FacebookTwitterLinkedIn

Safari stale się sama otwiera (Mac)

Znany również jako: Wirs Safari stale się sama otwiera
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć "Safari stale się sama otwiera" z Mac?

Czym jest "Safari Keeps Opening By Itself"?

Jest wielu użytkowników, którzy mają problem związany z przeglądarką Safari, która sama się otwiera. W innych przypadkach otwiera się ponownie, nawet gdy użytkownicy zmuszają ją do zamknięcia się lub otwiera się, gdy użytkownicy właśnie zalogowali się na komputerze Mac. Jest to dość powszechny problem i zwykle spowodowany przez zainstalowane aplikacje adware. Te aplikacje są sklasyfikowane jako potencjalnie niechciane aplikacje (PUA), które użytkownicy instalują niechcący. Poza tym aplikacje tego typu zwykle generują różne natrętne reklamy i zbierają dane związane z przeglądaniem.

Safari Keeps Opening By Itself scam

Jest wiele różnych aplikacji typu adware, jednak większość z nich zaprojektowano tak, aby działały w podobny sposób. Zainstalowane aplikacje zazwyczaj generują reklamy kuponowe, banerowe, ankietowe, pop-up (wyskakujące okna) i inne natrętne reklamy. W takim przypadku mogą otwierać okna przeglądarki i otwierać je ponownie, nawet po ich zamknięciu. Kliknięcie tych reklam może spowodować otwarcie różnych podejrzanych (potencjalnie złośliwych) i zwodniczych stron. Czasami powoduje pobieranie/instalowanie innych PUA. Konieczność oglądania tych reklam może być naprawdę denerwująca. Zazwyczaj wyświetla się je za pomocą narzędzi umożliwiających umieszczanie treści graficznych stron trzecich. Innymi słowy, reklamy te zakrywają zawartość odwiedzanych stron internetowych. Kolejny problem z tymi aplikacjami polega na tym, że użycie/zainstalowanie ich oznacza, że ​​mogą zbierać różne dane: adresy IP, lokalizacje geograficzne, zapytania, adresy URL odwiedzanych stron internetowych itd. Niestety, niektóre aplikacje tego typu zbierają również dane osobiste i wrażliwe. Pomimo rodzaju zebranych danych są one stale udostępniane stronom trzecim, które również mogą być cyberprzestępcami. Strony te nadużywają wszystkich zebranych danych w celu generowania przychodów. Podsumowując, posiadanie zainstalowanych adware lub innych podobnych PUA może nie tylko spowodować niechciane zachowanie przeglądarki, ale także różne problemy związane z bezpieczeństwem przeglądania, prywatności. Zalecamy odinstalowanie takich aplikacji tak szybko, jak to możliwe.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaWirs Safari stale się sama otwiera
Typ zagrożeniaMalware Mac, wirus Mac
ObjawyTwój komputer Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany do podstępnych witryn.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

W większości przypadków potencjalnie niechciane aplikacje są prezentowane jako przydatne, uzasadnione itd. Ich twórcy zachęcają do ich instalowania i używania poprzez promowanie różnych narzędzi, funkcji i innych zalet. Niestety tylko niewielka liczba PUA faktycznie je zapewnia. Zazwyczaj po zainstalowaniu nie zapewniają obiecanej wartości (korzyści) i są przeznaczone tylko do generowania przychodów dla swoich programistów (wyświetlając reklamy, powodując niechciane przekierowania itd.).

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Niektóre potencjalnie niechciane aplikacje można pobrać z różnych stron internetowych, które służą do ich promowania/dystrybucji. Jednak badania pokazują, że większość użytkowników pobiera i instaluje je poprzez natrętne reklamy lub gdy programiści używają metody „sprzedaży wiązanej". Sprzedaż wiązana to metoda używana do nakłaniania użytkowników do pobierania i instalowania PUA wraz z innym oprogramowaniem. Co do zasady, aby to osiągnąć, programiści ukrywają te aplikacje/informacje w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych ustawieniach lub opcjach instalacji lub pobierania. Większość użytkowników pomija kroki pobierania/instalacji oprogramowania bez dokładnego sprawdzania żadnych wcześniej wymienionych ustawień/opcji. W ten sposób powodują niechciane pobieranie lub instalowanie różnych potencjalnie niechcianych aplikacji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zalecamy pobieranie oprogramowania wyłącznie z oficjalnych i wiarygodnych stron internetowych oraz unikanie korzystania z programów do pobierania oprogramowania, instalatorów, sieci P2P (Peer-to-Peer), takich jak klienci torrentów i inne niewiarygodne kanały. Poza tym jest wiele zewnętrznych programów do pobierania, które zarabiają dzięki promowaniu różnych niechcianych aplikacji. Inną ważną rzeczą jest cierpliwość podczas instalowania (i pobierania) różnych programów: zalecamy, aby zawsze analizować każdy etap pobierania/instalacji, aby sprawdzić wszystkie dostępne „Niestandardowe", „Zaawansowane" opcje i inne podobne elementy konfiguracji. Unikaj klikania natrętnych reklam, zwłaszcza że są one wyświetlane na podejrzanych stronach internetowych. Zwodnicze reklamy często wyglądają na uzasadnione i odpowiednie, jednak po kliknięciu często przekierowują użytkowników do różnych stron z grami hazardowymi, pornografią, randkami dla dorosłych i innych podobnych, podejrzanych stron internetowych. Jeśli pojawiające się reklamy powodują niechciane przekierowania lub często pojawiają się przekierowania do podejrzanych witryn, warto sprawdzić, czy nie ma się zainstalowanych niechcianych aplikacji. Sprawdź niechciane rozszerzenia, wtyczki i dodatki zainstalowane w domyślnej przeglądarce i usuń/odinstaluj je. Zobacz, jakie są zainstalowane programy na twoim komputerze (systemie operacyjnym) i usuń niechciane/nieznane oprogramowanie. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć problem „Safari stale się sama otwiera" przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z wirs safari stale się sama otwiera:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki wirs safari stale się sama otwiera z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z wirs safari stale się sama otwiera z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z wirs safari stale się sama otwiera z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z wirs safari stale się sama otwiera z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirs Safari stale się sama otwiera kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirs Safari stale się sama otwiera na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.