FacebookTwitterLinkedIn

Usuń niechciane przekierowania do search.schooldozer.com

Znany również jako: Porywacz przeglądarki Schooldozer
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć porywacza przeglądarki search.schooldozer.com z Mac?

Czym jest search.schooldozer.com?

search.schooldozer.com to fałszywa wyszukiwarka internetowa identyczna z search.pitchofcase.com, search.zanzibog.com i wieloma innymi. Oferując ulepszone wyniki wyszukiwania, search.schooldozer.com stara się sprawiać wrażenie bycia uzasadnioną, jednak ta strona jest promowana za pomocą aplikacji do porywania przeglądarki oraz konfiguratorów pobierania/instalacji zaprojektowanych do zmiany opcji przeglądarki bez zgody. Ponadto search.schooldozer.com stale zapisuje różne dane związane z przeglądaniem.

search.schooldozer.com browser hijacker on a Mac computer

Fałszywe aplikacje i konfiguratory atakują Safari, Mozilla Firefox i Google Chrome. Natychmiast po infiltracji podstępnie przypisują opcje przeglądarki internetowej (URL nowej karty, domyślną wyszukiwarkę i stronę domową) do search.schooldozer.com. Zmiany te mogą wydawać się nieznaczne, ale użytkownicy nie mogą ich przywrócić. Badania pokazują, że aplikacje porywające przeglądarkę i „obiekty pomocnicze" (aplikacje/wtyczki do przeglądarki innych firm potajemnie instalowane przez nieuczciwe konfiguratory) ponownie przypisują opcje przeglądarki, gdy podejmowane są próby ich zmiany. Dlatego przywrócenie przeglądarek do ich poprzednich stanów staje się niemożliwe, a użytkownicy są zmuszeni odwiedzać stronę search.schooldozer.com, gdy otwierają nową kartę przeglądarki lub przeszukują sieć za pomocą paska adresu URL. To znacznie zmniejsza ogólną wygodę przeglądania Internetu. Warto również zauważyć, że search.schooldozer.com, jako wyszukiwarka internetowa, jest całkowicie bezużyteczna. Wszystko, co robi, to przekierowuje użytkowników do search.yahoo.com przy każdym wprowadzeniu zapytania. Innymi słowy, search.schooldozer.com nie generuje żadnych wyników, a użytkownicy po prostu przeszukują sieć za pomocą wyszukiwarki Yahoo. Innym ważnym problemem jest śledzenie informacji. Należy pamiętać, że „obiekty pomocnicze", aplikacje porywające przeglądarkę i search.schooldozer.com stale zbierają różne informacje, takie jak adresy IP, odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, naciśnięcia klawiszy, lokalizacje geograficzne itd. Informacje mogą zawierać dane osobowe, które programiści udostępniają stronom trzecim. Osoby te (potencjalnie cyberprzestępcy) niewłaściwie wykorzystują prywatne dane do generowania przychodów. Dlatego śledzenie danych może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Jeśli wystąpią przekierowania do search.schooldozer.com, natychmiast wyeliminuj wszystkie podejrzane aplikacje/wtyczki przeglądarki i nigdy nie wracaj do search.schooldozer.com

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Porywacz przeglądarki Schooldozer
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, malware Mac, wirus Mac
Używany adres IP 18.211.203.143
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Internet jest pełen fałszywych wyszukiwarek internetowych, takich jak search.schooldozer.com. Oferując ulepszone wyniki wyszukiwania, a czasem inne „przydatne funkcje" (skróty do popularnych witryn, prognozę pogody itp.), witryny takie jak search.schooldozer.com próbują nakłonić użytkowników do uwierzenia, że są legalne i przydatne. W rzeczywistości jedynym celem wszystkich fałszywych wyszukiwarek jest generowanie przychodów dla programistów. Zamiast przynosić prawdziwą wartość zwykłym użytkownikom, strony te powodują niechciane przekierowania i zbierają poufne informacje. W niektórych przypadkach generują fałszywe wyniki wyszukiwania i natrętne reklamy (np. banerowe, kuponowe itp.), które zwykle prowadzą do niewiarygodnych witryn. Dlatego korzystanie z fałszywych wyszukiwarek internetowych może prowadzić do różnych infekcji systemowych.

Jak zainstalowałem search.schooldozer.com na moim komputerze?

Jak wspomniano powyżej, search.schooldozer.com jest promowana przy użyciu nieuczciwych konfiguratorów. Ta zwodnicza metoda marketingowa nazywa się „sprzedażą wiązaną". Deweloperzy wiedzą, że użytkownicy mogą przyspieszyć procesy pobierania/instalacji i pominąć ich kroki. Dlatego wszystkie informacje dotyczące zmiany ustawień przeglądarki są ukryte w „Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach tych procedur. Pośpieszając się i pomijając kroki, użytkownicy niechcący przyznają konfiguratorom uprawnienia do zmiany opcji przeglądarki. Aplikacje porywające przeglądarki są również dystrybuowane przy użyciu metody „sprzedaży wiązanej" (i natrętnych reklam). Jak wspomniano, po infiltracji systemu ukrycia PUP zmieniają opcje przeglądarki.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Głównymi przyczynami infekcji komputerowych są niewielka wiedza i nieostrożne zachowanie - kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność. Dlatego zwracaj szczególną uwagę podczas przeglądania Internetu, a zwłaszcza podczas pobierania/instalowania oprogramowania. Pamiętaj, że natrętne reklamy często wydają się być uzasadnione, ale większość z nich prowadzi do stron z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią i innych podejrzanych witryn. W większości przypadków są one generowane przez PUP typu adware, a zatem, jeśli je napotkasz, natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Ponadto wybierz „Niestandardowe"/"Zaawansowane" ustawienia i dokładnie przeanalizuj każdy etap procesu pobierania/instalacji. Odrzuć oferty pobrania/instalacji dodatkowych aplikacji i odrzuć te, które już zostały uwzględnione. Zalecamy również, aby pobierać oprogramowanie z oficjalnych źródeł tylko za pośrednictwem bezpośrednich linków do pobierania, zamiast używać zewnętrznych programów do pobierania/instalowania. Narzędzia te zazwyczaj zarabiają na promowaniu PUP i dlatego nigdy nie należy ich używać.

Witryna promująca search.schooldozer.com:

Dubious website used to promote search.schooldozer.com

Zwodniczy instalator porywacza przeglądarki Zip File, promujący search.schooldozer.com:

Delusive installer used to promote search.schooldozer.com

Zrzut ekranu porywacza przeglądarki Zip File:

Zip File browser hijacker promoting search.schooldozer.com fake web search engine

Witryna promująca porywacza przeglądarki Zip File:

Website promoting Zip File browser hijacker

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć przekierowania przeglądarki do search.schooldozer.com używając Combo Cleaner:

Usuwanie przekierowania search.schooldozer.com:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z search.schooldozer.com z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz “Aplikacje”. W folderze aplikacji poszukaj “MPlayerX”, “NicePlayer” lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z porywacz przeglądarki schooldozer:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza.

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

 

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki porywacz przeglądarki schooldozer z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z porywacz przeglądarki schooldozer z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie preferencji wybierz "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich znalezieniu kliknij przycisk "Odinstaluj" obok każdego z nich. Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie jest istotne dla jej normalnego funkcjonowania.

Zmiana twojej strony domowej:

changing homepage in safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Ogólne". Aby ustawić URL swojej preferowanej strony domowej (na przykład: www.google.com) wpisz go w polu Strony domowej. Możesz również kliknąć przycisk "Ustaw obecną stronę", jeśli chcesz ustawić obecnie odwiedzaną stronę jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Szukaj". Tutaj znajdziesz rozwijane menu nazwane "Wyszukiwarka:" po prostu wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z rozwijanej listy.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki schooldozer z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing mozilla firefox homepage

Aby zmienić swoją stronę domową kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome) i wybierz "Preferencje" z rozwijanego menu. Aby ustawić twoją stronę domową, wpisz URL preferowanej strony (przykładowo: www.google.com) w polu Strona domowa.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

mozilla firefox about config

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i kliknij przycisk "Będę ostrożny, obiecuję!".

changing mozilla firefox default Internet search engine

W polu „Szukaj:" wpisz nazwę porywacza przeglądarki. Kliknij prawym przyciskiem znalezione preferencje oraz kliknij "Przywróć" z rozwijanego menu.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki schooldozer z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing Google Chrome homepage

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Podczas uruchamiania" kliknij link "Ustaw strony" obok opcji "Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron". Usuń URL porywacza przeglądarki (na przykład trovi.com) i wprowadź URL swojej preferowanej strony (na przykład, google.com).

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Google Chrome

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij przycisk "Zarządzaj wyszukiwarkami...". W otwartym oknie usuń niechcianą wyszukiwarkę klikając znajdujący się obok niej przycisk "X". Wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z listy i kliknij znajdujący się obok niej przycisk "Ustaw jako domyślną".

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Google Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Porywacz przeglądarki Schooldozer kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki Schooldozer na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.