je natychmiast odinstalować. Jeśli komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby automatycznie je usunąć.

Zrzut ekranu witryny pobierania MessengerHub:

MessengerHub adware download page

Kolejny zrzut ekranu witryny pobierania MessengerHub:

MessengerHub adware download page

Instalator MessengerHub:

messengerhub adware installer

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy MessengerHub: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy MessengerHub. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

MessengerHub adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj "MessengerHub" (lub "MessengerHub - Facebook Messenger for Desktop") wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu MessengerHub przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane przekierowania przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing MessengerHub ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Removing MessengerHub ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy messengerhub, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing MessengerHub ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing MessengerHub ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy messengerhub, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing MessengerHub ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing MessengerHub ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy messengerhub, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy messengerhub ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy messengerhub lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/17543-messengerhub-adware

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy MessengerHub kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy MessengerHub na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy MessengerHub dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.