Zatrzymaj przekierowania do i z search.mapsonlinepro.com

Znany również jako: Porywacz przeglądarki Maps Online Pro
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć porywacza przeglądarki search.mapsonlinepro.com z Mac?

Czym jest search.mapsonlinepro.com?

Search.mapsonlinepro.com, podobnie jak genieonews.comsearch.mapsglobalsearch.comsearch.convertersearch.com i wiele innych, jest fałszywą wyszukiwarką. Oceniając po samym wyglądzie, wygląda bardzo podobnie do Google, Bing, Yahoo i innych legalnych wyszukiwarek. Dlatego łatwo pomylić ją z oryginalnym produktem. Jednak search.mapsonlinepro.com jest promowana poprzez porywające przeglądarkę konfiguratory pobierania/instalacji. Porywacze przeglądarki dokonują nieautoryzowanych zmian w przeglądarkach, a większość z nich ma możliwość śledzenia danych. Search.mapsonlinepro.com zbiera również informacje dotyczące przeglądania stron przez użytkowników.

search.mapsonlinepro.com browser hijacker on a Mac computer

Zwykle celem porywaczy przeglądarki są popularne przeglądarki (takie jak Safari, Google Chrome i Mozilla Firefox). Przypisują ustawienia strony domowej przeglądarki, adresu URL nowej karty/okna i domyślnej wyszukiwarki do search.mapsonlinepro.com. Dlatego każda otwierana nowa karta/okno i każde zapytanie wpisane w pasek adresu URL - wszystkie przekierowują do fałszywej wyszukiwarki. Niewiele z tych fałszywych narzędzi jest w stanie samodzielnie generować wyniki wyszukiwania. Większość przekierowuje do legalnych wyszukiwarek (np. Google, Bing, Yahoo i innych). W przypadku search.mapsonlinepro.com przekierowuje ona na search.yahoo.com. Co więcej, porywacze przeglądarki instalują „obiekty pomocnicze" - dodatkowe aplikacje i/lub rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Te „obiekty pomocnicze" automatycznie resetują wszelkie zmiany dokonywane przez użytkowników w przeglądarkach. Bez usunięcia aplikacji porywającej przeglądarki, rozwiązanie tych problemów jest niemożliwe. Co więcej, search.mapsonlinepro.com i „obiekty pomocnicze" śledzą nawyki przeglądania Internetu przez użytkowników. Ważne jest, aby zrozumieć, że dane te zawierają dane osobowe (adres IP, geolokalizację i dane osobowe). Dane osobowe są następnie udostępniane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), starającym się generować przychody poprzez niewłaściwe ich wykorzystanie. Aplikacje do śledzenia danych mogą prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Jeśli użytkownicy doświadczą przekierowań do search.mapsonlinepro.com, powinni niezwłocznie usunąć wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Porywacz przeglądarki Maps Online Pro
Typ zagrożenia Malware Mac, wirus Mac
Obsługiwany adres IP 18.211.175.241
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Porywacz przeglądarki Maps Online Pro, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Istnieją tysiące fałszywych wyszukiwarek w Internecie. Niemal wszystkie obiecują lepsze przeglądanie i wyniki wyszukiwania. Często reklamują dodatkowe funkcje, które brzmią jak bardzo przydatne. Należy jednak podkreślić, że jedynym celem tych fałszywych narzędzi jest generowanie zysków dla ich programistów; dlatego wszystkie ich funkcje zwykle nie działają. Zamiast tego fałszywe wyszukiwarki generują przekierowania na oparte na sprzedaży, niewiarygodne, a nawet złośliwe strony internetowe, a także śledzą wrażliwe dane.

Jak zainstalowałem search.mapsonlinepro.com na moim komputerze?

Search.mapsonlinepro.com jest promowana przez nieuczciwe konfiguratory pobierania/instalacji. Termin używany do opisania tej zwodniczej techniki marketingowej to „sprzedaż wiązana". Twórcy fałszywych wyszukiwarek i innych niechcianych programów doskonale zdają sobie sprawę z tendencji użytkowników do pośpiechu podczas procesów pobierania/instalacji, dlatego ta technika jest wśród nich powszechna. Szczegółowe informacje o tym, jak będzie działać określony produkt lub jego dodatki, są zwykle ukryte w długich warunkach lub innych podobnych sekcjach. Wszystkie opcje rezygnacji z dodatkowych aplikacji i/lub rozszerzeń/wtyczek przeglądarki są często ukryte za „Niestandardowymi"/"Zaawansowanymi" ustawieniami lub innymi oknami. Ignorując warunki, pomijając kroki i inne okna pobierania/instalacji - użytkownicy ryzykują wpuszczenie niechcianych aplikacji do swoich systemów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się, aby zawsze sprawdzić wyszukiwane materiały, aby zweryfikować ich zasadność przed pobraniem/zainstalowaniem. Do pobierania oprogramowania należy używać wyłącznie oficjalnych i zweryfikowanych kanałów. Nie zaleca się korzystania z sieci udostępniania peer-to-peer (np. BitTorrent, eMule, Gnutella itp.), bezpłatnego hostingu plików i nieoficjalnych witryn, zewnętrznych programów pobierania i innych niewiarygodnych źródeł pobierania. Programy pobrane z niewiarygodnych kanałów częściej są łączone z niechcianymi lub złośliwymi aplikacjami. Zaleca się przeczytanie warunków pobierania/instalacji oraz zbadanie możliwych opcji. Ponadto użytkownicy powinni korzystać z „Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawień i zrezygnować z zainstalowania dodatkowych aplikacji/funkcji lub odmówić pobrania takich plików z innych źródeł. Przykładowo, zachęca się do zachowania ostrożnych nawyków przeglądania - unikaj odwiedzania podejrzanych witryn i powstrzymuj się od klikania reklam. To ostatnie jest szczególnie ważne, ponieważ natrętne reklamy często wyglądają na uzasadnione i nieszkodliwe. Jednak reklamy tego typu przekierowują na podejrzane witryny, a niektóre mogą nawet uruchamiać skrypty zaprojektowane do samodzielnego pobierania/instalowania niechcianych programów. Jeśli użytkownicy napotkają takie reklamy/przekierowania, zaleca się sprawdzenie ich systemu i usunięcie wszystkich podejrzanych aplikacji i/lub rozszerzeń/wtyczek przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Strona internetowa promująca search.mapsonlinepro.com:

Dubious website used to promote search.mapsonlinepro.com

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Porywacz przeglądarki Maps Online Pro: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Porywacz przeglądarki Maps Online Pro. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywacze przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie przekierowania search.mapsonlinepro.com:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z search.mapsonlinepro.com z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z porywacz przeglądarki maps online pro:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza.

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

 

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki porywacz przeglądarki maps online pro z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z porywacz przeglądarki maps online pro z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie preferencji wybierz "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich znalezieniu kliknij przycisk "Odinstaluj" obok każdego z nich. Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie jest istotne dla jej normalnego funkcjonowania.

Zmiana twojej strony domowej:

changing homepage in safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Ogólne". Aby ustawić URL swojej preferowanej strony domowej (na przykład: www.google.com) wpisz go w polu Strony domowej. Możesz również kliknąć przycisk "Ustaw obecną stronę", jeśli chcesz ustawić obecnie odwiedzaną stronę jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Szukaj". Tutaj znajdziesz rozwijane menu nazwane "Wyszukiwarka:" po prostu wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z rozwijanej listy.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki maps online pro z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing mozilla firefox homepage

Aby zmienić swoją stronę domową kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome) i wybierz "Preferencje" z rozwijanego menu. Aby ustawić twoją stronę domową, wpisz URL preferowanej strony (przykładowo: www.google.com) w polu Strona domowa.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

mozilla firefox about config

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i kliknij przycisk "Będę ostrożny, obiecuję!".

changing mozilla firefox default Internet search engine

W polu „Szukaj:" wpisz nazwę porywacza przeglądarki. Kliknij prawym przyciskiem znalezione preferencje oraz kliknij "Przywróć" z rozwijanego menu.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki maps online pro z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing Google Chrome homepage

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Podczas uruchamiania" kliknij link "Ustaw strony" obok opcji "Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron". Usuń URL porywacza przeglądarki (na przykład trovi.com) i wprowadź URL swojej preferowanej strony (na przykład, google.com).

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Google Chrome

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij przycisk "Zarządzaj wyszukiwarkami...". W otwartym oknie usuń niechcianą wyszukiwarkę klikając znajdujący się obok niej przycisk "X". Wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z listy i kliknij znajdujący się obok niej przycisk "Ustaw jako domyślną".

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Google Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Porywacz przeglądarki Maps Online Pro kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki Maps Online Pro na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Porywacz przeglądarki Maps Online Pro dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.