FacebookTwitterLinkedIn

Jak uniknąć przekierowań na oszukańcze strony?

Znany również jako: Wirus "ERROR # MS-0x8024402C"
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania "ERROR # MS-0x8024402C"

Czym jest "ERROR # MS-0x8024402C"?

"ERROR # MS-0x8024402C" jest jedną z wielu witryn internetowych z oszukańczą pomocą techniczną, która twierdzi, że wykryła błąd i zachęca odwiedzających do zadzwonienia pod wyświetlany numer. Zdecydowanie zalecamy ignorowanie tego typu witryn. Oszuści używają ich do pozyskiwania pieniędzy od niczego niepodejrzewających osób. Zazwyczaj ludzie nie odwiedzają celowo stron tego rodzaju. Przeglądarki otwierają je, ponieważ one (lub systemy operacyjne) są zainfekowane potencjalnie niechcianą aplikacją (PUA).

ERROR # MS-0x8024402C scam

Przeglądarki otwierają stronę oszustwa "ERROR # MS-0x8024402C" w trybie pełnoekranowym. Zgodnie z wyświetlanym tekstem ta witryna wykryła błąd krytyczny (MS-0x8024402C), który został spowodowany przez malware zainstalowane na komputerze użytkownika. Ta strona zachęca odwiedzających do nie zamykania jej, ponieważ zamknięcie może spowodować dalsze szkody. Twierdzi się również, że zainstalowane złośliwe oprogramowanie było wykorzystywane do kradzieży informacji, takich jak dane logowania do konta Facebook i e-mail, dane karty kredytowej oraz takich danych, jak zdjęcia i dokumenty. Aby usunąć złośliwe oprogramowanie z komputera, odwiedzający są zachęcani do jak najszybszego zadzwonienia pod numer "+1 (833) 461 9779". Ta oszukańcza strona jest zamaskowana jako oficjalna strona Microsoft, jednak faktyczna firma nie ma z tym nic wspólnego. Z reguły oszuści wykorzystują strony tego typu, aby nakłonić ludzi do zapłacenia pieniędzy za swoje usługi (takie jak usuwanie malware) lub inne oprogramowanie, które rzekomo powinno naprawić/wyeliminować występujący problem (błąd, wirusa itp.). Aby wyjść z trybu pełnoekranowego włączonego przez tę stronę, należy nacisnąć klawisz „Esc" na klawiaturze. Po zrobieniu tego można zamknąć tę stronę jak każdą inną zwykłą stronę. Jeśli nie można jej zamknąć w normalny sposób, zalecamy zamknięcie przeglądarki (zakończenie procesu) za pomocą Menedżera zadań. Nie zaleca się przywracania zamkniętej sesji, ponieważ przeglądarka ponownie otworzy tę samą oszukańczą witrynę.

PUA to aplikacje, które otwierają różne podejrzane witryny/powodują niechciane przekierowania i zbierają informacje, takie jak adresy IP, geolokalizacje, adresy otwartych witryn, wprowadzone zapytania wyszukiwania itd. Osoby odpowiedzialne za te aplikacje udostępniają zebrane dane innym stronom, które mogą być cyberprzestępcami. Tak czy inaczej, inne strony niewłaściwie wykorzystują dane użytkownika do generowania przychodów. Zainstalowanie aplikacji tego typu może prowadzić do poważnych problemów, takich jak kradzież tożsamości, lub powodować problemy z prywatnością, bezpieczeństwem przeglądania i inne. Aplikacje tego typu należy natychmiast odinstalować.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wirus "ERROR # MS-0x8024402C"
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inzynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywa obietnica To oszustwo wsparcia technicznego twierdzi, że wykryło błąd spowodowany przez zainstalowane malware.
Numer telefonu fałszywego wsparcia technicznego +1 (833) 461 9779
Powiązana domena kfykv[.]club
Nazwy wykrycia (kfykv[.]club) Kaspersky (Malware), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 104.27.133.152
Objawy Fałszywe wiadomości o błędzie, fałszywe ostrzeżenia systemowe, fałszywy skan komputera.
Metody dystrybucji Zainfekowane witryny, złośliwe internetowe reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, straty finansowe, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwego oprogramowania.
Usuwanie

Aby wyeliminować Wirus ERROR # MS-0x8024402C, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Istnieje wiele przykładów stron podobnych do tej. Niektóre z nich to "HARDDISK_ROOT KIT_TROJAN_HIJACK.EXE", "Windows Antivirus - Critical Alert" i "Hard Drive Safety Delete". Zazwyczaj oszuści wykorzystują strony tego typu, aby oszukiwać ludzi i wyłudzać od nich pieniądze. Kontaktując się z nimi, zachęcają ludzi do rozwiązania „problemu" za pomocą płatnego oprogramowania lub usług. Stronom tego typu nigdy nie należy ufać. To samo dotyczy PUA, które często są przyczyną przekierowań do podejrzanych stron. Zazwyczaj programiści prezentują je jako przydatne i uzasadnione. Jednak w większości przypadków nie przynoszą one żadnej wartości i powodują różne problemy.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

Czasami potencjalnie niechciane aplikacje można pobrać z ich stron internetowych. Niemniej jednak większość ich użytkowników pobiera i instaluje je niezamierzenie, ponieważ są do tego oszukiwani. Aby to osiągnąć, programiści wykorzystują metodę „sprzedaży wiązanej". Dołączają PUA w konfiguratorach innego oprogramowania. Te niechciane aplikacje zwykle są ukryte w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawieniach/opcjach ustawień pobierania lub instalacji. Ludzie pobierają i instalują je, gdy pozostawiają wszystkie dostępne ustawienia niezmienione. W innych przypadkach dzieje się tak, gdy klikają podejrzane, zwodnicze reklamy, które są zaprojektowane do uruchamiania niektórych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zalecamy pobieranie oprogramowania (i plików) z wiarygodnych, oficjalnych witryn, zwłaszcza jeśli jest ono bezpłatne. Przykładami niewiarygodnych źródeł pobierania są: sieci peer-to-peer (klienci torrent, eMule itd.), nieoficjalne strony, zewnętrzne programy pobierające i inne tego rodzaju kanały. Nie zaleca się również korzystania z instalatorów stron trzecich. Poprawnie instaluj programy, sprawdzaj wszystkie „Zaawansowane", „Niestandardowe" i inne podobne opcje/ustawienia oraz zrezygnuj z ofert pobrania lub zainstalowania niechcianych aplikacji. Należy pamiętać, że nie można ufać natrętnym reklamom. Większość z nich ma na celu przekierowywanie użytkowników na podejrzane witryny lub powodowanie niechcianych pobrań. Jeśli często pojawiają się natrętne reklamy lub twoja przeglądarka samodzielnie otwiera podejrzane strony, sprawdź, jakie rozszerzenia, wtyczki i dodatki są zainstalowane w twojej przeglądarce internetowej (lub programach na twoim komputerze) oraz odinstaluj wszystkie podejrzane lub niechciane oprogramowanie. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany przez PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Wygląd oszustwa „ERROR # MS-0x8024402C" (GIF):

ERROR # MS-0x8024402C scam gif

Tekst prezentowany w oszustwie "ERROR # MS-0x8024402C":

**Powiadomienie ostrzegawcze Microsoft Windows **

BŁĄD # MS-0x8024402C

Zadzwoń do nas natychmiast: +1(833) 461 9779.

Nie ignoruj tego krytycznego ostrzeżenia.

Jeśli zamkniesz tę stronę, dostęp do twojego komputera zostanie wyłączony, aby zapobiec dalszemu uszkodzeniu naszej sieci. Twój komputer powiadomił nas, że został zainfekowany pornograficznym oprogramowaniem szpiegującym i wirusem.

Kradzione są następujące informacje:

Dane logowania Facebook

B. Dane karty kredytowej

C. Dane logowanie do konta e-mail

D. Zdjęcia i dokumenty przechowywane na tym komputerze.

Musisz natychmiast skontaktować się z nami, aby nasi inżynierowie przeprowadzili cię przez proces usuwania przez telefon w celu ochrony twojej tożsamości. Zadzwoń do nas w ciągu 5 minut, aby zapobiec wyłączeniu komputera lub utracie informacji.

Bezpłatny numer Microsoft: +1(833) 461 9779

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Wirus ERROR # MS-0x8024402C: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Wirus ERROR # MS-0x8024402C. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

PUAs uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem wirus "error # ms-0x8024402c", możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem wirus "error # ms-0x8024402c", przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem wirus "error # ms-0x8024402c", mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware wirus "error # ms-0x8024402c" ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat wirus "error # ms-0x8024402c" lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/15520-error-ms-0x8024402c-pop-up-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus ERROR # MS-0x8024402C kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus "ERROR # MS-0x8024402C" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Wirus ERROR # MS-0x8024402C dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.