Deinstalacja Mac Magician z Mac

Znany również jako: Potencjalnie niechciana aplikacja Mac Magician
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć Mac Magician z Mac?

Czym jest Mac Magician?

Mac Magician jest prezentowane jako narzędzie, które utrzymuje komputery Mac w czystości i bezpieczeństwie. Jest reklamowane jako narzędzie do konserwacji systemu i bezpieczeństwa, które skanuje i wzmacnia system, usuwając śmieci, pozostałe pliki i inne niechciane elementy. Niemniej jednak jest sklasyfikowane jako potencjalnie niechciana aplikacja (PUA). Ludzie często pobierają i instalują takie aplikacje w sposób niezamierzony. Dzieje się tak, ponieważ programiści zwodniczo dołączają je do konfiguracji innego oprogramowania. Nie zaleca się zaufania i używania PUA.

Mac Magician unwanted application

Mac Magician zawiera funkcję skanowania, które wyszukuje różne problemy związane z bezpieczeństwem, prywatnością, skanuje system pod kątem niepotrzebnych plików itp. Aby jednak naprawić wykryte problemy lub wyczyścić/usunąć pliki, konieczne jest aktywowanie aplikacji Mac Magician. Jest dość powszechne, że PUA wykrywają problemy, które nie istnieją. Innymi słowy, aplikacje tego typu mają na celu przekonanie użytkowników, że ich systemy nie są czyste i mogłyby działać szybciej, zawierają błędy itd., a wszystkie wykryte problemy można naprawić za pomocą konkretnego oprogramowania, w tym przypadku Mac Magician. Nie wiadomo, czy Mac Magician wyświetla fałszywe wyniki, czy nie, jednak istnieje wiele PUA. Poza tym, często deweloperzy dołączają więcej niż jedną niechcianą aplikację do ustawień pobierania lub instalacji. Oznacza to, że jeśli Mac Magician nie została pobrana ani zainstalowana celowo. Możliwe jest, że razem z nią mogły zostać pobrane/zainstalowane również adware, porywacze przeglądarki lub inne PUA. Aplikacje adware karmią użytkowników niechcianymi, podejrzanymi reklamami, które prowadzą do potencjalnie szkodliwych stron. Porywacze przeglądarki zmieniają ustawienia przeglądarki (promują fałszywe wyszukiwarki), zbierają różne dane (adresy IP, geolokalizacje, wprowadzone zapytania, adresy URL otwartych stron itp.) i powodują przekierowania do podejrzanych witryn. Jeśli istnieje powód, by sądzić, że na twoim komputerze lub przeglądarce jest zainstalowana aplikacja tego typu, zdecydowanie zalecamy odinstalowanie jej tak szybko, jak to możliwe.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Potencjalnie niechciana aplikacja Mac Magician
Typ zagrożenia Potencjalnie niechciana aplikacja, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia (mmg_mmgsite.pkg) Avast (MacOS:AMC-HK [PUP]), ESET-NOD32 (potencjlanie niechciany wirus OSX/GT32SupportGeeks.B Potentially), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Spc.a), Symantec (OSX.Trojan.Gen). Pełna lista (VirusTotal)
Powiązana domena themacmagician[.]com
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Straty finansowe, śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Potencjalnie niechciana aplikacja Mac Magician, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Niektóre przykłady innych PUA, które są dystrybuowane przez dołączenie ich do konfiguracji to Speedup Mac Pro, Smart Mac Tuneup i Quick Mac Care. Zazwyczaj aplikacje tego typu są prezentowane jako przydatne, oferujące przydatne funkcje itd. Niestety, tylko niewielka część aplikacji tego typu działa zgodnie ze swoją reklamą. Poza tym często instalowane są z innymi niechcianymi aplikacjami, które mogą powodować problemy z prywatnością online, bezpieczeństwem przeglądania itp.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

Większość użytkowników nieumyślnie pobiera i instaluje takie aplikacje, jak Mac Magician. Zwykle dzieje się tak, ponieważ programiści używają zwodniczej metody marketingowej o nazwie „sprzedaż wiązana" w celu rozsyłania aplikacji tego typu. Aby być bardziej precyzyjnym, ta metoda służy do nakłaniania ludzi do pobierania i/lub instalowania PUA razem z innym pożądanym oprogramowaniem. Aby to osiągnąć, programiści ukrywają niechciane aplikacje w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych częściach ustawień pobierania lub instalacji. Mówiąc wprost, informacje na ten temat nie są prawidłowo ujawniane. Wiadomo, że ludzie często nieostrożnie pobierają/instalują oprogramowanie oraz nie sprawdzają, jakie są dodatkowe ustawienia pobierania lub instalacji. Jest to najczęstszy powód niechcianych, niezamierzonych pobrań i instalacji. Dodatkowo PUA można pobierać i instalować za pomocą natrętnych reklam: niektóre reklamy, po kliknięciu, uruchamiają skrypty, które pobierają i/lub instalują niechciane aplikacje.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Unikaj korzystania z narzędzi pobierania programów, instalatorów, pobierania plików lub programów z podejrzanych stron, sieci peer-to-peer, takich jak klienci torrent, eMule itd. Pobieraj oprogramowanie za pośrednictwem oficjalnych, wiarygodnych źródeł i bezpośrednich linków do pobrania. Zawsze sprawdzaj „Zaawansowane", „Niestandardowe" i inne sekcje/ustawienia pobierania lub instalacji. Nie instaluj ani nie pobieraj programów bez sprawdzenia wcześniej wymienionych ustawień: odznacz niechciane dodatkowe oprogramowanie/aplikacje i dopiero wtedy zakończ instalację. Uważaj na natrętne reklamy: zazwyczaj zwodnicze reklamy wyglądają na odpowiednie i godne zaufania, jednak często prowadzą/przekierowują na potencjalnie złośliwe witryny, na przykład otwierają strony związane z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp. Jeśli twoja przeglądarka powoduje stałe przekierowania lub wyświetla niechciane reklamy, sprawdź, czy nie ma żadnych nowych (niechcianych, podejrzanych) wtyczek, dodatków i rozszerzeń zainstalowanych w twojej przeglądarce lub programów zainstalowanych na komputerze oraz usuń je jak najszybciej. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany z PUA zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Zrzut ekranu strony pobierania Mac Magician:

website promoting mac magician app

Konfigurator instalacji Mac Magician:

mac magician installer

Wygląd Mac Magician (GIF):

appearance of Mac Magician

WAŻNA UWAGA! Mac Magician dodaje się do listy aplikacji uruchamianych automatycznie przy każdym logowaniu użytkownika. Dlatego przed rozpoczęciem wykonaj następujące kroki:

  • Idź do Preferencji systemowych -> Użytkownicy i grupy. 
  • Kliknij swoje konto (znane również jako Obecny użytkownik).
  • Kliknij pozycje logowania.
  • Poszukaj wpisu "Mac Magician". Wybierz go i kliknij przycisk "-", aby go usunąć.

Mac Magician PUA system preferences

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Potencjalnie niechciana aplikacja Mac Magician: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Potencjalnie niechciana aplikacja Mac Magician. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja mac magician:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki potencjalnie niechciana aplikacja mac magician z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja mac magician z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja mac magician z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja mac magician z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Potencjalnie niechciana aplikacja Mac Magician kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Potencjalnie niechciana aplikacja Mac Magician na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Potencjalnie niechciana aplikacja Mac Magician dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.