Jak odinstalować OBERONBOOSTER z komputera?

Znany również jako: Potencjalnie niechciana aplikacja oberonappss
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania OBERONBOOSTER

Czym jest OBERONBOOSTER?

OBERONBOOSTER to nazwa programu reklamowanego jako narzędzie do optymalizacji systemu operacyjnego. Jest on jednak dystrybuowany za pośrednictwem różnych konfiguratorów pobierania i/lub instalacji. Ludzie często nieumyślnie pobierają i instalują programy dołączone w konfiguratorach innych programów. Dlatego OBERONBOOSTER jest sklasyfikowany jako potencjalnie niechciana aplikacja (PUA).

OBERONBOOSTER unwanted application

OBERONBOOSTER powinien optymalizować uruchamianie systemu, defragmentować dyski, optymalizować różne usługi, czyścić dysk twardy i rejestr oraz poprawić wydajność komputera na inne sposoby. Pozwala użytkownikom skanować system operacyjny w poszukiwaniu niepotrzebnych plików, błędów i innych elementów, które mogą spowalniać system operacyjny. Użytkownicy mogą optymalizować systemy za pomocą OBERONBOOSTER za darmo przez miesiąc. Następnie muszą go kupić/zapłacić za jego aktywację. Jak wspomnieliśmy na początku, OBERONBOOSTER jest sklasyfikowany jako PUA. Dlatego nie zaleca się płacenia za oprogramowanie tego typu. Poza tym w niektórych przypadkach PUA, które powinny optymalizować systemy, naprawiać błędy, usuwać wirusy itp., generują fałszywe wyniki skanowania. Mówiąc najprościej, nie naprawiają żadnych rzeczywistych problemów i mają na celu jedynie nakłonienie użytkowników do zapłacenia za nie. Nie wiadomo, czy OBERONBOOSTER zapewnia fałszywe wyniki skanowania (nie działa tak, jak powinien), jednak istnieje taka możliwość. Warto również wspomnieć, że programiści często używają konfiguratorów pobierania i/lub instalacji, aby jednocześnie dystrybuować wiele PUA. Oznacza to, że użytkownicy, którzy zainstalowali OBERONBOOSTER na swoich komputerach, mogli również zainstalować inne PUA, takie jak porywacze przeglądarki, adware. Porywacze przeglądarki to aplikacje zaprojektowane w celu promowania różnych fałszywych wyszukiwarek poprzez zmianę niektórych ustawień przeglądarki i zbieranie danych związanych z przeglądaniem. W niektórych przypadkach aplikacje tego typu zapisują również osobiste i poufne informacje. Co więcej, ich programiści zwykle generują przychody poprzez sprzedaż zebranych informacji stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które wykorzystują je w inny sposób. Aplikacje typu adware można również zaprojektować do działania jako narzędzia do śledzenia informacji. Ponadto karmią użytkowników różnymi natrętnymi reklamami, które mają na celu otwieranie podejrzanych stron lub pobieranie, instalowanie niechcianych aplikacji. Takie PUA mogą powodować różne problemy. Na przykład ich użytkownicy mogą stać się ofiarami kradzieży tożsamości, problemów związanych z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością i innymi problemami. Dlatego nie należy ufać ani OBERONBOOSTER ani innym PUA (pobranym i zainstalowanym).

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Potencjalnie niechciana aplikacja oberonappss
Typ zagrożenia PUP (potencjalnie niechciany program), PUA (potencjalnie niechciana aplikacja)
Rzekoma funkcjonalność OBERONBOOSTER rzekomo optymalizuje system operacyjny
Nazwy wykrycia DrWeb (Trojan.PWS.Stealer.28121), Webroot (W32.Adware.Installcore), pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Na twoim komputerze pojawił się program, którego instalowania sobie nie przypominasz. Nowa aplikacja wykonuje skany komputerowe i wyświetla wiadomości o "znalezionych problemach". Prosi o płatność za usunięcie rzekomo znalezionych błędów.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Strata pieniężna (niepotrzebne zakupy fałszywego oprogramowania), niechciane ostrzeżenia pop-up, wolna wydajność komputera.
Usuwanie

Aby wyeliminować Potencjalnie niechciana aplikacja oberonappss, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Więcej przykładów PUA, które są podobne do OBERONBOOSTER, to Max Utilities, Max Uninstaller i DiskFixer. Większość z nich łączy to, że są dystrybuowane poprzez konfiguratory pobierania i/lub instalacji innego oprogramowania oraz mają zapewnić użytkownikom różne funkcje. Jednak często są bezużyteczne i mają na celu wyłącznie wyłudzanie pieniędzy od niczego niepodejrzewających użytkowników.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

OBERONBOOSTER można znaleźć w konfiguratorze niektórych nieoficjalnych narzędzi aktywacyjnych pakietu Microsoft Office, które powinny bezpłatnie ominąć jego aktywację. Warto wspomnieć, że takie narzędzia nie są legalne. Powszechne jest, że PUA są dołączone do różnych konfiguratorów pobierania i lub instalacji. Ta metoda dystrybucji nazywa się „sprzedażą wiązaną". Programiści używają jej do nakłaniania ludzi do pobrania i/lub zainstalowania PAU wraz z innym oprogramowaniem, które ludzie celowo pobierają i/lub instalują. W większości przypadków oferty pobrania i/lub zainstalowania dodatkowo dołączonych programów można znaleźć w takich ustawieniach instalatora, jak „Zaawansowane", „Niestandardowe" i podobnych. Jednak nie wszyscy użytkownicy sprawdzają te ustawienia. Innymi słowy, dość często pozostawiają je niezmienione. Użytkownicy, którzy pozostawiają je niezmienione, często nieświadomie zgadzają się na oferty pobrania i/lub zainstalowania dodatkowych programów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Nie jest bezpieczne pobieranie i instalowanie oprogramowania (i plików) za pośrednictwem podejrzanych witryn internetowych, przy użyciu zewnętrznych programów do pobierania, instalatorów, sieci peer-to-peer (tj. klientów torrent, eMule) i innych tego rodzaju kanałów/narzędzi. Zalecamy pobranie całego oprogramowania z oficjalnych witryn i korzystanie z bezpośrednich linków do pobierania. Ponadto zawsze sprawdzaj, jakie są „Zaawansowane", „Niestandardowe", „Własne" i inne podobne opcje konfiguratora oprogramowania, szczególnie jeśli oprogramowanie jest bezpłatne. Jeśli są oferty pobrania lub zainstalowania niechcianych aplikacji, należy je odrzucić. Zalecamy również unikanie klikania natrętnych reklam. Reklamy te (zwłaszcza wyświetlane na podejrzanych stronach) powodują przekierowania na niewiarygodne i potencjalnie złośliwe strony. W niektórych przypadkach powodują niechciane pobierania i instalacje. Jeśli zdarzają się niechciane przekierowania lub regularnie pojawiają się natrętne reklamy, sprawdź, czy w twojej przeglądarce nie ma niechcianych rozszerzeń, dodatków lub wtyczek i odinstaluj je. Programy tego typu, które są zainstalowane w twoim systemie operacyjnym, również powinny zostać usunięte. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby automatycznie je wyeliminować.

Witryna promująca OBERONBOOSTER:

oberonbooster download page

Konfigurator instalacji aplikacji OBERONBOOSTER:

OBERONBOOSTER PUA installation setup

Zrzut ekranu nieoficjalnego konfiguratora narzędzia aktywacji Microsoft Office, który zawiera OBERONBOOSTER:

oberonbooster unwanted application included in unofficial activation tool

Wygląd OBERONBOOSTER (GIF):

Appearance of OBERONBOOSTER PUA (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Potencjalnie niechciana aplikacja oberonappss: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Potencjalnie niechciana aplikacja oberonappss. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

OBERONBOOSTER adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj "OBERONBOOSTER" (lub "oberonappss") i wszelkich innych podejrzanych wpisów, wybierz je i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

W czasie badań OBERONBOOSTER nie zainstalowała wtyczek do przeglądarki Internet Explorer, Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak była dołączana do innego adware. Dlatego też zaleca się usunięcie wszystkich potencjalnie niechcianych dodatków przeglądarki z twoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem potencjalnie niechciana aplikacja oberonappss, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem potencjalnie niechciana aplikacja oberonappss, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem potencjalnie niechciana aplikacja oberonappss, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/17185-oberonbooster-unwanted-application

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Potencjalnie niechciana aplikacja oberonappss kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Potencjalnie niechciana aplikacja oberonappss na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Potencjalnie niechciana aplikacja oberonappss dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.