Jak usunąć przekierowania do search.becovi.com?

Znany również jako: Porywacz przeglądarki search.becovi.com
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć porywacza przeglądarki search.becovi.com z Mac?

Czym jest search.becovi.com?

Mając wiele podobieństw do search.follysway.comsearch.schooldozer.comsearch.pitchofcase.com i wielu innych - search.becovi.com jest fałszywą wyszukiwarką. Zwykle fałszywe wyszukiwarki są reklamowane jako narzędzia zaprojektowane w celu poprawy komfortu przeglądania, szybkiego wyszukiwania, zapewniania dokładnych wyników wyszukiwania itd. Fałszywe wyszukiwarki, takie jak search.becovi.com, są głównie promowane przez porywaczy przeglądarki. Te nieuczciwe aplikacje promują fałszywe narzędzia wyszukiwania, dokonując nieautoryzowanych zmian w przeglądarkach i ograniczając/odmawiając dostępu do ich ustawień. Co więcej, większość porywaczy przeglądarki ma możliwości śledzenia danych, które wykorzystują do śledzenia aktywności przeglądania sieci przez użytkowników.

search.becovi.com browser hijacker on a Mac computer

Najczęstsze cele porywaczy przeglądarki to Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox i inne popularne przeglądarki z dużą bazą użytkowników. Po udanej infiltracji porywacze przypisują adresy swoich zwodniczych wyszukiwarek internetowych jako strony domowe głównej przeglądarki, domyślnej wyszukiwarki i adresy URL nowej karty/zakładki. Chociaż zmiany te mogą wydawać się niewielkie, poważnie wpływają na jakość przeglądania. Przykładowo, gdy zainstalowany jest porywacz przeglądarki promujący search.becovi.com, każda otwierana nowa karta/okno i każde zapytanie wpisywane w pasku adresu URL - przekierowuje do search.becovi.com. Fałszywe wyszukiwarki rzadko są w stanie generować wyniki wyszukiwania, więc przekierowują do (lub powodują, że łańcuchy przekierowań kończące się na) Google, search.yahoo.com, bing.com i innych prawdziwych wyszukiwarek. Niektóre próbują generować wyniki wyszukiwania - tak jest w przypadku search.becovi.com. Jednak te nielegalne wyszukiwarki są tak samo niewiarygodne, ponieważ ich wyniki są zwykle niedokładne i często wspierają niewiarygodne, nawet potencjalnie złośliwe witryny internetowe. Ponadto bez usunięcia porywacza przeglądarki - odzyskanie zainfekowanej przeglądarki jest niemożliwe. Gdy porywacz jest nadal obecny, wszelkie zmiany wprowadzane przez użytkowników w przeglądarkach mogą być automatycznie przywracane. Możliwe jest, że dostęp do odpowiednich ustawień może zostać ograniczony, jeśli nie zostanie całkowicie zabroniony. Jak wspomniano na początku, zdarza się, że porywacze przeglądarki mogą śledzić dane. Mogą zapisywać nawyki przeglądania (odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wyszukiwane hasła itp.) oraz zbierać dane osobowe użytkowników (adresy IP, geolokalizacje i dane z prawdziwego życia). Jest wysoce prawdopodobne, że zebrane dane zostaną następnie udostępnione stronom trzecim, które będą próbowały wykorzystywać je w celach zarobkowych. Podsumowując, obecność programów śledzących dane na urządzeniach może prowadzić do poważnych problemów prywatności, strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości. Dlatego zaleca się usunięcie wszystkich podejrzanych aplikacji i rozszerzeń/wtyczek przeglądarki natychmiast po ich wykryciu.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Porywacz przeglądarki search.becovi.com
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Fortinet (Malware), Pełna lista (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 147.135.253.55
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Porywacz przeglądarki search.becovi.com, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Wszystkie fałszywe wyszukiwarki są praktycznie identyczne. Na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od legalnych. Jednak pomimo tego, że są reklamowane jako „przydatne" narzędzia, często z innymi funkcjami (np. szybkim dostępem do prognozy pogody, map/tras, różnorodnych mediów itp.) - nielegalne wyszukiwarki zwykle nie działają. Dotyczy to ogólnie porywaczy przeglądarki. Wydają się one być uzasadnione i oferują różne funkcje, które zwykle nie działają. Funkcjonalność nie ma znaczenia, gdy jedynym celem fałszywych wyszukiwarek i porywaczy przeglądarki - jest generowanie przychodów dla ich programistów. Osiąga się to poprzez promocję opartych na sprzedaży, niewiarygodnych/nieuczciwych, zagrożonych, oszukańczych/zwodniczych i złośliwych witryn internetowych, a także poprzez zbieranie prywatnych danych.

Jak zainstalowałem search.becovi.com na moim komputerze?

Fałszywe wyszukiwarki są promowane przez porywaczy przeglądarki. Ze względu na podejrzane metody ich dystrybucji, są one sklasyfikowane jako PUA (potencjalnie niechciane aplikacje). Programy w tej klasie zwykle rozprzestrzeniają się za pomocą konfiguratorów pobierania/instalowania innego oprogramowania. Ta zwodnicza technika marketingowa polegająca na dołączaniu niechcianych lub złośliwych dodatków do zwykłych produktów nosi nazwę „sprzedaży wiązanej". Pośpieszając się przez procesy pobierania/instalacji (np. pomijając kroki i sekcje, używając wstępnie ustawionych opcji itp.) - użytkownicy ryzykują nieumyślnie dopuszczenie dodatkowych programów do swoich systemów, narażając je w ten sposób na potencjalne infekcje. Niektóre PUA mają swoje „oficjalne" strony pobierania. Po kliknięciu natrętne reklamy mogą uruchamiać skrypty do pobierania/instalowania PUA bez zgody użytkownika.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się sprawdzanie produktów przed ich pobraniem/instalacją. Każde pobranie powinno odbyć się z oficjalnych i zweryfikowanych źródeł. Niewiarygodne kanały pobierania, takie jak: bezpłatne witryny hostujące pliki, sieci udostępniania P2P (BitTorrent, eMule, Gnutella itp.) oraz inne programy pobierania stron trzecich mogą oferować oszukańcze i/lub dołączone oprogramowanie. Ważne jest, aby podczas pobierania/instalowania przeczytać warunki, przestudiować wszystkie możliwe opcje, skorzystać z „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień oraz zrezygnować z dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji itp. Natrętne reklamy zwykle wyglądają zwyczajnie i nieszkodliwie, jednak przekierowują do niewiarygodnych i podejrzanych stron (np. z pornografią, randkami dla dorosłych, hazardem itp.). W przypadku napotkania tego typu reklam/przekierowań zdecydowanie zaleca się sprawdzenie urządzenia i niezwłoczne usunięcie wszystkich podejrzanych aplikacji i/lub rozszerzeń/wtyczek przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Porywacz przeglądarki search.becovi.com: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Porywacz przeglądarki search.becovi.com. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywacze przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie przekierowania search.becovi.com:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z search.becovi.com z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z porywacz przeglądarki search.becovi.com:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza.

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

 

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki porywacz przeglądarki search.becovi.com z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z porywacz przeglądarki search.becovi.com z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie preferencji wybierz "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich znalezieniu kliknij przycisk "Odinstaluj" obok każdego z nich. Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie jest istotne dla jej normalnego funkcjonowania.

Zmiana twojej strony domowej:

changing homepage in safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Ogólne". Aby ustawić URL swojej preferowanej strony domowej (na przykład: www.google.com) wpisz go w polu Strony domowej. Możesz również kliknąć przycisk "Ustaw obecną stronę", jeśli chcesz ustawić obecnie odwiedzaną stronę jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Szukaj". Tutaj znajdziesz rozwijane menu nazwane "Wyszukiwarka:" po prostu wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z rozwijanej listy.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki search.becovi.com z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing mozilla firefox homepage

Aby zmienić swoją stronę domową kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome) i wybierz "Preferencje" z rozwijanego menu. Aby ustawić twoją stronę domową, wpisz URL preferowanej strony (przykładowo: www.google.com) w polu Strona domowa.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

mozilla firefox about config

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i kliknij przycisk "Będę ostrożny, obiecuję!".

changing mozilla firefox default Internet search engine

W polu „Szukaj:" wpisz nazwę porywacza przeglądarki. Kliknij prawym przyciskiem znalezione preferencje oraz kliknij "Przywróć" z rozwijanego menu.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki search.becovi.com z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing Google Chrome homepage

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Podczas uruchamiania" kliknij link "Ustaw strony" obok opcji "Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron". Usuń URL porywacza przeglądarki (na przykład trovi.com) i wprowadź URL swojej preferowanej strony (na przykład, google.com).

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Google Chrome

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij przycisk "Zarządzaj wyszukiwarkami...". W otwartym oknie usuń niechcianą wyszukiwarkę klikając znajdujący się obok niej przycisk "X". Wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z listy i kliknij znajdujący się obok niej przycisk "Ustaw jako domyślną".

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Google Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Porywacz przeglądarki search.becovi.com kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki search.becovi.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Porywacz przeglądarki search.becovi.com dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.