Jak usunąć reklamy i przekierowania dostarczana/powodowane przez ProduceStyle?

Znany również jako: Reklamy ProduceStyle
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć adware ProduceStyle z Mac?

Czym jest ProduceStyle?

ProduceStyle to nieuczciwa aplikacja, sklasyfikowana jako adware. Prowadzi natrętne kampanie reklamowe, tj. wyświetla różne niechciane i szkodliwe reklamy. Dodatkowo, ta aplikacja ma cechy porywacza przeglądarki, takie jak zmianę ustawień przeglądarki i promocję fałszywych wyszukiwarek. ProduceStyle promuje Safe Finder poprzez akamaihd.net. Ponieważ większość użytkowników nieumyślnie pobiera/instaluje to adware, jest ono również uważane za PUA (potencjalnie niechcianą aplikację). Większość tego typu aplikacji zapisuje informacje związane z przeglądaniem i jest wysoce prawdopodobne, że ProduceStyle również to robi.

ProduceStyle adware

Aplikacje typu adware umożliwiają umieszczanie reklam pop-up, banerowych, ankietowych, kuponowych i innych natrętnych reklam, zwykle na każdej odwiedzanej witrynie. Reklamy te nakładają się na treść witryny i zmniejszają szybkość przeglądania. Po kliknięciu przekierowują na niewiarygodne/złośliwe strony, a niektóre mogą nawet potajemnie pobierać/instalować oprogramowanie (np. PUA). Porywacze przeglądarki działają poprzez przypisywanie adresów nielegalnych wyszukiwarek internetowych jako domyślnej wyszukiwarki, strony głównej i adresów URL nowej karty/okna przeglądarki. Dlatego każde zapytanie wpisane w pasek adresu URL i otwarta nowa karta/okno przeglądarki – przekierowują na promowany adres. W ten sposób ProduceStyle promuje (poprzez akamaihd.net) Safe Finder. Niewiele wyszukiwarek może faktycznie generować wyniki wyszukiwania, więc zwykle przekierowują do (lub powodują, że łańcuchy przekierowań kończące się na) Google, Yahoo, Bing i innych uzasadnionych. Ponadto porywacze przeglądarki mogą odmówić dostępu do ustawień przeglądarki i/lub przywrócić wszelkie dozwolone zmiany. Jak wspomniano na początku, większość PUA (w tym adware i porywacze przeglądarki) ma możliwość śledzenia danych. Mogą śledzić aktywność związaną z przeglądaniem (historię przeglądania i wyszukiwania) oraz zbierać wynikające z nich dane osobowe (adresy IP, geolokalizacje i inne szczegóły). Co więcej, te wrażliwe dane są często udostępniane i/lub sprzedawane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), również starającym się wykorzystywać je w celach zarobkowych. Dlatego obecność oprogramowania do śledzenia danych w systemach może spowodować straty finansowe, poważne problemy z prywatnością, a nawet kradzież tożsamości. Aby zapewnić bezpieczeństwo urządzenia i użytkownika, wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki muszą zostać niezwłocznie usunięte.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy ProduceStyle
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:AdAgent-L [Adw]), Endgame (złośliwe (średnia pewność)), ESET-NOD32 (wariant OSX/Adware.Synataeb.C), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy ProduceStyle, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

CreativeSearch, ElementaryDataSearch i RecognitionAssist to kilka przykładów programów typu adware. To oprogramowanie rzadko wydaje się podejrzane, a często wygląda na uzasadnione i nieszkodliwe. Użytkownicy są zachęcani do jego pobrania/instalacji za pomocą ofert różnych „przydatnych" funkcji. Jednak reklamowane funkcje rzadko działają zgodnie z obietnicą, a w większości przypadków w ogóle nie działają. W rzeczywistości dotyczy to praktycznie wszystkich PUA. Funkcjonalność, wygoda użytkownika i bezpieczeństwo nie mają znaczenia, ponieważ jedynym celem niechcianych aplikacji jest generowanie przychodów dla programistów. PUA są zaprojektowane do prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych, zmiany przeglądarek, zmuszania do otwierania niewiarygodnych/złośliwych stron i zbierania wrażliwych danych.

Jak zainstalowałem ProduceStyle na moim komputerze?

PUA są dystrybuowane za pomocą ustawień pobierania/instalacji innych produktów. „Sprzedaż wiązana" to termin używany do opisania tej fałszywej techniki marketingowej polegającej na wstępnym dołączaniu niechcianych lub złośliwych dodatków do zwykłego oprogramowania. Spiesząc się przez procesy pobierania/instalacji (np. przeglądając lub ignorując warunki, używając wstępnie ustawionych opcji, pomijając kroki i sekcje itp.) - użytkownicy ryzykują nieumyślną zgodą na wprowadzenie dodatkowych programów na swoje urządzenia. Wybrane PUA mają swoje „oficjalne" strony pobierania. Natrętne reklamy rozpowszechniają również te aplikacje. Po kliknięciu mogą uruchamiać skrypty do pobrania/zainstalowania PUA bez zgody użytkownika.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zdecydowanie zaleca się sprawdzanie produktów przed ich pobraniem/instalacją i/lub zakupem. Należy używać wyłącznie oficjalnych i zweryfikowanych kanałów pobierania. Niewiarygodne źródła, takie jak: nieoficjalne i bezpłatne witryny z bezpłatnym hostingiem plików (freeware), sieci udostępniania P2P (BitTorrent, eMule, Gnutella itp.) oraz inne zewnętrzne programy pobierania oferują zwykle zwodnicze i dołączone materiały. Należy ostrożnie obchodzić się z procesami pobierania i instalacji. Obejmuje to czytanie warunków, analizowanie wszystkich dostępnych opcji, korzystanie z „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawień oraz rezygnację z dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji itd. Należy być ostrożnym podczas przeglądania sieci. Natrętne reklamy wydają się zwyczajne, jednak przekierowują na różne podejrzane strony (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp.). W przypadku napotkania takich reklam/przekierowań należy sprawdzić system i natychmiast usunąć z niego wszystkie podejrzane aplikacje i/lub rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany programem ProduceStyle, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Okienko pop-up wyświetlane po zakończeniu instalacji ProduceStyle:

pop-up displayed once ProduceStyle installation is done

ProduceStyle przekierowuje użytkowników na stronę Safe Finder poprzez akamaihd.net:

ProduceStyle redirecting users to Safe Finder website via akamaihd.net

Folder instalacyjny adware ProduceStyle:

ProduceStyle adware install folder

Adware ProduceStyle zainstalowane w przeglądarce Safari:

ProduceStyle adware installed on Safari

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy ProduceStyle: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy ProduceStyle. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware ProduceStyle:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z ProduceStyle z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy producestyle:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy producestyle z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy producestyle z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy producestyle z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy producestyle z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy ProduceStyle kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy ProduceStyle na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy ProduceStyle dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.