FacebookTwitterLinkedIn

Uniknij niechcianych przekierowań z witryny keepvid.pro

Znany również jako: Reklamy keepvid.pro
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania keepvid[.]pro

Czym jest keepvid[.]pro?

Keepvid[.]pro to witryna, która pozwala odwiedzającym pobierać filmy z YouTube. Jest wiele witryn oferujących tę usługę, jednak warto wspomnieć, że pobieranie filmów z YouTube jest nielegalne. Poza tym witryna keepvid[.]pro korzysta z nieuczciwych sieci reklamowych. Prowadzi odwiedzających do witryn, które służą do reklamowania niechcianych aplikacji przeglądarki (takich jak rozszerzenia, dodatki itp.) i innego podejrzanego oprogramowania. Nie zalecamy korzystania z usług oferowanych przez keepvid[.]pro lub inną podobną stronę internetową.

keepvid[.]pro pop-up redirects

Keepvid[.]pro zawiera reklamy, które po kliknięciu otwierają różne podejrzane witryny. Możliwe, że niektóre z otwartych witryn mogą być złośliwe (wykorzystywane do rozpowszechniania malware). Tak czy inaczej, nie zaleca się klikania reklam wyświetlanych na stronie keepvid[.]pro. Podejrzane witryny otwierają się, gdy ludzie korzystają z usługi pobierania wideo udostępnianej przez keepvid[.]pro. Jednym z przykładów jest oszustwo internetowe, które ma na celu nakłonienie użytkowników do pobrania i zainstalowania niechcianego oprogramowania. Po odwiedzeniu, na stronie wyświetla się fałszywe powiadomienie o wirusie informujące, że komputer jest zainfekowany wirusami. Odwiedzający ją jest zachęcany do jak najszybszego usunięcia tych wirusów za pomocą podejrzanego oprogramowania, takiego jak Cleanup My Mac lub innej aplikacji. Zdecydowanie zalecamy, aby nie ufać stronom tego typu ani pobierać programów za ich pośrednictwem. Inna strona internetowa otwierana przez keepvid[.]pro służy do reklamowania rozszerzenia, które jest porywaczem przeglądarki lub adware. Porywacze przeglądarki mają na celu promowanie fałszywych wyszukiwarek poprzez zmianę ustawień przeglądarki i zbieranie różnych danych. Służą do zbierania takich szczegółowych informacji, jak adres IP użytkownika, geolokalizacja, adresy odwiedzanych witryn, wprowadzone zapytania wyszukiwania itp. Ludzie, którzy opracowują aplikacje tego typu, zwykle udostępniają wszystkie zebrane dane innym stronom (potencjalnie cyberprzestępcom), które nadużywają ich w celu generowania przychody. Aplikacja adware wyświetla reklamy, które otwierają podejrzane strony lub prowadzą do pobierania lub instalacji niechcianych aplikacji. Aby uniknąć przekierowywania na potencjalnie złośliwe strony lub zostania oszukanym do instalacji niechcianych, potencjalnie złośliwych programów, zalecamy, aby nie odwiedzać strony keepvid[.]pro i nie korzystać z jej usług.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy keepvid.pro
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 18.191.106.242
Obserwowane domeny blog.keepvid[.]pro, v2api.keepvid[.]pro, beta.keepvid[.]pro, arena.keepvid[.]pro, media.keepvid[.]pro
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania Internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy keepvid.pro, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Więcej przykładów stron, które mogą być dość podobne do keepvid[.]pro, to converto[.]io, convert2mp3[.]net i onlinevideoconverter[.]com. Po ich odwiedzeniu i/lub użyciu przekierowują ludzi na podejrzane witryny. Zazwyczaj otwarte strony służą do reklamowania niechcianych aplikacji. Poza tym większość stron internetowych podobnych do keepvid[.]pro zawiera reklamy, które prowadzą również do podejrzanych stron.

Jak zainstalowałem adware na moim komputerze?

Jednak większość osób pobiera i instaluje potencjalnie niechciane aplikacje niechcący/przypadkowo. Z reguły programiści próbują nakłonić użytkowników do niechcianych pobrań lub instalacji za pomocą konfiguracji innego oprogramowania, które ludzie chętnie pobierają z Internetu. Ta metoda jest znana jako „sprzedaż wiązana". Zazwyczaj informacje o dodatkowo dołączonych aplikacjach są zawarte w takich ustawieniach, jak „Niestandardowe", „Zaawansowane" itd. Jednak wiele osób nie sprawdza tych ustawień/opcji i pozostawia je bez zmian. Oznacza to, że pozwalają na pobieranie i instalowanie PUA wraz z innym pożądanym oprogramowaniem. Niechciane pobrania (lub instalacje) mogą być również spowodowane natrętnymi, zwodniczymi reklamami. Czasami reklamy tego rodzaju po kliknięciu uruchamiają skrypty, które rozpoczynają proces pobierania lub instalacji niechcianego programu.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Oprogramowanie należy pobierać z oficjalnych witryn. Nie należy ufać innym źródłom, takim jak narzędzia pobierania stron trzecich, nieoficjalne witryny, sieci peer-to-peer (takie jak eMule, klienci torrent) itp. To samo dotyczy instalacji za pośrednictwem zewnętrznych instalatorów. Kolejną ważną rzeczą jest sprawdzenie wszystkich „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych ustawień dostępnych w dowolnym konfiguratorze pobierania lub instalacji. Wszystkie oferty instalacji niechcianego oprogramowania powinny zostać odrzucone przed zakończeniem pobierania lub instalacji. Ponadto nie należy klikać reklam wyświetlanych na podejrzanych witrynach. Bardzo często prowadzą do potencjalnie złośliwych witryn lub powodują niechciane pobierania/instalacje. Aby powstrzymać przeglądarkę przed otwieraniem niewiarygodnych stron i/lub wyświetlaniem niechcianych reklam, zalecamy usunięcie wszystkich niechcianych, nieznanych lub podejrzanych rozszerzeń, dodatków lub wtyczek, które są na niej zainstalowane. Ponadto, jeśli w twoim systemie operacyjnym są zainstalowane podejrzane programy, należy je również odinstalować. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Keepvid[.]pro otwiera stronę oszustwa (apple.com-shield-guard.live) (GIF):

keepvid.pro redirects to apple.com-shield-guard.live

Zrzut ekranu tej oszukańczej strony:

screenshot of apple.com-shield-guard.live

Keepvid[.]pro otwiera kolejną podejrzaną stronę internetową służącą do reklamowania niechcianej aplikacji (GIF):

keepvid.pro opens a shady website gif

Zrzut ekranu tej strony:

shady website opened by keepvid.pro

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy keepvid.pro: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy keepvid.pro. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

keepvid[.]pro adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich niechcianych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, która powoduje przekierowania keepvid[.]pro, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing keepvid[.]pro ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Poszukaj zainstalowanych ostatnio podejrzanych rozszerzeń przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing keepvid[.]pro ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy keepvid.pro, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing keepvid[.]pro  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj "TheMediaConverter Promos", wybierz ten wpis i kliknij ikonę kosza.

Removing keepvid[.]pro ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy keepvid.pro, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing keepvid[.]pro ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing keepvid[.]pro ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy keepvid.pro, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy keepvid.pro ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy keepvid.pro lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/15744-keepvid-pro-ads

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy keepvid.pro kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy keepvid.pro na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy keepvid.pro dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.