FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać pop-up "This Update requires an action" przed pojawianiem się?

Znany również jako: Pop-up This Update requires an action
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć adware, które powoduje pop-up "This Update requires an action" z Mac?

Czym jest "This Update requires an action"?

"This Update requires an action" to nagłówek oszukańczego okna pop-up, które zachęca użytkowników do aktualizacji pewnych nieaktualnych programów. Zdecydowanie zalecamy, aby nie ufać temu pop-upowi ani nie robić tego, o co prosi. Badania pokazują, że to okno pop-up pojawia się z powodu adware, które jest już zainstalowane na komputerze (i/lub przeglądarce). Zazwyczaj ludzie nie instalują celowo adware. Dlatego aplikacje tego typu nazywane są potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA). Wiadomo, że to pop-up służy do promowania takich PUA, jak Tapufind i ChillTab. Zdecydowanie nie zaleca się ich pobierania ani instalowania.

This Update requires an action scam

Oprócz niechcianych, oszukańczych okien pop-up, adware zwykle wyświetla również inne reklamy, takie jak kuponowe, banerowe, ankietowe itp. Zazwyczaj osoby, które im ufają i klikają je, zostają przekierowane na podejrzane strony lub oszukane do niechcianych pobrań lub instalacji. W tym przypadku, wprowadzające w błąd okno pop-up ma na celu nakłonienie użytkowników do pobrania i zainstalowania Tapufind i ChillTab. Można je jednak również wykorzystać do rozsyłania innych niechcianych aplikacji. Zainstalowane adware może również działać jako narzędzie do śledzenia informacji. Mówiąc ściślej, można go używać do zbierania szczegółowych informacji, takich jak adresy IP, geolokalizacje, adresy odwiedzanych witryn, wprowadzane zapytania wyszukiwania itp. Twórcy adware często sprzedają zebrane dane innym osobom (potencjalnie cyberprzestępcom), które niewłaściwie je wykorzystują do generowania przychodów a nawet kradzieży tożsamości. Aby tego uniknąć (lub problemów związanych z bezpieczeństwem przeglądania) zalecamy jak najszybsze odinstalowanie adware. Można tego dokonać, skanując system za pomocą Combo Cleaner, a następnie usuwając wszystkie wykryte zagrożenia.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Pop-up This Update requires an action
Typ zagrożenia Malware Mac, wirus Mac
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych witryn, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykładami aplikacji adware, które mogą być odpowiedzialne za wyświetlanie okna pop-up "This Update requires an action" są OpticDaemon, LightAgent, DisplayUpdate, >PowerLift i PowerLog. Jednak jest bardzo prawdopodobne, że może ono również być wyświetlane przez inne adware. Zazwyczaj oprogramowanie tego typu nie zapewnia żadnych użytecznych funkcji i jest zaprojektowane wyłącznie w celu ułatwienia programistom generowania przychodów.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

Niechciane aplikacje są pobierane lub instalowane za pomocą natrętnych reklam lub konfiguratorów różnych, zwykle bezpłatnych programów. Metoda rozsyłania niechcianych aplikacji za pomocą konfiguratorów nazywa się „sprzedażą wiązaną". Deweloperzy używają jej, aby oszukać ludzi do niechcianych pobrań lub instalacji, ukrywając PUA w takich opcjach konfiguracji, jak „Niestandardowe", „Zaawansowane" i innych podobnych częściach. Mówiąc najprościej, informacje o dołączeniu niechcianych aplikacji do konfiguracji nie są zwykle poprawnie ujawniane. Jednak w większości przypadków niechciane aplikacje są pobierane lub instalowane tylko wtedy, gdy ludzie pobierają lub instalują pożądane oprogramowanie bez zmiany opcji zawartych w jego konfiguratorach.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Odradzamy korzystanie z zewnętrznych programów do pobierania, instalatorów, pobierania oprogramowania z niewiarygodnych witryn, korzystania z sieci peer-to-peer (takich jak klienci torrent, eMule) i innych podejrzanych narzędzi. Oprogramowanie i pliki należy pobierać za pośrednictwem oficjalnych i wiarygodnych witryn oraz bezpośrednich linków do pobierania. Nie zaleca się również kończenia procesu pobierania lub instalacji bez zaznaczenia „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych ustawień oraz odznaczenia ofert pobrania lub zainstalowania niechcianego oprogramowania. Ponadto zaleca się unikanie klikania natrętnych reklam, zwłaszcza jeśli są one wyświetlane na podejrzanych witrynach. Po kliknięciu przekierowują one użytkowników do potencjalnie złośliwych stron lub powodują niechciane pobierania i instalacje. Można powstrzymać przeglądarki lub systemy przed wyświetlaniem reklam i otwieraniem podejrzanych stron poprzez usunięcie wszystkich niechcianych rozszerzeń, wtyczek i dodatków (zainstalowanych w przeglądarce) oraz programów zainstalowanych w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Tekst w oknie pop-up:

Ta aktualizacja wymaga działania:

Zaznacz pole, aby zakończyć aktualizację

Jeśli nic nie zrobisz, ta wiadomość zostanie automatycznie zamknięta za 60 sekund.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z pop-up this update requires an action:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki pop-up this update requires an action z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z pop-up this update requires an action z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z pop-up this update requires an action z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z pop-up this update requires an action z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Pop-up This Update requires an action kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up This Update requires an action na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.