Ochroń systemy przed atakami ransomware IS

Znany również jako: Wirus IS (Ordinypt)
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Silny

Instrukcje usuwania ransomware IS

Czym jest IS ransomware?

Ransomware IS (znane również jako Ordinypt) zostało odkryte przez dnwls0719 i jest złośliwym programem, który uniemożliwia ofiarom dostęp do ich plików przez zaszyfrowanie ich za pomocą silnego algorytmu szyfrującego. Aby odzyskać swoje pliki, ofiary zachęca się do zapłacenia okupu cyberprzestępcom. IS dodaje losowe rozszerzenie do nazw plików wszystkich zaszyfrowanych plików. Na przykład "1.jpg" może mieć postać "1.jpg.KRk5p". Instrukcje dotyczące sposobu zapłaty okupu znajdują się w pliku tekstowym "KRk5p_how_to_decrypt.txt". Nazwa tego pliku jest związana z rozszerzeniem zaszyfrowanych plików.

Aby kupić oprogramowanie deszyfrujące, ofiary muszą użyć przeglądarki Tor i otworzyć link, który jest zawarty w wiadomości z żądaniem okupu. Na stronie internetowej Tor ofiary muszą wprowadzić kod dostępu, który można również znaleźć w wiadomości z żądaniem okupu. Witryna Tor otwiera następnie kolejną stronę, która wyświetla licznik odliczający czas, w którym ofiary muszą zapłacić okup. Po upływie tego czasu klucze odszyfrowywania są usuwane, a ofiary nie będą już mogły odszyfrować swoich plików ani kupić klucza odszyfrowywania. Koszt oprogramowania i kluczy do deszyfrowania wynosi 1 500 $ i musi zostać zapłacony w kryptowalucie (Bitcoin). Cyberprzestępcy zapewniają ofiary, że wyślą narzędzia deszyfrujące po dokonaniu płatności i że nikt inny nie może zapewnić im tych narzędzi. Niestety druga część jest dokładna: większość programów ransomware blokuje pliki przy użyciu silnych algorytmów szyfrujących i niemożliwe jest odszyfrowanie zaszyfrowanych plików bez określonych narzędzi posiadanych tylko przez cyberprzestępców, którzy zaprojektowali ransomware. Należy jednak pamiętać, że cyberprzestępcy często nie wysyłają tych narzędzi nawet po dokonaniu płatności, a osoby, które im ufają, są oszukiwane. Zazwyczaj jedynym sposobem na bezpłatne odzyskanie plików (bez konieczności kontaktowania się i/lub płacenia twórcom ransomware) jest przywrócenie ich z kopii zapasowej.

Zrzut ekranu wiadomości zachęcającej użytkowników do zapłacenia okupu w celu odszyfrowania ich zainfekowanych danych:

IS decrypt instructions

Ransomware IS jest podobne do innych programów tego typu. Inne przykłady to Hermes837, Guarded i NextPharma. W większości przypadków programy te szyfrują pliki przy użyciu algorytmu szyfrowania (symetrycznego czy asymetrycznego) i tworzą wiadomości z żądaniem okupu zawierające instrukcje dotyczące sposobu zapłaty okupu. Typowymi różnicami są algorytmy stosowane do szyfrowania i wysokość okupu. W każdym razie odszyfrowanie plików jest często niemożliwe bez udziału cyberprzestępców, chyba że ransomware nie jest gotowe (zawiera błędy, wady itp.). Dlatego wykonaj kopię zapasową danych i przechowuj ją na zdalnym serwerze (w chmurze) i/lub odłączonym urządzeniu magazynującym.

W jaki sposób ransomware zainfekowało mój komputer?

Zazwyczaj cyberprzestępcy rozprzestrzeniają ransomware (i inne złośliwe oprogramowanie) poprzez kampanie spamowe, podejrzane kanały pobierania/narzędzia, trojany, nieoficjalne narzędzia do aktualizacji i/lub aktywacji oprogramowania. Często wysyłają e-maile zawierające załączone pliki (lub linki) i mają nadzieję, że przynajmniej niektórzy odbiorcy je otworzą. Po otwarciu pliki te instalują malware. Zazwyczaj wysyłają dokumenty Microsoft Office, dokumenty PDF, pliki wykonywalne (.exe), pliki JavaScript i archiwa, takie jak ZIP, RAR itp. Malware rozprzestrzenia się również przy użyciu niewiarygodnych kanałów pobierania plików lub oprogramowania. Przykładami takich kanałów/narzędzi są sieci Peer-to-Peer (klienci torrentów, eMule itd.), nieoficjalne strony, zewnętrzne programy do pobierania, strony z freeware i bezpłatnym hostingiem plików. Ludzie, którzy pobierają pliki za ich pomocą, ryzykują pobranie złośliwych plików. Jeśli zostaną otwarte (wykonane), instalują malware wysokiego ryzyka. Zwykle cyberprzestępcy prezentują te pliki jako nieszkodliwe i uzasadnione. Trojan to złośliwe oprogramowanie, które zwykle powoduje infekcje łańcuchowe. Dlatego jeśli komputer zostanie zainfekowany trojanem, zostanie zainfekowany dodatkowym malware. Nieoficjalne aktualizatory (stron trzecich) są często zaprojektowane tak, aby instalować złośliwe oprogramowanie zamiast aktualizować legalne zainstalowane oprogramowanie lub wykorzystują błędy, wady nieaktualnego oprogramowania zainstalowanego w systemie. Narzędzia nieoficjalnej aktywacji („łamania") są używane przez osoby, które starają się unikać płacenia za licencjonowane oprogramowanie, jednak często są one zaprojektowane do rozsyłania malware - osoby, które z nich korzystają, instalują złośliwe programy.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wirus IS (Ordinypt)
Typ zagrożenia Ransomware, wirus szyfrowania, narzędzie blokowania plików.
Rozszerzenie zaszyfrowanych plików  .KRk5p (IS za każdym razem zmienia losowo rozszerzenie).
Wiadomość z żądaniem okupu KRk5p_how_to_decrypt.txt (jego nazwa może się różnić).
Kwota okupu 1 500 $ w Bitcoin
Adres portfela kryptowalutowego cyberprzestępców 1LoteKdmxF17SVvP7MnvbrTRjTM7JH8dUV (Bitcoin)
Nazwy wykrycia Avast (Win32:Trojan-gen), BitDefender (Trojan.GenericKD.32440367), ESET-NOD32 (A Variant Of Win32/Kryptik.GWKD), Kaspersky (Trojan.Win32.Yakes.zanc), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwa złośliwego procesu Xmlschemeaxmlcl Incidences Video Atop Validatthe (może się różnić)
Objawy Nie można otworzyć plików przechowywanych na twoim komputerze, poprzednio działające pliki mają teraz inne rozszerzenie (na przykład my.docx.locked). Na twoim pulpicie wyświetlana jest wiadomość z żądaniem okupu. Cyberprzestępcy żądają zapłaty okupu (zwykle w Bitcoinach) za odblokowanie twoich plików.
Dodatkowe informacje Okuo musi być zapłacony przez przeglądarkę Tor.
Metody dystrybucji Zainfekowane załączniki e-mail (makra), witryny torrent, złośliwe reklamy.
Zniszczenie Wszystkie pliki są zaszyfrowane i nie mogą zostać otworzone bez zapłaty okupu. Razem z infekcją ransomware mogą zostać zainstalowane trojany kradnące hasła i infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Wirus IS (Ordinypt), nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Jak uchronić się przed infekcjami ransomware?

Unikaj otwierania plików dołączonych do nieistotnych e-maili, zwłaszcza gdy są one wysyłane z nieznanych, podejrzanych adresów. Zazwyczaj cyberprzestępcy prezentują takie e-maile jako oficjalne, ważne, legalne itd. Każde zainstalowane oprogramowanie należy pobrać z oficjalnych witryn i przy użyciu bezpośrednich linków do pobierania. Żadne z wyżej wymienionych narzędzi/źródeł nie jest bezpieczne w użyciu. Narzędzia do łamania oprogramowania oraz nieoficjalne, fałszywe aktualizacje oprogramowania często pobierają i instalują złośliwe programy zamiast aktywować lub aktualizować zainstalowane oprogramowanie lub systemy operacyjne. Ponadto nieoficjalne narzędzia aktywacyjne są nielegalne. Zainstaluj sprawdzone narzędzie antywirusowe lub antyspyware oraz regularnie skanuj swój system. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany IS, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Spyhunter r, aby automatycznie wyeliminować to ransomware.

Tekst prezentowany w pliku tekstowym ransomware IS ("KRk5p_how_to_decrypt.txt"):

============== WITAJ =============
============== NIE USUWAJ TEGO PLIKU DOPÓKI NIE ODZYSKASZ WSZYSTKICH SWOICH DANYCH! ==============

Wszystkie twoje pliki zostały zaszyfrowane i mają teraz rozszerzenie: .fYHJH

Jedynym sposobem na odzyskanie plików jest zakup naszego oprogramowania do odszyfrowywania, które będzie działać tylko na twoim komputerze.

Aby uzyskać dalsze instrukcje dotyczące odszyfrowywania plików, pobierz przeglądarkę TOR

==========================

1. Pobierz przeglądarkę Tor z: https://www.torproject.org

2. Zainstaluj i otwórz przeglądarkę TOR

3. Przejdź do następującego adresu URL: http://2u6gynsdszbd7ey3.onion/

4. Wprowadź swój kod dostępu

Twój kod dostępu:

-

Skopiuj i wklej go w polu kodu dostępu
==========================

Ostrzeżenie:

NIE ZMIENIAJ ŻADNYCH ZASZYFROWANYCH PLIKÓW ANI NIE PRÓBUJ ICH ODSZYFROWAĆ W ŻADEN INNY SPOSÓB.

RYZYKUJESZ USZKODZENIEM I STRACISZ WSZYSTKIE PLIKI NA ZAWSZE!

Zrzut ekranu pierwszej strony Tor:

IS ransomware first Tor page 

Zrzut ekranu drugiej strony Tor:

IS ransomware second Tor page 

Tekst prezentowany na tej stronie:

Wszystkie twoje pliki zostały zaszyfrowane

Twój komputer został zainfekowany wirusem ransomware. Twoje pliki zostały zaszyfrowane i nie będziesz w stanie ich odszyfrować bez naszej pomocy.

Co mogę zrobić, aby odzyskać moje pliki?

Możesz kupić nasze specjalne oprogramowanie deszyfrujące. To oprogramowanie pozwoli ci odzyskać wszystkie dane i usunąć ransomware z komputera. Cena oprogramowania wynosi 1 500 $. Płatności można dokonać tylko w Bitcoinach.

Co się stanie, gdy skończy się czas?

Klucz prywatny wymagany do odzyskania plików zostanie usunięty z naszych serwerów, a pliki zostaną utracone na zawsze!

Jakie mam gwarancje?

Nie ma gwarancji, ale to jest nasza sprawa. Byłoby źle dla naszej firmy, jeśli nie dotrzymywalibyśmy słowa. Zapewniamy cię, że po dokonaniu płatności będziesz mógł odszyfrować wszystkie swoje pliki. Dajemy ci jedyną gwarancję, że NIE MOŻESZ odzyskać plików bez naszej pomocy.

Jak zapłacić, skąd wezmę Bitcoin?

Kupowanie Bitcoin różni się w zależności od kraju. Najlepiej jest zrobić szybkie wyszukiwanie w Google, aby dowiedzieć się, jak kupić Bitcoin. Wielu naszych klientów twierdzi, że te witryny są szybkie i niezawodne:

Coinmama - hxxps://www.coinmama.com Bitpanda - hxxps://www.bitpanda.com
Informacje o płatności. Kwota: 0.1473766 BTC
Adres:
1LoteKdmxF17SVvP7MnvbrTRjTM7JH8dUV

Deszyfrator będzie dostępny do pobrania, gdy twój przelew otrzyma 2 potwierdzenia w sieci Bitcoin.

Wygląd witryny Tor w GIF:

IS ransomware tor website appearance

Zrzut ekranu plików zaszyfrowanych przez IS (rozszerzenie ".KRk5p" - to ransomware za każdym razem dołącza inne rozszerzenia).

Files encrypted by IS

Złośliwy proces ransomware IS w Menedżerze Zadań ("Xmlschemeaxmlcl Incidences Video Atop Validatthe"):

Is ransomware Xmlschemeaxmlcl Incidences Video Atop Validatthe process

Aktualizacja 17. września 2019 - Niedawno odkryto nową kampanię spamową skierowaną do niemieckojęzycznych użytkowników i rozpowszechniającą ransomware IS (Ordinypt). Wiadomości spamowe są przedstawiane jako podania o pracę od kobiety, która twierdzi, że jest Evą Ritcher. E-maile składają się z niemieckiego tekstu i dwóch załączników: zdjęcia Evy (właściwie losowego zdjęcia kobiety) i archiwum zawierającego złośliwy plik wykonywalny przedstawiony jako CV Evy w formacie PDF. W czasie badań wymieniano załączniki "Eva Ritcher Bewerbungsfoto.jpg" i "Eva Richert Bewerbung and Lebenslauf.zip" (wykonywalny pod nazwą "Eva Richter Bewerbung und Lebenslauf.pdf.exe"), jednak nazwy plików mogą się zmieniać.

Zrzut ekranu złośliwego e-maila prezentowanego jako aplikacja o pracę Evy Ritcher:

IS (Ordinypt) ransomware promoting email spam campaign - Eva Ritcher job application

Tekst prezentowany w tym e-mailu:

Temat: Bewerbung via Arbeitsagentur - Eva Ritcher

 

Załączniki: Eva Ritcher Bewerbungsfoto.jpg, Eva Richert Bewerbung i Lebenslauf.zip

 

Sehr geehrte Damen und Herren,

hiermit bewerbe mich auf die von Ihnen bei der Arbeitsagentur angebotene Stelle.

Das von Ihnen beschriebene Tätigkeitsfeld entspricht in besonderem Maße meinen beruflichen Perspektiven. Meine Bewerbungsunterlagen finden Sie im Anhang.

Über eine Einladung zu einem persönlichen Vorstellungsgespräch würde ich mich sehr freuen.

Mit freundlichen Grüßen,

Eva Richter

Inny wariant wiadomości z żądaniem okupu ransomware IS (Ordinypt) (poprzedni wariant był nazwany "[file_extension]_how_to_decrypt.txt" podczas gdy nowy jest nazwany "[file_extension]_howto_decrypt.txt" a tekst również nieznacznie się różni):

IS (Ordinypt) ransomware updated ransom note

Tekst prezentowany w tym pliku:

======= WITAJ =======
======= NIE USUWAJ TEGO PLIKU DOPÓKI NIE ODZYSKASZ WSZYSTKICH SWOICH DANYCH! =======

Wszystkie ważne dokumenty są zaszyfrowane, a ich rozszerzenie zostało zmienione na: .0ueat

Możesz odzyskać swoje pliki tylko kupując nasze oprogramowanie deszyfrujące!

Aby uzyskać instrukcje, jak odszyfrować pliki, pobierz przeglądarkę TOR

=======

 

1. Pobierz przeglądarkę Tor z: hxxps://www.torproject.org

2. Zainstaluj i otwórz przeglądarkę TOR

3. Przejdź do następującego adresu URL: hxxp://2u6gynsdszbd7ey3.onion/

4. Wprowadź swój kod dostępu

Twój kod dostępu:

-

Skopiuj i wklej go w polu kodu dostępu
=======

 

Ostrzeżenie:

NIE ZMIENIAJ ŻADNEGO Z ZASZYFROWANYCH PLIKÓW ANI NIE PRÓBUJ ODSZYFROWAĆ ICH W ŻADEN SPOSÓB. W TEN SPOSÓB RYZYKUJESZ ICH ZNIESZCZENIE I UTRACISZ JE NA ZAWSZE!

Usuwanie ransomware IS:

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Wirus IS (Ordinypt): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Wirus IS (Ordinypt). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Krok 1

Użytkownicy Windows XP i Windows 7: Uruchom swój komputer w Trybie awaryjnym z obsługą sieci: Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Zamknij, kliknij opcję Uruchom ponownie, kliknij przycisk OK. Podczas uruchamiania komputera naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż zobaczysz Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci z listy.

Safe Mode with Networking

Film pokazujący jak uruchomić system Windows 7 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 8: Przejdź do ekranu startowego Windows 8, wpisz Advanced. W wynikach wyszukiwania wybierz opcję Ustawienia. Kliknij na zaawansowane opcje startowe. W otwartym oknie „Ogólne ustawienia komputera" wybierz Zaawansowane uruchamianie. Kliknij przycisk "Uruchom ponownie teraz". Komputer zostanie ponownie uruchomiony w "Menu zaawansowanych opcji uruchamiania." Kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie kliknij przycisk "Opcje zaawansowane". Na ekranie zaawansowanych opcji kliknij na "Ustawienia uruchamiania." Kliknij przycisk "Restart". Komputer uruchomi się ponownie do ekranu Ustawienia startowe. Naciśnij "5", aby uruchomić w Trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Windows 8 Safe Mode with networking

Film pokazujący, jak uruchomić Windows 8 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 10: Kliknij logo Windows i wybierz ikonę Zasilania. W otwartym menu kliknij "Uruchom ponownie" przytrzymując przycisk "Shift" na klawiaturze. W oknie "wybierz opcję" kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie wybierz opcję "Opcje zaawansowane". W menu zaawansowanych opcji wybierz "Ustawienia uruchamiania" i kliknij przycisk "Uruchom ponownie". W poniższym oknie powinieneś kliknąć przycisk "F5" na klawiaturze. Spowoduje to ponowne uruchomienie systemu operacyjnego w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

windows 10 safe mode with networking

Film pokazujący jak uruchomić Windows 10 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Krok 2

Zaloguj się na konto zainfekowane wirusem IS. Uruchom przeglądarkę internetową i pobierz legalny program antyspyware. Zaktualizuj oprogramowanie antyspyware i rozpocznij pełne skanowanie systemu. Usuń wszystkie wykryte wpisy.

Jeśli nie możesz uruchomić swojego komputera w trybie awaryjnym z obsługą sieci, spróbuj wykonać przywracanie systemu.

Film pokazujący jak usunąć wirusa ransomware za pomocą "Trybu awaryjnego z wierszem polecenia" i "Przywracania systemu":

1. W trakcie procesu uruchamiania komputera, naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż pojawi się Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z wierszem polecenia z listy i naciśnij ENTER.

Boot your computer in Safe Mode with Command Prompt

2. Gdy ładuje się tryb wiersza poleceń, wprowadź następujący wiersz: cd restore i naciśnij ENTER.

system restore using command prompt type cd restore

3. Następnie wpisz tę linię: rstrui.exe i naciśnij ENTER.

system restore using command prompt rstrui.exe

4. W otwartym oknie kliknij przycisk "Dalej".

restore system files and settings

5. Wybierz jeden z dostępnych punktów przywracania i kliknij "Dalej" (spowoduje to przywrócenie systemu komputera do wcześniejszego stanu i daty przed zainfekowaniem twojego PC ransomware IS).

select a restore point

6. W otwartym oknie kliknij przycisk "Tak".

run system restore

7. Po przywróceniu komputera do poprzedniej daty, pobierz i przeskanuj swój komputer zalecanym oprogramowaniem usuwania malware, aby wyeliminować wszelkie pozostałe pliki IS.

Aby przywrócić pojedyncze pliki zaszyfrowane przez to ransomware, spróbuj użyć funkcji poprzednich wersji systemu Windows. Metoda ta jest skuteczna tylko wtedy, gdy funkcja przywracania systemu została włączona na zainfekowanym systemie operacyjnym. Zauważ, że niektóre warianty IS są znane z usuwania kopii woluminów plików, więc ta metoda może nie działać na wszystkich komputerach.

Aby przywrócić plik, kliknij go prawym przyciskiem myszy, przejdź do Właściwości, wybierz kartę Poprzednie wersje. Jeśli odpowiedni plik ma punkt przywracania, zaznacz go i kliknij przycisk "Odzyskaj".

Restoring files encrypted by CryptoDefense

Jeśli nie możesz uruchomić swojego komputera w trybie awaryjnym z obsługą sieci (lub z wiersza polecenia), uruchom swój komputer przy użyciu dysku ratunkowego. Niektóre warianty ransomware wyłączają tryb awaryjny, przez co ich usunięcie jest skomplikowane. Na tym etapie wymagany jest dostęp do innego komputera.

Aby odzyskać kontrolę nad plikami zaszyfrowanymi przez IS możesz również spróbować użyć programu o nazwie Shadow Explorer. Więcej informacji na temat korzystania z tego programu jest dostępne tutaj.

shadow explorer screenshot

Aby chronić komputer przed takim szyfrującym pliki ransomware należy użyć renomowanych programów antywirusowych i antyspyware. Jako dodatkowej metody ochrony użytkowników komputerów można użyć programów o nazwie HitmanPro.Alert i EasySync CryptoMonitor, które sztucznie implementują obiekty polityki grupy do rejestru w celu zablokowania programów nieuczciwych programów, takich jak IS.

Zauważ, że aktualizacja Windows 10 Fall Creators obejmuje funkcję "Kontrolowanego dostępu do folderu", która blokuje próby zaszyfrowania twoich plików przez ransomware. Domyślnie ta funkcja automatycznie chroni pliki przechowywane w Dokumentach, Obrazach, Wideo, Muzyka, Ulubione oraz folderach na pulpicie.

Controll Folder Access

Użytkownicy systemu Windows 10 powinni zainstalować tę aktualizację, aby chronić swoje dane przed atakami ransomware. Tutaj jest więcej informacji o tym, jak uzyskać tę aktualizację i dodać dodatkową warstwę ochrony przed infekcjami ransomware.

HitmanPro.Alert CryptoGuard - wykrywa szyfrowanie plików i neutralizuje takie próby bez konieczności interwencji użytkownika:

hitmanproalert ransomware prevention application

Malwarebytes Anti-Ransomware Beta wykorzystuje zaawansowaną proaktywną technologię monitorującą aktywność ransomware i natychmiast ją zatrzymuje – zanim dostanie się ona do plików użytkowników:

malwarebytes anti-ransomware

  • Najlepszym sposobem uniknięcia infekcji ransomware jest regularne tworzenie kopii zapasowych. Więcej informacji na temat tworzenia kopii zapasowych online i oprogramowania do odzyskiwania danych Tutaj.

Inne narzędzia znane z usuwania ransomware IS:

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/15847-is-ransomware

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus IS (Ordinypt) kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus IS (Ordinypt) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Wirus IS (Ordinypt) dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.