Powstrzymaj Web Gamer World przed porywaniem twojej przegldarki

Znany również jako: Przekierowanie webgamerworld.com
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania porywacza przeglądarki Web Gamer World

Czym jest Web Gamer World?

Web Gamer World to nieuczciwa aplikacja, zatwierdzona jako narzędzie do szybkiego dostępu do bezpłatnych gier online. Podobno zapewnia łatwy dostęp do popularnych gier akcji, przygodowych, sportowych, wyścigowych, dziewczęcych, puzzli, strategicznych i innych. Jest sklasyfikowana jako porywacz przeglądarki i PUA (potencjalnie niechciana aplikacja). Web Gamer World dokonuje nieautoryzowanych zmian w przeglądarkach i promuje fałszywą wyszukiwarkę - webgamerworld.com. Dodatkowo śledzi aktywność użytkowników w zakresie przeglądania. Użytkownicy powinni pamiętać, że ta aplikacja jest często dystrybuowana wraz z innym PUA o nazwie Search Defender Prime.

webgamerworld.com browser hijacker

Porywacze przeglądarki są przeznaczone do obierania za cel Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer i inne popularne przeglądarki. Po udanej infiltracji przypisują adresy swoich fałszywych wyszukiwarek internetowych jako stronę główną przeglądarki, domyślną wyszukiwarkę i adresy URL nowej karty/okna przeglądarki. Po zainstalowaniu Web Gamer World, każda otwierana nowa karta/okno i każde zapytanie wpisywane na pasku adresu URL – są przekierowywane na webgamerworld.com. Większość fałszywych wyszukiwarek nie jest w stanie zapewnić wyników wyszukiwania, dlatego przekierowują do (lub powodują, że łańcuchy przekierowań kończą się) prawidłowej wyszukiwarki. Dotyczy to również witryny webgamerworld.com, która przekierowuje na search.yahoo.com. Zmiany te mogą wydawać się łatwe do cofnięcia, ale bez usunięcia porywacza przeglądarki - jest to niemożliwe. Nieuczciwa aplikacja może ograniczyć/zabronić dostępu do ustawień przeglądarki i/lub automatycznie zresetować wszelkie zmiany wprowadzone przez użytkowników. Web Gamer World ma również możliwości śledzenia danych, które wykorzystuje do zapisywania nawyków przeglądania użytkowników (odwiedzanych adresów URL, przeglądanych stron, zapytań wyszukiwania itp.) oraz do zbierania ich danych osobowych (adresów IP, geolokalizacji i danych osobowych). Te wrażliwe dane można następnie udostępniać stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), starającym się wykorzystywać je w celu uzyskania korzyści finansowych. Podsumowując, porywacze przeglądarki i inne PUA mogą powodować różne infekcje i infekcje przeglądarki/systemu, a także prowadzić do poważnych problemów prywatności, strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości. Aby zapewnić bezpieczeństwo urządzenia i użytkownika - wszystkie podejrzane aplikacje i/lub rozszerzenia/wtyczki przeglądarki muszą zostać niezwłocznie usunięte.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Web Gamer World
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa zakładka
Nazwy wykrycia Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Rozszerzenie(a) przeglądarki Web Gamer World
Rzekoma funkcjonalność Szybki dostęp do gier online.
Promowany URL webgamerworld.com
Obsługiwany adres IP (webgamerworld.com) 104.31.83.236
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona domowa, URL nowej zakładki, domyślna wyszukiwarka
Objawy Zmienione ustawienia przeglądarki internetowej (strona domowa, domyślna wyszukiwarka, nowa zakładka). Użytkownicy są zmuszani do odwiedzania witryny porywacza i przeszukiwania Internetu przy użyciu jego wyszukiwarek.
Dodatkowe informacje Web Gamer World jest dystrybuowany z innym porywaczem przeglądarki o nazwie Search Defender Prime.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny.
Usuwanie

Aby wyeliminować Przekierowanie webgamerworld.com, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Get Breaking News, GiffySocial, Listen To Radios, Classsifieds List App to kilka przykładów innych porywaczy przeglądarki podobnych do Web Gamer World. W rzeczywistości większość PUA ma pewne podobieństwa. Zostały zaprojektowane tak, aby wydawać się uzasadnione i kusić użytkowników do pobrania/zainstalowania ich, oferując „przydatne" i „korzystne" funkcje. Jednak funkcje te rzadko działają zgodnie z reklamą, a w większości przypadków są całkowicie nieoperacyjne. Jedynym celem wszelkiego niechcianego oprogramowania jest generowanie przychodów dla jego twórców; dla użytkowników nie ma ono praktycznie żadnej wartości. Zamiast spełniać jakiekolwiek obietnice, PUA porywające przeglądarki powodują przekierowania na niewiarygodne/złośliwe strony internetowe, prowadzą natrętne kampanie reklamowe i śledzą wrażliwe dane.

Jak zainstalowałem Web Gamer World na moim komputerze?

Najpopularniejszym sposobem rozsyłania PUA jest pobranie/zainstalowanie innych programów. Ta zwodnicza taktyka marketingowa polegająca na dołączaniu niechcianych lub złośliwych programów nazywa się „sprzedażą wiązaną". Spiesząc się przez procesy pobierania i instalacji (np. ignorując lub pomijając warunki, pomijając kroki i sekcje, używając wstępnie ustawionych opcji itp.) - użytkownicy ryzykują przypadkowe zezwolenie na zainstalowanie dodatkowych aplikacji na ich urządzeniach. Niektóre z tych aplikacji (np. Web Gamer World) mają również „oficjalne" strony promocyjne, na których zazwyczaj są reklamowane jako „bezpłatne" i „przydatne". Natrętne reklamy mogą również przenikać PUA do systemu. Po kliknięciu reklamy mogą uruchamiać skrypty zaprojektowane do pobierania/instalowania niechcianych aplikacji bez zgody użytkownika.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zdecydowanie zaleca się, aby zawsze sprawdzać poszukiwane programy przed ich pobraniem/zainstalowaniem. Należy używać wyłącznie oficjalnych i zweryfikowanych kanałów pobierania. Sieci wymiany peer-to-peer (BitTorrent, eMule, Gnutella itp.), nieoficjalne i bezpłatne witryny do hostingu plików, podmioty pobierania stron trzecich i podobne źródła są uważane za niewiarygodne; dlatego odradza się ich stosowanie. Niewiarygodne kanały pobierania częściej oferują zwodnicze i powiązane programy. Należy ostrożnie podchodzić do procesów pobierania i instalacji. Obejmuje to czytanie warunków, analizowanie wszystkich dostępnych opcji, korzystanie z „Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawień oraz rezygnację z pobrania/zainstalowania dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji itp. Choć często hostowane przez zainfekowane strony internetowe, natrętne reklamy same w sobie nie wyglądają podejrzanie, wydają się zwykle uzasadnione i nieszkodliwe. Jednak po kliknięciu przekierowują na różne podejrzane strony, takie jak z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych i inne. Jeśli użytkownicy napotkają reklamy/przekierowania tego typu, zaleca się sprawdzenie urządzenia i natychmiastowe usunięcie wszystkich podejrzanych aplikacji i/lub rozszerzeń/wtyczek przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Web Gamer World, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby automatycznie wyeliminować tego porywacza przeglądarki.

Porywacz przeglądarki Web Gamer World proszący o przyznanie uprawnień w Google Chrome:

Web Gamer World asking for permissions (Chrome)

Porywacz przeglądarki Web Gamer World proszący o przyznanie uprawnień w Mozilla Firefox:

Web Gamer World asking for permissions (Firefox)

Witryna promująca porywacza przeglądarki Web Gamer World:

Website used to promote Web Gamer World browser hijacker

WAŻNA UWAGA! Witryna promująca porywacza przeglądarki Web Gamer World prosi o włączenie powiadomień przeglądarki internetowej.

Dlatego przed rozpoczęciem wykonaj następujące kroki:

Google Chrome (PC):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Ustawienia", przewiń w dół i kliknij "Zaawansowane"
 • Przewiń w dół do sekcji "Prywatność i bezpieczeństwo", wybierz "Ustawienia treści", a następnie "Powiadomienia"
 • Kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij "Blokuj" lub "Usuń" (jeśli klikniesz "Usuń" i ponownie wejdziesz na złośliwą stronę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień)

Disable pop-up' notifications in Google Chrome web browser

Google Chrome (Android):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i kliknij "Ustawienia"
 • Przewiń w dół, kliknij "Ustawienia strony", a następnie "Powiadomienia"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i kliknij je jeden po drugim
 • Wybierz "Powiadomienia" w sekcji "Pozwolenia" i ustaw przycisk na "WYŁ."

Disable pop-up' notifications in Android Google Chrome web browser

Mozilla Firefox:

 • Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Opcje" i na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij "Prywatność i bezpieczeństwo"
 • Przewiń w dół do sekcji "Pozwolenia" i kliknij dwukrotnie przycisk "Ustawienia" bok "Powiadomień"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL, kliknij menu i wybierz "Blokuj"

Disable pop-up' notifications in Mozilla Firefox web browser

Internet Explorer:

 • Kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu okna IE
 • Wybierz "Opcje internetowe"
 • Wybierz zakładkę "Prywatność" i kliknij "Ustawienia" poniżej sekcji "Blokuj pop-up"
 • Wybierz podejrzane adresu URL poniżej i usuń je jeden po drugim klikając przycisk "Usuń"

Disable pop-up' notifications in Internet Explorer web browser

Microsoft Edge:

 • Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu Edge
 • Przewiń w dół, znajdź i kliknij "Ustawienia"
 • Przewiń ponownie w dół i kliknij "Zobacz ustawienia zaawansowane"
 • Kliknij "Zarządzaj" poniżej "Pozwoleniami witryny"
 • Kliknij przełącznik poniżej każdej podejrzanej witryny

Disable pop-up' notifications in Microsoft Edge web browser

Safari (Mac):

 • Kliknij przycisk "Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz "Preferencje..."
 • Wybierz zakładkę "Witryny", a następnie w lewym panelu wybierz sekcję "Powiadomienia"
 • Sprawdź podejrzane adresy URL i dla każdej z nich zastosuj opcję "Odmów"

Disable pop-up' notifications in Safari web browser

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Przekierowanie webgamerworld.com: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Przekierowanie webgamerworld.com. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki Web Gamer World:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

webgamerworld.com browser hijacker uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów: spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje (na przykład "Web Gamer World"), wybierz te wpisy i kliknij "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje przekierowania do witryny webgamerworld.com), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie porywacza przeglądarki Web Gamer World z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing webgamerworld.com related Internet Explorer extensions

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Removing webgamerworld.com from Internet Explorer homepage

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer), wybierz „Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń hxxp://webgamerworld.com i wprowadź preferowaną domenę, która będzie otwierana przy każdym uruchomieniu Internet Explorer. Możesz także wpisać about: blank, aby otworzyć pustą stronę podczas uruchamiania Internet Explorer.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing webgamerworld.com from Internet Explorer default search engine

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer), wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawców wyszukiwania", ustaw "Google", "Bing" lub dowolną inną wyszukiwarkę jako swoją domyślną wyszukiwarkę, a następnie usuń "Web Gamer World".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem przekierowanie webgamerworld.com, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing webgamerworld.com related Google Chrome extensions

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj "Web Gamer World" i wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki (np. "Search Defender Prime") i usuń je.

Zmiana twojej strony domowej:

Removing webgamerworld.com from Google Chrome homepage

Kliknij ikonę Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Ustawienia". W sekcji "Na starcie" wyłącz "Web Gamer World" lub "Search Defender Prime", poniżej „Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron", poszukaj URL porywacza przeglądarki (hxxp://webgamerworld.com lub hxxps://searchdefenderprime.com). Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz „Usuń".

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing webgamerworld.com from Google Chrome default search engine

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Ustawienia", w sekcji "Wyszukiwarka" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami...". Na otwartej liście poszukaj "hxxp://webgamerworld.com" i "hxxp://searchdefenderprime.com. Po ich znalezieniu kliknij trzy poziome kropki obok tego URL i wybierz "Usuń z listy".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie webgamerworld.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing webgamerworld.com related Mozilla Firefox extensions

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "Web Gamer World", jak również wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki (np. "Search Defender Prime").

Zmiana twojej strony domowej:

webgamerworld-ff2Removing webgamerworld.com from Mozilla Firefox homepage

Aby zresetować swoją stronę domową, kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna), a następnie wybierz „Opcje". W otwartym oknie, wyłącz "Web Gamer World"  lub "Search Defender Prime", usuń hxxp://webgamerworld.com lub hxxp://searchdefenderprime.com i wprowadź preferowaną domenę, która będzie otwierana przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing webgamerworld.com from Mozilla Firefox default search engine

W pasku adresu URL wpisz about: config i naciśnij klawisz Enter.
Kliknij „Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze wpisz: "webgamerworld"
Kliknij prawym przyciskiem myszy znalezione preferencje i wybierz „Resetuj", aby przywrócić wartości domyślne.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie webgamerworld.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem przekierowanie webgamerworld.com, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

 • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia przekierowanie webgamerworld.com ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat przekierowanie webgamerworld.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/16341-web-gamer-world-browser-hijacker

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Przekierowanie webgamerworld.com kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Przekierowanie webgamerworld.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Przekierowanie webgamerworld.com dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.