FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo POP-UP Your Mac Is Heavily Damaged! (33.2%) (Mac)

Znany również jako: Wirus "Your Mac is heavily damaged! (33.2%)"
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć "Your Mac is heavily damaged! (33.2%)" z Mac?

Czym jest "Your Mac is heavily damaged! (33.2%)"?

"Your Mac is heavily damaged! (33.2%)" to typowe oszustwo (fałszywe powiadomienie o wirusie), który jest rozpowszechniane przez zwodniczą witrynę. Głównym celem tego oszustwa jest skłonienie ludzi do pobrania potencjalnie niechcianej aplikacji (PUA) o nazwie) Mac-Tweak-Pro , wyświetlającej fałszywe powiadomienia o wykrytych wirusach/infekcjach. Zazwyczaj użytkownicy nie odwiedzają celowo tego typu stron - najczęściej są na nie przekierowywani do nich przez inne, już zainstalowane PUA. Oprócz niechcianych przekierowań, aplikacje te często karmią użytkowników natrętnymi reklamami i zbierają różne informacje.

Your Mac is heavily damaged! (33.2%) scam

Po odwiedzeniu, ta zwodnicza strona wyświetla okno pop-up informujące, że wymagane jest natychmiastowe działanie. Mówi, że witryna wykryła wirusa trojana (e.tre456_worm_osx) i zachęca do jego usunięcia. Witryna za tym pop-upem informuje odwiedzających, że ich komputery Mac są zainfekowane trzema wirusami: 2 malware i 1 infekcją komputerową typu phishing/spyware. Aby uniknąć dalszych uszkodzeń systemu (utraty danych), według tej witryny wynoszą one już 28,1%, konieczne jest jak najszybsze usunięcie tych infekcji. Ponadto twierdzi się, że zagrożone są również dane osobowe i bankowe. Ktokolwiek odwiedza tę stronę, jest proszony o zeskanowanie w ciągu pięciu minut swoich komputerów, klikając przycisk „Skanuj teraz". W przeciwnym razie wykryte wirusy spowodują trwałe uszkodzenie. Po kliknięciu tego przycisku na tej stronie rozpoczyna się fałszywy skan, który po zakończeniu mówi, że komputer Mac jest mocno uszkodzony (33,2%). Pokazuje, że wykrył wirusy Tapsnake, CronDNS and Dubfishicv oraz zachęca do pobrania Advanced Mac Cleaner. Jednak po kliknięciu przycisku „USUŃ TERAZ WIRUSY" program pobiera wspomnianą aplikację Mac-Tweak-Pro. Tak czy inaczej, te (lub jakiekolwiek inne) narzędzia, które są promowane za pomocą nierzetelnych stron internetowych, nie powinny być pobierane, instalowane ani używane.

Potencjalnie niechciane aplikacje nie tylko powodują przekierowania na podejrzane witryny, ale także generują również natrętne reklamy i zbierają dane. Karmią swoich użytkowników reklamami kuponowymi, banerami, ankietami, pop-upami i innymi natrętnymi reklamami, które zwykle są wyświetlane na każdej odwiedzanej stronie. Z reguły reklamy tego typu zakrywają treści strony i po kliknięciu otwierają inne, podejrzane witryny. Niektóre z nich mogą zawierać złośliwe materiały. Poza tym natrętne reklamy (jeśli zostaną kliknięte) mogą pobrać i zainstalować jeszcze więcej niechcianych aplikacji. Kolejnym problemem związanym z PUA jest śledzenie informacji. Zazwyczaj są one przeznaczone do zbierania takich danych, jak wprowadzone zapytania, adresy IP (Protokołu Internetowego), lokalizacje geograficzne, adresy URL odwiedzanych witryn itd. Niemniej jednak niektóre z nich mogą również zbierać różne wrażliwe (osobiste) informacje. Tak czy inaczej, programiści PUA stale udostępniają zebrane dane innym stronom, które mogą być również cyberprzestępcami. Osoby trzecie niewłaściwie wykorzystują zebrane dane do generowania przychodów. Działania te mogą spowodować, że ludzie, którzy mają zainstalowane niechciane aplikacje tego typu, zainstalują różne problemy związane z bezpieczeństwem przeglądania i prywatności. W niektórych przypadkach może to również spowodować kradzież tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaWirus "Your Mac is heavily damaged! (33.2%)"
Typ zagrożeniaMalware Mac, wirus Mac
ObjawyTwój komputer Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany do podstępnych witryn.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Oszuści używają różnych zwodniczych witryn, aby nakłonić ludzi do pobrania i zainstalowania takiej lub innej niechcianej aplikacji. "Your Mac is heavily damaged! (33.2%)" to oszustwo podobne do "Mac OS X Is Infected (4) By Viruses", "Apple.com-clean-os.live", "Your OSX 10.11 El Capitan Is Infected With 3 Viruses!" i wielu innych. Strony internetowe wykorzystywane do promowania różnych oszustw mogą wyglądać na uzasadnione, jednak nie należy im ufać/nie należy pobierać z nich oprogramowania.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

Jeśli użytkownicy nie pobierają i nie instalują celowo niechcianych aplikacji, to dzieje się tak, gdy klikają podejrzane, natrętne reklamy lub nieostrożnie pobierają i instalują różne oprogramowanie. Bardzo często programiści nakłaniają użytkowników do powodowania niezamierzonych pobrań i instalacji za pomocą zwodniczej metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną". Służy ona do nakłaniania ludzi do pobierania i instalowania PUA wraz z innym oprogramowaniem. Zazwyczaj programiści ukrywają informacje o uwzględnionych/dodatkowo dołączonych aplikacjach w takich ustawieniach pobierania/instalacji oprogramowania, jak „Niestandardowe", „Zaawansowane" itd. Niemniej jednak użytkownicy powodują niezamierzone pobierania i instalacje wyłącznie wtedy, gdy wszystkie ustawienia instalacji pozostaną niezaznaczone i niezmienione. Innymi słowy, powodują je samodzielnie.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby zapobiec instalacji niechcianych aplikacji, zalecamy ostrożne pobieranie/ instalowanie oprogramowania. Radzimy używać oficjalnych, wiarygodnych źródeł i bezpośrednich linków. Niewiarygodne, nieoficjalne witryny, programy do pobierania/instalacji stron trzecich i inne podobne narzędzia nie powinny być używane. Podczas instalacji lub pobierania zawsze sprawdzaj „Niestandardowe", „Zaawansowane" i inne podobne ustawienia. Odznacz oferty instalacji niechcianych aplikacji i dopiero wtedy zakończ instalację lub pobieranie. Unikaj klikania różnych natrętnych reklam, zwłaszcza podczas odwiedzania podejrzanych witryn. Jeśli napotkasz reklamy przekierowujące cię do stron z grami hazardowymi, randkami dla dorosłych i inne podejrzane: sprawdź swoją przeglądarkę internetową w poszukiwaniu niechcianych, nieznanych rozszerzeń, dodatków lub wtyczek i usuń je jak najszybciej. Sprawdź listę programów zainstalowanych w twoim systemie operacyjnym i odinstaluj stamtąd niechciane/nieznane wpisy. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Tekst prezentowany w oknie pop-up wyświetlanym na tej zwodniczej stronie:

WYMAGANE NATYCHMIASTOWE DZIAŁANIE

Wykryliśmy wirusa trojana (e.tre456_worm_osx) na twoim komputerze Mac.

Naciśnij OK, aby rozpocząć proces naprawy.

Zrzut ekranu zwodniczej witryny zachęcającej do skanowania systemów w poszukiwaniu wirusów:

deceptive website encouraging to perform a fake virus scan

Tekst prezentowany na tej stronie:

Plan ochrony AppleCare

Twój system jest zainfekowany 3 wirusami! Środa, 20. marca 2019 roku, 10:53

Twój Mac jest zainfekowany 3 wirusami. Nasz test bezpieczeństwa wykrył ślady 2 malware i 1 phishingu/spyware. Uszkodzenie systemu: 28,1% - wymagane natychmiastowe usunięcie!

Wymagane jest natychmiastowe usunięcie wirusów, aby zapobiec dalszemu uszkodzeniu systemu, utracie aplikacji, zdjęć lub innych plików.

Na twoim Macu z MacOS 10.14 Mojave znaleziono ślady 1 phishingu/spyware.

Zagrożone są twoje dane osobowe i bankowe.

Aby uniknąć większych obrażeń, natychmiast kliknij „Skanuj teraz". Nasze głębokie skanowanie zapewni natychmiastową pomoc!

Pozostały 4 minuty i 32 sekundy zanim szkody staną się trwałe.

Zrzut ekranu fałszywych wyników (wirusów) wykrytych przez zwodniczą witrynę:

fake results generated by deceptive website

Tekst prezentowany na tej stronie:

Twój Mac jest mocno uszkodzony! (33,2%)

Pobierz aplikację Advanced Mac Cleaner, aby usunąć 3 wirusy ze swojego komputera Mac.

INFORMACJA O WIRUSIE

Nazwa wirusa: Tapsnake; CronDNS; Dubfishicv

Ryzyko: WYSOKIE

Zainfekowane pliki: /os/apps/hidden/os-component/X/snake.icv; /os/local/conf/keyboard/retype.icv...

USUŃ WIRUSY TERAZ

USUWANIE WIRUSA

Aplikacja: Advanced Mac Cleaner

Ocena: 9.9/10

Cena: bezpłatna

Wygląd oszustwa "Your Mac is heavily damaged! (33.2%)" (GIF):

Appearance of Your Mac is heavily damaged! (33.2%) scam (GIF)

Zrzut ekranu potencjalnie niechcianej aplikacji Mac-Tweak-Pro:

mac tweak pro potentially unwanted application

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane aplikacje promowane poprzez pop-up "Your Mac is heavily damaged! (33.2%)" za pomocą Combo Cleaner:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z wirus "your mac is heavily damaged! (33.2%)":

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki wirus "your mac is heavily damaged! (33.2%)" z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z wirus "your mac is heavily damaged! (33.2%)" z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z wirus "your mac is heavily damaged! (33.2%)" z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z wirus "your mac is heavily damaged! (33.2%)" z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus Your Mac is heavily damaged! (33.2%) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus "Your Mac is heavily damaged! (33.2%)" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.