FacebookTwitterLinkedIn

Powstrzymaj adware FullBrowser przed wyświetlaniem reklam

Znany również jako: Reklamy FullBrowser
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć FullBrowser z Mac?

Czym jest FullBrowser?

FullBrowser to aplikacja, która rzekomo ma być użyteczna: jest reklamowana jako narzędzie, które poprawia komfort przeglądania, zapewniając użytkownikom szybkie wyszukiwanie, dokładne wyniki wyszukiwania itp. Wiadomo jednak, że ta aplikacja jest faktycznie adware, rodzajem oprogramowania, które jest przeznaczone do wyświetlania niechcianych reklam. Dość często aplikacje tego typu zbierają również różne dane związane z nawykami przeglądania użytkownika. Tak czy inaczej, większość użytkowników pobiera i/lub instaluje adware przypadkowo. Z tego powodu te aplikacje są również znane jako potencjalnie niechciane aplikacje (PUA).

FullBrowser adware

Aplikacje typu adware prezentują użytkownikom natrętne reklamy, które zwykle są różnymi reklamami pop-up, kuponowymi, ankietowymi, banerowymi itd. Użytkownicy, którzy klikają te reklamy, często zostają przekierowani na podejrzane, potencjalnie złośliwe strony. W niektórych przypadkach reklamy te mogą uruchamiać skrypty, które pobierają lub instalują różne PUA. Tak czy inaczej, klikanie reklam wyświetlanych przez adware nie jest bezpieczne. To samo dotyczy reklam wyświetlanych na podejrzanych, zwodniczych witrynach. Ponadto, jest wiele PUA, które mają na celu zbieranie takich danych, jak adresy IP, wprowadzone zapytania wyszukiwania, adresy URL odwiedzanych stron, geolokalizacje i inne dane związane z przeglądaniem Internetu przez użytkownika. Możliwe, że zainstalowana PUA może również służyć do zapisywania poufnych informacji. Dość często osoby stojące za tymi aplikacjami (ich programiści) udostępniają wszystkie zebrane informacje stronom trzecim, które niewłaściwie je wykorzystują do generowania przychodów. Zawsze istnieje możliwość, że niektóre z tych stron mogą być cyberprzestępcami. Zainstalowanie adware (lub innych PUA) może prowadzić do kradzieży tożsamości lub innych problemów związanych z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością w Internecie itp. Zdecydowanie zaleca się, aby nie używać adware i jak najszybciej je odinstalować.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy FullBrowser
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy FullBrowser, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Oto przykłady innych aplikacji typu adware, które należą do tej samej rodziny programów adware, co FullBrowser: ApplicationEvents, StudyDisplay i AssistEngine. Zwykle aplikacje tego typu służą do wyświetlania reklam i zbierania danych. Innymi słowy, aby pomóc programistom w generowaniu przychodów w złośliwy sposób. Niestety z punktu widzenia użytkownika są całkowicie bezużyteczne i powodują jedynie problemy.

Jak zainstalowałem FullBrowser na moim komputerze?

Nawet gdy PUA (w tym adware) są dostępne do pobrania na swoich stronach internetowych, większość użytkowników pobiera i instaluje je niechętnie/przypadkowo. Powodują to poprzez klikanie zwodniczych reklam lub nieostrożne pobieranie/instalowanie pożądanego oprogramowania. Dość często niechciane aplikacje są dołączane do konfiguratorów innego, zwykle bezpłatnego oprogramowania. Jednak informacje na ten temat zwykle nie są odpowiednio ujawniane. Programiści ukrywają je w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych ustawieniach różnych konfiguratorów pobierania lub instalacji. Aby dać PUA zgodę na pobranie lub zainstalowanie poprzez konfigurację innego programu, wystarczy pozostawić powyższe ustawienia bez zmian.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Najbezpieczniejszym sposobem pobierania oprogramowania i plików jest korzystanie z oficjalnych witryn. Nie należy ufać klientom torrent, eMule i innym sieciom peer-to-peer, zewnętrznym programom pobierania, instalacji, podejrzanym stronom i innym kanałom/narzędziom tego rodzaju. Dość często są one wykorzystywane do dystrybucji niechcianych aplikacji. Wiele konfiguratorów pobierania lub instalacji obejmuje „Niestandardowe", „Zaawansowane" i inne podobne ustawienia. Zawsze zaleca się je sprawdzać i odznaczać oferty pobrania lub zainstalowania niechcianych programów. Nie należy ufać również natrętnym reklamom, zwłaszcza jeśli są one wyświetlane na podejrzanych witrynach związanych z randkami dla dorosłych, hazardem, pornografią, torrentami itp. Jeśli twoja przeglądarka powoduje przekierowania na podejrzane strony lub wyświetla niechciane reklamy, można ją zatrzymać, usuwając wszystkie niechciane, podejrzane rozszerzenia, dodatki i wtyczki, które są na niej zainstalowane. Jeśli to nie wystarczy, należy usunąć programy tego typu zainstalowane w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany FullBrowser, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować to adware.

Folder instalacyjny adware FullBrowser:

FullBrowser installation folder

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy FullBrowser: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy FullBrowser. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware FullBrowser:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z FullBrowser z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy fullbrowser:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy fullbrowser z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy fullbrowser z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy fullbrowser z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy fullbrowser z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy FullBrowser kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy FullBrowser na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy FullBrowser dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.