FacebookTwitterLinkedIn

Uniknij pobrania oprogramowania z manualchecker.com

Znany również jako: Pop-up manualchecker.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć manualchecker[.]com z Mac?

Czym jest manualchecker[.]com?

Manualchecker[.]com to jedna z wielu oszukańczych stron, które są maskowane jako oficjalne strony Apple, a mają na celu nakłonienie odwiedzających do pobrania i zainstalowania różnych podejrzanych programów. Z reguły reklamowane oprogramowanie powinno usuwać wirusy wykryte przez taką lub inną odwiedzoną stronę, w tym przypadku manualchecker[.]com. W większości przypadków ludzie nie odwiedzają tego typu stron celowo. Są na nie przekierowywani przez potencjalnie niechciane aplikacje (PUA) zainstalowane w ich przeglądarkach. Tak czy inaczej, nie można ufać żadnym stronom internetowym, takim jak manualchecker[.]com lub promowanemu za ich pośrednictwem oprogramowaniu.

manualchecker[.]com scam

Manualchecker[.]com atakuje użytkowników iPhone'ów, jednak istnieje prawdopodobieństwo, że użytkownicy innych produktów Apple również trafią na tę stronę. Podczas odwiedzenia, manualchecker[.]com wyświetla fałszywe powiadomienie systemowe stwierdzające, że urządzenie odwiedzającego jest zainfekowane malware. Zachęca do usunięcia go poprzez kliknięcie przycisku „OK". Jak podano na stronie w tle, manualchecker[.]com wykryła 3 wirusy, które zainfekowały iPhone'a i baterię, oraz które mogą spowodować dalsze uszkodzenia, jeśli nie zostaną usunięte tak szybko, jak to możliwe. Aby je usunąć, odwiedzający powinni pobrać i zainstalować oprogramowanie antywirusowe. W czasie badań strona przekierowała na stronę z niedziałającym linkiem. Nie należy ufać żadnej aplikacji promowanej za pośrednictwem stron takich jak manualchecker[.]com.

Aplikacje, które otwierają witryny tego typu, wyświetlają natrętne reklamy i zbierają różne informacje. Zazwyczaj wyświetlają reklamy, takie jak kuponowe, banerowe, ankietowe, pop-up i inne natrętne, które po kliknięciu zwykle otwierają podejrzane (potencjalnie złośliwe) strony. W niektórych przypadkach uruchamiają skrypty zaprojektowane do pobierania i/lub instalowania niechcianego oprogramowania. Ponadto PUA zbierają informacje związane z przeglądaniem, takie jak wprowadzone zapytania, adresy URL odwiedzanych stron, adresy IP, geolokalizacje i inne dane. Niektóre PUA mogą być również zaprojektowane do zapisywania danych osobowych. Warto wspomnieć, że ich programiści udostępniają zebrane informacje stronom trzecim, które niewłaściwie wykorzystują je do generowania przychodów. Możliwe, że udostępnią je cyberprzestępcom.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Pop-up manualchecker.com
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, malware Mac, wirus Mac
Fałszywa obietnica Jak twierdzi się na tej witrynie, urządzenie odwiedzającego jest zainfekowane malware.
Nazwy wykrycia Pełna lista (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 104.27.151.103
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarek internetowych (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Istnieje więcej witryn z oszustwami, takich jak manualchecker[.]com, na przykład bestantius[.]com, bestlandcn[.]com i mobileapplesecurity[.]com. Zazwyczaj mają one na celu nakłonienie użytkowników do pobrania i zainstalowania różnych podejrzanych aplikacji. Aplikacje, które otwierają takie strony, są również bardzo podobne: powodują przekierowania na podejrzane strony, zbierają różne dane i/lub wyświetlają reklamy. Jeśli w twojej przeglądarce lub komputerze jest zainstalowana PUA, należy ją natychmiast odinstalować.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

Zazwyczaj ludzie powodują niechciane instalacje poprzez klikanie natrętnych reklam lub gdy twórcy oprogramowania dołączają je w konfiguratorach pobierania i/lub instalacji innego oprogramowania. Druga metoda dystrybucji PUA nazywa się „sprzedażą wiązaną". Służy do oszukiwania ludzi do pobrania i/lub zainstalowania niechcianego oprogramowania za pomocą konfiguratorów pożądanego oprogramowania. Zazwyczaj oferty pobrania i/lub zainstalowania niechcianego oprogramowania są ukryte w takich ustawieniach, jak „Niestandardowe", „Zaawansowane", „Własne" itp. Niezamierzone pobrania i/lub instalacje zwykle mają miejsce tylko wtedy, gdy ludzie pozostawiają niezaznaczone wszystkie dostępne ustawienia i bez zmian.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Każde oprogramowanie należy pobrać z oficjalnych witryn i przy użyciu bezpośrednich linków. Sieci peer-to-peer (klienci torrent, eMule itd.), nieoficjalne strony internetowe, zewnętrzne programy do pobierania, instalatory itp. nie powinny być używane jako narzędzia do pobierania lub instalowania oprogramowania. Ponadto ważne jest, aby sprawdzić „Zaawansowane", „Niestandardowe" i inne ustawienia zawarte w dowolnym konfiguratorze pobierania lub instalacji oraz zrezygnować z ofert pobrania i/lub zainstalowania PUA. Co więcej, natrętne reklamy nie powinny być klikane, ponieważ prowadzą do podejrzanych witryn lub powodują pobieranie, instalacje niechcianych aplikacji. Jeśli reklamy tego typu pojawiają się lub często przekierowują na podejrzane strony, bardzo prawdopodobne jest, że pewne PUA są już zainstalowane w twojej przeglądarce lub systemie operacyjnym. W takich przypadkach zalecamy usunięcie wszystkich niechcianych rozszerzeń, wtyczek lub dodatków z przeglądarki i tego rodzaju oprogramowania z komputera. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Tekst na początkowej stronie manualchecker[.]com (pop-up):

Ochrona Apple
Piątek, 15. listopada 2019 roku

(1) POWIADOMIENIE SYSTEMOWE
Wykryto malware. Stuknij OK, aby naprawić.
OK

Zrzut ekranu strony w tle manualchecker[.]com:

manualchecker.com background page

Tekst na tej stronie:

Ochrona Apple

Piątek, 15. listopada 2019 roku

(3) Wirusy zostały wykryte w twoim telefonie iPhone, a bateria została zainfekowana i uszkodzona.

Jeśli nie usuniesz teraz tego malware, może to spowodować większe uszkodzenie urządzenia. Jak to naprawić:

Krok 1: Naciśnij przycisk poniżej i zainstaluj zalecane narzędzie do ochrony VPN i antywirusowe bezpłatnie z AppStore.

Krok 2: Uruchom aplikację. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby usunąć malware i zdalnie naprawić telefon.

1 minut i 55 sekund

Ściągnij i zainstaluj

Wykryte przez (c) Apple.

Aby włączyć blokowanie pop-upów, fałszywe ostrzeżenia w witrynie i usunąć dane przeglądania sieci na urządzeniach mobilnych Apple, wykonaj następujące kroki:

Najpierw idź do "Ustawień", a następnie przewiń w dół i stuknij "Safari".

remove pop-ups and clear cache step 1

Sprawdź, czy włączone jest "Blokuj pop-upy" i "Ostrzeżenie o oszukańczych witrynach". Jeśli nie, natychmiast je włącz. Następnie przewiń w dół i stuknij "Zaawansowane".

disable pop-ups and clear cache step 2

Stuknij "Dane witryny", a następnie "Usiń wszystkie dane witryny".

disable pop-ups and clear cache step 3

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z pop-up manualchecker.com:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki pop-up manualchecker.com z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z pop-up manualchecker.com z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z pop-up manualchecker.com z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z pop-up manualchecker.com z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Pop-up manualchecker.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up manualchecker.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.