Jak usunąć przekierowania spowodowane przez ilo134ulih.com z przeglądarek internetowych?

Znany również jako: Pop-up ilo134ulih.com
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć ilo134ulih[.]com z Mac?

Czym jest "ilo134ulih[.]com"?

Adres ilo134ulih[.]com jest używany w nieuczciwych kampaniach reklamowych. Są przypadki, w których pozornie uzasadnione wyniki wyszukiwania dostarczane przez oficjalne wyszukiwarki otwierają okno pop-up z tym adresem URL i przekierowują użytkowników na podejrzaną witrynę. Otwiera ona strony, które pokazują ankiety online, promują niechciane aplikacje lub proszą odwiedzających o pokazywanie powiadomień. Nie zalecamy ufania żadnym stronom otwieranym za pośrednictwem ilo134ulih[.]com.

ilo134ulih[.]com causes redirects gif

Wiadomo, że ilo134ulih[.]com prowadzi do zwodniczych i oszukańczych witryn, które są wykorzystywane do reklamowania podejrzanych, potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA). Na przykład otwiera strony, które mają na celu skłonienie użytkowników do myślenia, że ​​ich komputery są zainfekowane wirusami. Głównym celem jest nakłonienie użytkowników do pobrania i zainstalowania podejrzanej aplikacji, która ma usunąć te fałszywe wirusy. Nie można ufać oszukańczym witrynom, ani reklamowanym na nich aplikacjom. Ponadto ilo134ulih[.]com otwiera podejrzane strony z różnymi ankietami. Nie zaleca się podawania jakichkolwiek wymaganych w nich danych. Możliwe jest, że mogą zostać niewłaściwie wykorzystane do generowania przychodów, które mogą spowodować problemy prywatności, bezpieczeństwo przeglądania i inne. Ponadto, ilo134ulih[.]com otwiera również podejrzane witryny, które proszą użytkowników o zgodę na wyświetlanie powiadomień. Jeśli zgoda zostanie wydana, podejrzane witryny zaczynają prezentować użytkownikom różne reklamy, niechciane powiadomienia itp. Pamiętaj, że klikanie ich nie jest bezpieczne. Mogą otwierać niewiarygodne strony internetowe lub powodować niechciane pobierania/instalacje. Najlepszą opcją jest zignorowanie (i zamknięcie) wszystkich stron otworzonych przez adres ilo134ulih[.]com.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Pop-up ilo134ulih.com
Typ zagrożenia Natrętne reklamy, malware Mac, wirus Mac
Obsługiwany adres IP 198.134.112.243
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, ankiety; jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
Informacje dodatkowe ilo134ulih[.]com jest używany w zwodniczych sieciach reklamowych, może się pojawić w uzasadnionych wyszukiwarek
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji, niechciane pobierania, wyświetlanie niechcianych powiadomień
Usuwanie

Aby wyeliminować Pop-up ilo134ulih.com, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Dość często nieuczciwe i inne niewiarygodne witryny są otwierane przez PUA, które są zainstalowane na komputerze/systemie operacyjnym użytkownika lub przeglądarce. Aplikacje tego typu powodują niechciane przekierowania, obsługują natrętne, zwodnicze reklamy i zbierają różne dane. Z reguły są one reklamowane jako użyteczne, ale w rzeczywistości mają one służyć jednemu celowi: generowaniu przychodów dla ich programistów. Innymi słowy, nie przynoszą swoim użytkownikom żadnej wartości.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

Większość PUA jest dystrybuowana poprzez zwodniczą metodę marketingową zwaną „sprzedażą wiązaną". Zazwyczaj używają jej twórcy PUA. Używają jej do nakłaniania ludzi do pobierania i instalowania PUA razem z innym, pożądanym (celowo pobranym/zainstalowanym) oprogramowaniem. Ukrywają PUA/informacje o nich we „Własnych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawieniach/opcjach pobierania/instalacji. Użytkownicy, którzy obsługują te procesy bez ich dokładnej analizy, często instalują PUA, nie zdając sobie z tego sprawy. W innych przypadkach niechciane pobierania/instalacje mają miejsce, gdy kliknięte zwodnicze reklamy uruchamiają skrypty przeznaczone do pobierania i instalowania PUA.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby uniknąć zainstalowania niechcianych aplikacji, zalecamy ostrożne pobieranie i instalowanie oprogramowania. Nie pobieraj (ani nie instaluj) go z nieoficjalnych/niewiarygodnych witryn, używając sieci peer-to-peer, takich jak klienci torrentów, eMule itd., zewnętrznych dostawców/instalatorów itp. Najbezpieczniejszymi źródłami pobierania są oficjalne strony i bezpośrednie linki do pobrania. Ponadto należy prawidłowo pobierać/instalować oprogramowanie. Sprawdź, jakie są „Niestandardowe", „Zaawansowane" ustawienia dowolnego konfiguratora i zrezygnuj z dołączonych potencjalnie niechcianych aplikacji. Uwaga, nie można ufać natrętnym reklamom. Większość z nich ma na celu przekierowanie użytkowników na różne niewiarygodne witryny, zwykle związane z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itd. Jeśli często pojawiają się takie przekierowania lub niechciane reklamy, zalecamy odinstalowanie wszystkich niechcianych/nieznanych aplikacji, takich jak wtyczki, rozszerzenia lub dodatki z przeglądarki oraz programy z systemu operacyjnego. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Zrzut ekranu zwodniczej witryny (apple.com-shield[.]live) otworzonej przez ilo134ulih[.]com:

ilo134ulih.com redirecting users to apple.com-shield.live 

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Pop-up ilo134ulih.com: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Pop-up ilo134ulih.com. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z pop-up ilo134ulih.com:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki pop-up ilo134ulih.com z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z pop-up ilo134ulih.com z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z pop-up ilo134ulih.com z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z pop-up ilo134ulih.com z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Pop-up ilo134ulih.com kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up ilo134ulih.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Pop-up ilo134ulih.com dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.