FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować SoloProcess?

Znany również jako: Reklamy SoloProcess
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć SoloProcess z Mac?

Czym jest SoloProcess?

SoloProcess jest reklamowane jako narzędzie, które ma ulepszyć przeglądanie sieci. Niemniej jednak SoloProcess jest potencjalnie niechcianą aplikacją (PUA), która jest sklasyfikowana jako adware. Oprogramowanie tego typu służy do wyświetlania różnych reklam. Często zdarza się, że aplikacje typu adware działają jako narzędzia do śledzenia informacji - zbierają różne informacje. Warto wspomnieć, że w większości przypadków użytkownicy nieumyślnie pobierają i instalują adware.

SoloProcess adware

Aplikacje typu adware są zwykle zaprojektowane do wyświetlania różnych reklam. Wyświetlają reklamy w postaci kuponów, pop-upów, ankiet, banerów itp. Często wyświetlane reklamy zakrywają zawartość odwiedzanych stron internetowych i, po kliknięciu, otwierają różne podejrzane witryny lub uruchamiają skrypty przeznaczone do pobierania i/lub instalowania niechcianego oprogramowania. Co więcej, dość często adware ma na celu zbieranie takich danych, jak adresy IP, wprowadzone zapytania wyszukiwania, geolokalizacje, adresy odwiedzanych witryn i inne dane przeglądania. Istnieją jednak aplikacje tego typu, które zapisują również dane osobiste i wrażliwe. Badania pokazują, że SoloProcess może odczytać takie informacje, jak hasła, numery telefonów, dane karty kredytowej i inne poufne dane. Twórcy oprogramowania mogą niewłaściwie wykorzystywać je do generowania przychodów i/lub sprzedawać stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). Użytkownicy, którzy zainstalowali SoloProcess w swojej przeglądarce i systemie operacyjnym, narażają się na kradzież tożsamości, straty finansowe, problemy z prywatnością, bezpieczeństwo przeglądania i inne problemy. Dlatego SoloProcess ani żadna inna aplikacja tego typu nie powinna być instalowana.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy SoloProcess
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:Adload-AB [Trj]), BitDefender (Gen:Variant.Adware.MAC.Adload.5), ESET-NOD32 (wariant OSX/Adware.Didnarbois.A), FireEye (Gen:Variant.Adware.MAC.Adload.5), Pełna lista (VirusTotal)
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Kilka przykładów aplikacji takich jak SoloProcess to BrowserProduct, InnovativeShare i WebAidSearch. Zwykle aplikacje tego typu są reklamowane jako przydatne, uzasadnione i mające przynieść pewną wartość. Jednak najczęściej są bezużyteczne i mogą powodować różne problemy. Dlatego wszelkie zainstalowane adware (i inne PUA) należy natychmiast odinstalować.

Jak zainstalowano SoloProcess na moim komputerze?

Bardzo często PUA są pobierane i/lub instalowane razem z innymi, zwykle bezpłatnymi programami, gdy są dołączone w ich konfiguratorach pobierania i/lub instalacji. Ta metoda dystrybucji PUA jest znana jako „sprzedaż wiązana". Niechciane pobrania i/lub instalacje są powodowane, gdy użytkownicy pobierają i/lub instalują programy bez sprawdzania ustawień zawartych w ich konfiguratorach i odrzucania ofert pobrania i/lub zainstalowania dodatkowych aplikacji. Te oferty zwykle można znaleźć w „Zaawansowanych", „Niestandardowych" i innych podobnych ustawieniach konfiguracji. Takie pobrania i instalacje mogą być również powodowane przez klikanie zwodniczych reklam zaprojektowanych do uruchamiania niektórych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

W większości przypadków PUA są dystrybuowane przez sieci peer-to-peer (np. klientów torrent, eMule), nieoficjalne i podejrzane witryny, zewnętrzne programy do pobierania, instalatory i inne tego rodzaju kanały. Dlatego używanie ich jako narzędzi do pobierania lub instalowania oprogramowania nie jest bezpieczne. Programy powinny być pobierane wyłącznie z oficjalnych stron i poprzez bezpośrednie linki. Ponadto konfiguratory pobierania i instalacji często zawierają takie ustawienia, jak „Niestandardowe" i „Zaawansowane", w których wspomniane są oferty pobrania i/lub zainstalowania różnych PUA. Oferty te należy odrzucić przed ukończeniem pobierania i instalacji. Reklamy pojawiające się na podejrzanych stronach często otwierają inne strony tego typu i/lub powodują niechciane pobrania i instalacje. Dlatego nie należy ich klikać. Jeśli w twojej przeglądarce są zainstalowane niechciane, podejrzane rozszerzenia, dodatki i/lub wtyczki, należy je jak najszybciej odinstalować. Programy tego rodzaju, które już są zainstalowane w twoim systemie operacyjnym, również powinny zostać odinstalowane. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany SoloProcess, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować to adware.

Okno pop-up wyświetlane po zakończeniu instalacji SoloProcess:

pop-up displayed once SoloProcess installation is done

SoloProcess zainstalowane w Safari:

soloprocess adware installed on safari

Folder instalacyjny SoloProcess:

soloprocess adware folder

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware SoloProcess przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie adware SoloProcess:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z SoloProcess z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy soloprocess:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy soloprocess z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy soloprocess z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy soloprocess z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy soloprocess z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy SoloProcess kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy SoloProcess na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.