FacebookTwitterLinkedIn

Usuń aplikacje, które otwierają strony oferujące fałszywe aktualizacje Adobe Flash Player

Znany również jako: Pop-up o fałszywej aktualizacji Fake Flash Player
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania "fałszywej aktualizacji flash player"

Czym jest "fałszywa aktualizacja flash player"?

Istnieje ogromna liczba witryn internetowych, które mają na celu oszukanie odwiedzających do korzystania z fałszywego instalatora Adobe Flash Player, który powinien zaktualizować obecnie zainstalowaną wersję. Te fałszywe instalatory zwykle służą do instalowania porywaczy przeglądarki, adware i innych potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA). W niektórych przypadkach są one zaprojektowane do infekowania systemu operacyjnego niektórymi programami ransomware, trojanami lub innym malware. Zwykle te fałszywe instalatory Adobe Flash Playera są promowane na różnych podejrzanych witrynach, które nie mają nic wspólnego z oficjalną wersją Adobe Flash Player ani jego stroną pobierania. Oszuści, którzy promują takie oszustwa atakują również użytkowników Mac.

Fake flash player update scam

W momencie przeprowadzania badań zwodnicza strona promująca fałszywy instalator Adobe Flash Player zasugerowała, że ​​zainstalowana wersja Adobe Flash Player może być nieaktualna, i zaleciła jego aktualizację. Często strony te twierdzą, że zainstalowana wersja jest nieaktualna i nie będzie działać, dopóki nie zostanie zaktualizowana. Tak czy inaczej, fałszywe instalatory Adobe Flash Player nie aktualizują obecnego Adobe Flash Player. Zwykle instalują niektóre PUA, takie jak porywacze przeglądarki lub aplikacje typu adware. Zazwyczaj porywacze przeglądarki mają na celu promowanie fałszywych wyszukiwarek poprzez zmianę niektórych ustawień przeglądarki i zbieranie różnych informacji. W większości przypadków zbierają dane związane z przeglądaniem. Jednak czasami aplikacje tego typu mogą być zaprojektowane do zapisywania danych osobowych. Dość często ich programiści niewłaściwie wykorzystują zebrane dane do generowania przychodów, sprzedając je stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które wykorzystują je w inny sposób. Adware to rodzaj oprogramowania, które wyświetla różne natrętne reklamy. Na przykład kuponowe, banerowe, ankietowe, pop-up. Zwykle reklamy te są zaprojektowane tak, aby otwierać podejrzane witryny lub pobierać, instalować niechciane aplikacje, wykonując określone skrypty. Warto wspomnieć, że aplikacje typu adware mogą również działać jako narzędzia do śledzenia informacji. Jak wspomnieliśmy na początku, fałszywe instalatory programu Adobe Flash Player można zaprojektować również pod kątem instalowania ransomware, trojanów lub innego złośliwego oprogramowania. Ransomware to rodzaj malware, które szyfruje pliki ofiary, aby nie mogły zostać odszyfrowane bez narzędzi, które mogą zapewnić tylko stojący za nim cyberprzestępcy. Takie oprogramowanie może powodować zarówno straty danych, jak i finansowe. Trojany to złośliwe programy, które często mają na celu dystrybucję (instalowanie) innego rodzaju oprogramowania, w tym ransomware. Dlatego nie można ufać nieoficjalnym, zwodniczym stronom oferującym aktualizację programu Adobe Flash Player.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Pop-up o fałszywej aktualizacji Fake Flash Player
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywa obietnica Ta zwodnicza strona sugeruje, że Adobe Flash Player może być nieaktualny.
Nazwy wykrycia (adobe_flash_player_1840612795.exe) Avast (FileRepMalware [PUP]), AVG (FileRepMalware [PUP]), ESET-NOD32 (Win32/InstallCore.AYH Potentially Unwanted), Microsoft (Trojan:Win32/Wacatac.B!ml), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Fałszywe wiadomości o błędzie, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywy skan komputerowy.
Metody dystrybucji Zainfekowane witryny, złośliwe reklamy internetowe pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata finansowa, kradzież tożsamości, możliwe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Pop-up o fałszywej aktualizacji Fake Flash Player, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Często użytkownicy nie odwiedzają celowo zwodniczych stron sugerujących, że Adobe Flash Player może być lub jest nieaktualny. Zwykle takie strony są otwierane przez kliknięte oszukańcze reklamy, inne niewiarygodne strony lub przez zainstalowane potencjalnie niechciane aplikacje (PUA). Jeśli twoja przeglądarka sama regularnie otwiera podejrzane strony, bardzo prawdopodobne jest, że pewne PUA są już na niej zainstalowane.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

Dość często niechciane aplikacje są pobierane i/lub instalowane za pomocą konfiguratorów innego oprogramowania. Mówiąc ściślej, gdy są dołączone w różnych konfiguratorach pobierania i instalacji jako dodatkowe oferty, które zwykle można znaleźć w ich takich ustawieniach, jak „Niestandardowe", „Zaawansowane", „Własne". Gdy ludzie pobierają i/lub instalują programy bez zmiany tych ustawień, pozwalają na pobranie i/lub zainstalowanie PUA. Ta metoda dystrybucji PUA jest znana jako „sprzedaż wiązana". Ponadto niechciane pobieranie i instalacje mogą być powodowane przez klikanie zwodniczych reklam, które powodują je przez uruchamianie określonych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Różne zewnętrzne programy do pobierania, instalacji, sieci peer-to-peer (np. klienci torrent, eMule), nieoficjalne witryny i inne podobne narzędzia oraz kanały do pobierania i instalowania są często używane do dystrybucji różnych PUA. Dlatego oprogramowanie (i pliki) należy pobierać wyłącznie z oficjalnych witryn internetowych i poprzez bezpośrednie linki. Nie należy także pobierać i instalować plików bez zaznaczenia „Zaawansowanych", „Niestandardowych" i innych ustawień. Często takie ustawienia posiadają oferty pobrania i/lub zainstalowania dodatkowego niechcianego oprogramowania. Ponadto niebezpieczne jest klikanie reklam wyświetlanych na różnych podejrzanych witrynach internetowych. Po kliknięciu reklamy te otwierają niewiarygodne witryny lub powodują niechciane pobierania/instalacje. Jeśli w twojej przeglądarce są zainstalowane niechciane, podejrzane rozszerzenia, dodatki i wtyczki, należy je natychmiast odinstalować. Należy również usunąć wszelkie oprogramowanie tego rodzaju zainstalowane w twoim systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Wygląd zwodniczej strony oferującej aktualizację Adobe Flash Player za pomocą fałszywego instalatora: (GIF):

Appearance of Fake flash player update scam

Zrzuty ekranu fałszywego instalatora Adobe Flash Player:

fake adobe flash player installer fake adobe flash player installer fake adobe flash player installer

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Pop-up o fałszywej aktualizacji Fake Flash Player: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Pop-up o fałszywej aktualizacji Fake Flash Player. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

PUAs uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem pop-up o fałszywej aktualizacji fake flash player, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem pop-up o fałszywej aktualizacji fake flash player, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem pop-up o fałszywej aktualizacji fake flash player, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/17172-fake-flash-player-update-windows

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Pop-up o fałszywej aktualizacji Fake Flash Player kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up o fałszywej aktualizacji Fake Flash Player na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Pop-up o fałszywej aktualizacji Fake Flash Player dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.