FacebookTwitterLinkedIn

Jak zatrzymać zwodnicze wydarzenia przed dodaniem ich do Kalendarza?

Znany również jako: niechciane powiadomienia Kalendarza
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć zwodnicze wydarzenia Kalendarza z urządzeń mobilnych Apple?

Czym są zwodnicze wydarzenia Kalendarza?

Istnieją różne podejrzane witryny internetowe, które zawierają oszukańcze reklamy, proszą o pozwolenie na wyświetlanie powiadomień, wyświetlanie zwodniczych reklam pop-up i innych natrętnych treści, których nie należy klikać. Istnieje wiele osób, które niedawno zaczęły zauważać wiele niechcianych wydarzeń dodanych do aplikacji Kalendarz na ich urządzeniach mobilnych Apple. Badania pokazują, że wydarzenia te są zwykle dodawane po kliknięciu okien pop-up, powiadomień itp. podczas próby ich zamknięcia.

Deceptive Calendar Events scam

Gdy aplikacja Kalendarz doda te niechciane wydarzenia, zacznie wyświetlać oszukańcze powiadomienia zaprojektowane do otwierania różnych podejrzanych witryn internetowych. Badania pokazują, że powiadomienia te otwierają różne zwodnicze witryny, strony zawierające zwodnicze reklamy, reklamujące podejrzane oprogramowanie, są powiązane z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itd. Zdecydowanie zalecamy, aby nie ufać żadnym z takich powiadomień i witrynom internetowych, które są otwierane za ich pośrednictwem. Mogą one mieć na celu oszukanie odwiedzających do zainstalowania niechcianego oprogramowania, podania danych osobowych, a nawet zapłacenia za niewiarygodne aplikacje pewnych usług (takich jak zdalne usuwanie nieistniejących wirusów). Zaufanie tym stronom może prowadzić do niechcianych pobrań, instalacji, problemów związanych z prywatnością, bezpieczeństwem przeglądania, utratą pieniędzy, kradzieżą tożsamości i wielu innych mniej lub bardziej poważnych problemów. Jeśli jest już za późno, a do twojego Kalendarza dodano różne niechciane wydarzenia, problem ten można rozwiązać, wykonując podane poniższe kroki.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa niechciane powiadomienia Kalendarza
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, malware, wirus
Objawy Twoje urządzenie mobilne Mac staje się wolniejsze niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Domeny Pokrewne important-notices.com, urgent-notice.com, iphone-notification.com, iphone-fix.com, phone-notification.com, notification-iphone.club, notification-fix.club, notification-booster.club, alert-iphone.club, alert-phone.club, alert-cellphone.club, alert-device.club, alert-fix.club, alert-cleaner.club, alert-booster.club, notice-iphone.club, alert-fixer.club, notice-cellphone.club, notice-device.club, notice-fix.site, notice-cleaner.site, notice-fixer.site
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, powiadomienia, podejrzane witryny.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować niechciane powiadomienia Kalendarza, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Przykłady niektórych witryn, które można otworzyć za pomocą dodanych wydarzeń, to safebrowsing[.]network, manualchecker[.]com i bestantius[.]com. Są to witryny zaprojektowane do nakłonienia odwiedzających do zainstalowania podejrzanego oprogramowania, twierdząc, że urządzenie użytkownika jest zainfekowane wirusami. Jednak zwodnicze wydarzenia w Kalendarzu prowadzą również do wielu innych podejrzanych witryn. Tak czy inaczej, żadna z nich nie powinna zostać otworzona.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

Stosunkowo często niechciane oprogramowanie jest pobierane i/lub instalowane, gdy użytkownicy celowo lub przypadkowo klikają różne reklamy, powiadomienia lub inne zwodnicze treści. Zwykle dzieje się tak, gdy są one zaprojektowane do uruchamiania określonych skryptów. Warto jednak wspomnieć, że niechciane pobieranie i instalacje występują tylko wtedy, gdy ludzie klikną podejrzaną reklamę, powiadomienie itp. Innymi słowy, zwodnicze reklamy, okienka pop-up, powiadomienia itp. nie mogą spowodować pobierania i/lub instalacji, gdy nie zostaną kliknięte. Dotyczy to reklam wyświetlanych podczas przeglądania Internetu na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby zapobiec pobraniu i zainstalowaniu niechcianych aplikacji, zalecamy pobieranie oprogramowania wyłącznie z oficjalnych witryn internetowych i poprzez bezpośrednie linki do pobrania. Nie zaleca się korzystania z zewnętrznych programów do pobierania, instalatorów, nieoficjalnych witryn internetowych, sieci peer-to-peer i innych podobnych narzędzi do pobierania (lub instalowania) jakiegokolwiek oprogramowania. Ważne jest również, aby zawsze sprawdzać, jakie są „Niestandardowe", „Zaawansowane" i inne podobne ustawienia dowolnego konfiguratora pobierania i/lub instalacji oraz odznaczać dodatkowo dołączone aplikacje. Jeszcze jednym sposobem uniknięcia przypadkowych pobrań i instalacji jest nie klikanie reklam (powiadomień, okienek pop-up), które są wyświetlane na podejrzanych witrynach. Po kliknięciu przekierowują użytkowników do różnych niewiarygodnych witryn lub powodują niechciane pobierania i instalacje. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Zrzut ekranu zwodniczych wydarzeń dodanych do Kalendarza:

deceptive calendar events second example

Kolejny zrzut ekranu zwodniczych wydarzeń dodanych do Kalendarza:

deceptive calendar events third example

Aby usunąć nieuczciwe kalendarze, które generują powiadomienia, promują podejrzane witryny internetowe i wypełniają Kalendarz niechcianymi wydarzeniami na urządzeniach mobilnych Apple, wykonaj następujące kroki:

Najpierw przejdź do ekranu głównego, znajdź "Kalendarz", a następnie na dole ekranu stuknij "Kalendarze":

Removing rogue calendars from mobile Apple devices (step 1)

Następnie znajdź wszystkie podejrzane Kalendarze (zwykle mają nazwy od promowanych witryn internetowych, a kolory ich ikon odpowiadają kolorom niechcianych wydarzeń) i stuknij symbol "i" w kręgu. Po wykonaniu tej czynności przewiń w dół do samego dołu ekranu, stuknij "Usuń Kalendarz" i potwierdź:

Removing rogue calendars from mobile Apple devices (step 2)

Użytkownicy starszych wersji iOS powinni również wykonać następujące czynności:

  • 1. Idź do "Ustawień"
  • 2. Wybierz "Hasła i konta"
  • 3. Wybierz "Subskrybowane Kalendarze" w sekcji "Konta"
  • 4. Poszukaj wszelkich podejrzanych Kalendarzy, stuknij je i wybierz "Usuń konto"

Po usunięciu podejrzanych Kalendarzy należy wyczyścić dane przeglądarki i upewnić się, że włączone są ustawienia blokowania okienek pop-up i fałszywych ostrzeżeń na stronie:

Aby włączyć blokowanie okienek pop-up, fałszywe ostrzeżeń w witrynie i usunąć dane przeglądania sieci na urządzeniach mobilnych Apple, wykonaj następujące kroki:

Najpierw idź do "Ustawień", przewiń w dół i stuknij "Safari".

enable pop-up blocking step 1

Sprawdź, czy włączone jest "Blokuj okienka pop-up" i "Fałszywe ostrzeżenia witryny". Jeśli nie, natychmiast je włącz. Następnie przewiń w dół i stuknij "Zaawansowane".

enable pop-up blocking step 2

Stuknij "Dane witryny", a następnie "Usuń wszystkie dane witryny".

enable pop-up blocking step 3

Natychmiastowe automatyczne usunięcie niechciane powiadomienia Kalendarza: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się niechciane powiadomienia Kalendarza. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z niechciane powiadomienia kalendarza:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki niechciane powiadomienia kalendarza z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z niechciane powiadomienia kalendarza z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z niechciane powiadomienia kalendarza z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z niechciane powiadomienia kalendarza z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
niechciane powiadomienia Kalendarza kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania niechciane powiadomienia Kalendarza na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się niechciane powiadomienia Kalendarza dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.