FacebookTwitterLinkedIn

Nie ufaj powiadomieniu wirusowemu e.tre456_worm_Windows

Znany również jako: Wirus "e.tre456_worm_Windows"
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania "e.tre456_worm_Windows"

Czym jest "e.tre456_worm_Windows"?

Praktycznie identyczna z "e.tre456_worm_osx Trojan", "e.tre456_worm_Windows" to nazwa fałszywego wirusa trojańskiego wykrywanego przez oszukańczą stronę internetową. Istnieje wiele witryn z oszustwami, które mają na celu skłonienie odwiedzających do przekonania, że ich komputery są zainfekowane wirusami, malware itd. Zwykle głównym celem takich stron jest reklamowanie pewnego podejrzanego oprogramowania, które powinno usunąć te wirusy. W czasie badań ta konkretna strona promowała MyCleanID. Odradzamy instalowanie oprogramowania pobranego z nieoficjalnych, zwodniczych stron. Warto wspomnieć, że w większości przypadków ludzie trafiają na takie strony z powodu potencjalnie niechcianej aplikacji (PUA), która jest już zainstalowana w ich przeglądarce i/lub systemie operacyjnym.

e.tre456_worm_Windows pop-up scam

Odwiedzający są zachęcani do jak najszybszego usunięcia wspomnianego wirusa (e.tre456_worm_Windows). Komunikat w oknie pop-up, wyświetlany po kliknięciu „OK" informuje, że system operacyjny Windows jest nieaktualny i uszkodzony. Aby uniknąć utraty plików systemowych, odwiedzający powinni postępować zgodnie z podanymi instrukcjami. Jak podano na stronie w tle, system jest zainfekowany trzema wirusami: dwa z nich są sklasyfikowane jako malware, a jeden jako phishing/spyware. Wspomniano, że wirusy te stanowią zagrożenie dla danych bankowych i osobistych odwiedzających oraz mogą powodować utratę aplikacji, zdjęć i innych plików. Odwiedzających zachęca się do przeskanowania swoich systemów, klikając przycisk „Skanuj teraz", który przeprowadza fałszywe skanowanie systemu i prowadzi do strony pobierania wspomnianego programu MyCleanID. Ta strona może jednak również prowadzić do pobierania stron innych podejrzanych programów. Tak czy inaczej, nie należy ufać żadnemu oprogramowaniu promowanemu przez zwodnicze, nieoficjalne strony (pobrane i zainstalowane). Poza tym ta konkretna strona jest prezentowana jako oficjalna strona Microsoft, jednak firma Microsoft nie ma nic wspólnego z tą lub inną oszukańczą witryną. Zalecamy zignorowanie i zamknięcie tej strony. Jeśli nie można jej normalnie zamknąć, zalecamy zakończenie procesu przeglądarki za pomocą Menedżera zadań. Warto wspomnieć, że przywrócenie zamkniętej sesji spowoduje ponowne otwarcie tej strony. Dlatego nie należy jej przywracać.

Jak wspomnieliśmy na początku, dość często tego rodzaju strony internetowe są otwierane przez PUA. Ponadto aplikacje tego typu zwykle są zaprojektowane do wyświetlania reklam i zbierania różnych danych. Wyświetlają natrętne reklamy, takie jak pop-up, kuponowe, banerowe, ankietowe itp. Kliknięcie ich powoduje przekierowanie do podejrzanych stron lub uruchomienie skryptów służących do pobierania/instalowania PUA, a nawet złośliwego oprogramowania. Ponadto po zainstalowaniu PUA zbierają takie informacje, jak adresy IP, zapytania wyszukiwania, adresy URL odwiedzanych witryn, geolokalizacje itd. Ich programiści udostępniają zebrane dane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które wykorzystują je niewłaściwie do generowania przychodów. Zebrane dane mogą również zawierać dane osobowe i wrażliwe. Aplikacje te mogą powodować problemy związane z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością, powodować instalacje złośliwego oprogramowania, a nawet kradzież tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wirus "e.tre456_worm_Windows"
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Nazwy wykrycia (0fficial[.]online) ESET (Suspicious), Kaspersky (Malware), Pełna lista (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (0fficial[.]online)
51.159.16.122
Fałszywa obietnica Ta strona twierdzi, że komputer odwiedzających jesy zainfekowany e.tre456_worm_Windows i innymi wirusami.
Dystrybuowane niechciane aplikacje MyCleanID, ta strona mogła być użyta do promowania również innego niechcianego oprogramowania.
Objawy Fałszywe wiadomości o błędzie, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywy skan komputerowy.
Metody dystrybucji Zainfekowane witryny, zwodnicze reklamy internetowe pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje malware.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Zazwyczaj oszuści wykorzystują strony, takie jak ta, aby nakłonić ludzi do pobrania i zainstalowania podejrzanego oprogramowania. Z reguły wyświetlają fałszywe powiadomienia o wykrytych wirusach i zachęcają odwiedzających do pobrania programów, które powinny je usunąć. Oto kilka przykładów innych zwodniczych witryn: "VIRAL ALARM OF MICROSOFT", "Windows is not activated" i "This computer is blocked". PUA, które często są odpowiedzialne za przekierowania na takie strony, są również bardzo podobne: otwierają podejrzane strony, zbierają różne dane i/lub karmią użytkowników niechcianymi reklamami. Zazwyczaj takie aplikacje są bezużyteczne i służą wyłącznie do generowania przychodów dla programistów.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

Najczęściej ludzie niechcący pobierają i/lub instalują PUA: klikając oszukańcze reklamy, którym nie należy ufać, lub gdy programiści dystrybuują niechciane oprogramowanie metodą „sprzedaży wiązanej". Ta metoda jest używana w celu nakłonienia ludzi do pobrania i/lub zainstalowania PUA wraz z innym zwykłym oprogramowaniem, które faktycznie chcą pobrać i/lub zainstalować. Mówiąc wprost, programiści uwzględniają PUA w konfiguratorach pobierania lub instalacji jako dodatkowe oferty i umieszczają informacje na ten temat w swoich „Niestandardowych" i „Zaawansowanych" ustawieniach. Wiele osób pobiera i instaluje oprogramowanie bez sprawdzania i zmiany takich ustawień. Robiąc to, nieświadomie umożliwiają pobranie i/lub zainstalowanie niechcianych programów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Nie zalecamy pobierania (ani instalowania) oprogramowania z niewiarygodnych witryn, przy użyciu zewnętrznych programów do pobierania oprogramowania, instalatorów, sieci peer-to-peer, takich jak klienci torrent, eMule itp. Należy to zrobić przy użyciu wyłącznie oficjalnych stron internetowych i bezpośrednich linków do pobierania. Ważne jest również, aby zrezygnować z ofert pobrania lub zainstalowania niechcianego oprogramowania przed ukończeniem procedury pobierania lub instalacji. Zazwyczaj oferty te można znaleźć we wspomnianych „Zaawansowanych", „Niestandardowych" i innych podobnych ustawieniach. Ponadto zaleca się unikanie klikania różnych natrętnych reklam, zwłaszcza podczas odwiedzania podejrzanych stron. Reklamy te często przekierowują użytkowników na potencjalnie złośliwe strony lub powodują pobranie i instalację podejrzanego oprogramowania. Jeśli w twojej przeglądarce są zainstalowane nieznane, niechciane rozszerzenia, dodatki i wtyczki, należy je natychmiast odinstalować. To samo dotyczy oprogramowania tego rodzaju instalowanego na twoim komputerze (systemie operacyjnym) .Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Tekst prezentowany w początkowym oknie pop-up „e.tre456_worm_Windows":

WYMAGANE NATYCHMIASTOWE DZIAŁANIE

Wykryliśmy wirusa trojańskiego (e.tre456_worm_Windows) na twoim komputerze.

Naciśnij OK, aby rozpocząć proces naprawy.

Zrzut ekranu drugiego okna pop-up wyświetlanego po kliknięciu "OK":

e.tre456_worm_Windows second pop-up

Tekst w drugim oknie pop-up:

System wykrył, że twój system Windows jest obecnie nieaktualny i uszkodzony.

Powoduje to automatyczne usunięcie plików systemowych.

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby rozwiązać ten problem i upewnić się, że twój system jest aktualny.

Tekst na tle strony:

Twój system jest zainfekowany 3 wirusami

Piątek, 15. listopada 2019, o godz. 14:52

Twój komputer jest zainfekowany 3 wirusami. W wyniku kontroli bezpieczeństwa wykryliśmy ślady 2 malware i 1 phishingu/spyware. Uszkodzenie systemu: 28,1% - wymagane natychmiastowe usunięcie!

Natychmiastowe usunięcie wirusów jest wymagane, aby zapobiec dalszemu uszkodzeniu systemu, utracie aplikacji, zdjęć lub innych plików.

Na twoim komputerze z systemem Windows znaleziono ślady 1 phishingu/oprogramowania szpiegującego.

Zagrożone są twoje informacje osobiste i bankowe.

Aby uniknąć większych szkód, kliknij natychmiast „Skanuj teraz". Nasz głęboki skan zapewni natychmiastową pomoc!

Pozostały 3 minuty i 45 sekund, zanim obrażenia będą trwałe.

Wygląd okna pop-up "e.tre456_worm_Windows" (GIF):

e.tre456_worm_Windows scam gif

Strona pobierania programu MyCleanID:

website promoting MyCleanID software

Instalator MyCleanID:

MyCleanID installation setup

Program MyCleanID:

MyCleanID unwanted application

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

PUAs uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem wirus "e.tre456_worm_windows", możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem wirus "e.tre456_worm_windows", przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem wirus "e.tre456_worm_windows", mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware wirus "e.tre456_worm_windows" ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat wirus "e.tre456_worm_windows" lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/16386-e-tre456-worm-windows-pop-up-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus e.tre456_worm_Windows kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus "e.tre456_worm_Windows" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.