Wirus Nie można zamknąć Google Chrome (Mac)

Znany również jako: Błąd systemowy "Can't Close Google Chrome"
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć Nie można zamknąć Google Chrome z Mac?

Czym jest Nie można zamknąć Google Chrome?

Jeśli okno Google Chrome (przeglądarki) stale się otwiera po zamknięciu, jest bardzo prawdopodobne, że takie zachowanie jest spowodowane aplikacją typu adware, która jest obecna na twoim komputerze. Jedną z aplikacji adware znanych z tego problemu jest MacSecurityPlus. Podobnie jak większość potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA) tego typu, generuje ona natrętne reklamy i zbiera informacje o zwyczajach przeglądania sieci użytkownika. Warto wspomnieć, że większość osób nieumyślnie pobiera i instaluje aplikacje typu adware.

Can't close Google Chrome adware

MacSecurityPlus nie tylko uniemożliwia użytkownikom komputerów Mac zamknięcie Google Chrome, ale, podobnie jak w przypadku prawie każdego adware, generuje również różne reklamy pop-up, kuponowe, banerowe, ankietowe i powoduje inne problemy. Z reguły nie tylko zakrywają one treści odwiedzanych witryn, ale w przypadku kliknięcia otwierają również podejrzane strony internetowe. W niektórych przypadkach ich kliknięcie może spowodować pobranie i instalację niechcianego oprogramowania, które może być szkodliwe. Ponadto PUA często działają jako narzędzia do śledzenia informacji. Aby być bardziej precyzyjnym, zbierają różne dane, takie jak adresy IP, geolokalizacje, adresy URL odwiedzanych witryn, wprowadzone zapytania wyszukiwania i inne dane związane z nawykami przeglądania użytkownika. Poza tym ludzie, którzy opracowują te aplikacje, zazwyczaj udostępniają wszystkie zebrane dane innym stronom (potencjalnie cyberprzestępcom), które wykorzystują je do generowania przychodów. Aby uniknąć problemów z prywatnością, bezpieczeństwem przeglądania, a nawet kradzieżą tożsamości, zalecamy odinstalowanie MacSecurityPlus i wszelkich innych zainstalowanych niechcianych aplikacji tego typu.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Błąd systemowy "Can't Close Google Chrome"
Typ zagrożenia Malware Mac, wirus Mac
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowywanie na podejrzane witryny, utrata danych osobowych.
Usuwanie

Aby wyeliminować Błąd systemowy Can't Close Google Chrome, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Jeśli aplikacje adware są pobierane i instalowane celowo, zwykle dzieje się tak dlatego, że ich programiści promują je jako przydatne i poręczne. Niestety, po zainstalowaniu, aplikacje te zaczynają powodować różne problemy. Innymi słowy, w większości przypadków nie przynoszą żadnej obiecanej wartości i są przeznaczone wyłącznie do generowania przychodów dla ich twórców (i innych stron). Nie jest to jedyny przypadek, w którym niemożliwe było zamknięcie przeglądarki z powodu zainstalowanej aplikacji typu adware. Przeczytaj o tym w tym artykule.

Jak wirus Nie można zamknąć Google Chrome został zainstalowany na moim komputerze?

Niektóre potencjalnie niechciane aplikacje tego typu można pobrać z ich witryn. Niemniej jednak w większości przypadków ludzie powodują ich pobieranie i instalacje w sposób niezamierzony. Ma to miejsce, gdy niektóre kliknięte natrętne reklamy uruchamiają skrypty mające na celu wywołanie niechcianych pobrań/instalacji lub gdy programiści używają zwodniczej metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną", innymi słowy, gdy dołączają niechciane aplikacje w konfiguracjach innego oprogramowania. Programiści zazwyczaj ukrywają PUA w „Niestandardowych", „Zaawansowanych", „Własnych" i innych podobnych opcjach/ustawieniach pobierania i instalacji. W wielu przypadkach ludzie powodują instalacje (i pobieranie) różnych niechcianych aplikacji, po prostu pomijając kroki konfiguracji i pozostawiając niezmienione wszystkie dostępne ustawienia.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Wykonuj każde pobieranie oprogramowania i/lub proces instalacji we właściwy sposób. Sprawdź wszystkie dostępne ustawienia i opcje (takie jak „Niestandardowe", „Zaawansowane") i dodatkowo dołączone aplikacje. Nie zaleca się pobierania żadnego oprogramowania za pomocą programów do pobierania oprogramowania firm trzecich, klientów torrent, eMule (lub innych sieci P2P), z podejrzanych witryn itd. Radzimy nie klikać żadnych reklam, zwłaszcza jeśli są one wyświetlane na podejrzanych stronach, takich jak z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp. Po kliknięciu przekierowują one użytkowników na niewiarygodne witryny lub powodują niechciane pobieranie instalacji. Jeśli jednak takie przekierowania wystąpią nawet bez klikania jakichkolwiek reklam lub niechcianych reklam na wszystkich stronach, jest bardzo prawdopodobne, że powodują je zainstalowane PUA. Sprawdź, jakie są zainstalowane rozszerzenia i dodatki w twojej przeglądarce i usuń wszystkie podejrzane pozycje (jeśli zostały znalezione). Zaleca się również sprawdzenie listy zainstalowanych programów w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Nie można zamknąć Google Chrome, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować to adware.

Animowana wersja pokazująca, jak MacSecurityPlus ponownie otwiera Google Chrome po zamknięciu:

MacSecurityPlus reopens Google Chrome

WAŻNA UWAGA!

Aby całkowicie usunąć MacSecurityPlus z komputera Mac, wykonaj te dwa kroki (jeśli masz zainstalowaną aplikację Combo Cleaner, możesz pominąć pierwszy krok):

KROK 1: Na pasku Menu wybierz opcję "Idź" i kliknij "Idź do folderu...". Skopiuj i wklej tę ścieżkę "/Users/Test/Library/Application Support/.dir/MacSecurityPlus.app/Contents/MacOS/MacSecurityPlus" oraz kliknij "Idź". Znajdź plik wykonywalny "MacSecurityPlus" i usuń go. Następnie otwórz Monitor Aktywności, znajdź i zabij proces "MacSecurityPlus".

how to remove mac security plus step 1

KROK 2: Teraz idź do folderu "/Users/test/Library/Application Support/.dir/" używając tej samej funkcji "Idź do folderu" oraz usuń "MacSecurityApp.app" i dwa pliki "AppleScript_ChromeLog...".

how to remove mac security plus step 2

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Błąd systemowy Can't Close Google Chrome: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Błąd systemowy Can't Close Google Chrome. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć problem "Nie można zamknąć Google Chrome" przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie adware Nie można zamknąć Google Chrome:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z Nie można zamknąć Google Chrome z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z błąd systemowy "can't close google chrome":

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki błąd systemowy "can't close google chrome" z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z błąd systemowy "can't close google chrome" z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z błąd systemowy "can't close google chrome" z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z błąd systemowy "can't close google chrome" z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Błąd systemowy Can't Close Google Chrome kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Błąd systemowy "Can't Close Google Chrome" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Błąd systemowy Can't Close Google Chrome dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.