Oszustwo POP-UP Apple Support Alert (Mac)

Znany również jako: Wirus "Apple Support Alert"
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć "Apple Support Alert" z Mac?

Czym jest "Apple Support Alert"?

Identyczna z "VIRUS ALERT FROM APPLE", "Apple Support Alert" jest fałszywą wiadomością o błędzie generowaną przez zwodnicze witryny. Badania pokazują, że wielu użytkowników trafia na te strony nieumyślnie - są na nie przekierowywani przez potencjalnie niechciane aplikacje (PUA) lub natrętne reklamy wyświetlane na innych fałszywych stronach. PUA zazwyczaj infiltrują systemy bez zezwolenia, a także powodują przekierowania, zbierają informacje i generują natrętne reklamy.

Apple Support Alert scam

Błąd "Apple Support Alert" stwierdza zasadniczo, że ​​system jest zablokowany z następujących powodów: rozsyła wirusy; wykorzystywane jest pirackie oprogramowanie; klucz rejestracyjny Mac jest nielegalny lub; komputer jest zhakowany lub używany z "nieokreślonej" lokalizacji. Po oknie pop-up pojawia się komunikat zachęcający użytkowników do skontaktowania się z działem pomocy technicznej firmy Apple (za pośrednictwem numeru telefonu "+86672265620" w celu rozwiązania wszystkich problemów. Ponadto, fałszywa strona stale pobiera pojedynczy plik o nazwie "This is a VIRUS.You computer is blocked", który sam w sobie jest nieszkodliwy i można go usunąć bez żadnych konsekwencji. Należy jednak pamiętać, że błąd "Apple Support Alert" jest fałszywy, a firma Apple z pewnością nie bierze udziału w tym oszustwie. W rzeczywistości cyberprzestępcy usiłują oszukać naiwnych użytkowników do zadzwonienia i zapłacenia za niepotrzebne usługi (wsparcie techniczne) - system jest często bezpieczny i wolny od wirusów. Dlatego należy zignorować błąd "Apple Support Alert" i na pewno nie dzwonić pod podany wyżej numer telefonu. Możesz usunąć ten błąd po prostu opuszczając stronę internetową. Czasami fałszywe witryny używają skryptów, które uniemożliwiają zamykanie kart/okien przeglądania. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę za pomocą Monitora aktywności lub uruchom ponownie system. Nie odtwarzaj poprzedniej sesji, ponieważ ponownie otworzysz złośliwe witryny.

Potencjalnie niechciane aplikacje stale zbierają informacje związane z przeglądaniem. Zarejestrowane dane (adresy IP, zapytania, naciśnięcia klawiszy, przeglądane strony, adresy URL odwiedzanych stron itd.) zawierają zwykle dane osobowe, które są udostępniane stronom trzecim i wykorzystywane do generowania przychodów. Dlatego śledzenie informacji może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Potencjalnie niechciane aplikacje są również znane z wyświetlania natrętnych reklam. Reklamy są umieszczane za pomocą narzędzi umożliwiających umieszczanie treści graficznych stron trzecich na dowolnej witrynie. Często zakrywają główne treści strony, znacznie zmniejszając wygodę przeglądania. Mogą również przekierowywać do złośliwych witryn i uruchamiać skrypty zaprojektowane do pobierania i instalowania złośliwego oprogramowania. Dlatego nawet pojedyncze przypadkowe kliknięcie może prowadzić do infekcji systemu. Natychmiast odinstaluj wszystkie potencjalnie niechciane aplikacje.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaWirus "Apple Support Alert"
Typ zagrożeniaMalware Mac, wirus Mac
ObjawyTwój komputer Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany do podstępnych witryn.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Wirus Apple Support Alert, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Internet jest pełen fałszywych komunikatów o błędach podobnych do "Apple Support Alert", w tym "Your Registration Key Is Blocked", "Your Computer Is Permanently Blocked" i Your Mac Might Be Infected!" - to tylko kilka przykładów z wielu. Wszystkie twierdzą, że system jest uszkodzony. Są to jednak jedynie próby wyłudzenia pieniędzy od niczego niepodejrzewających użytkowników. Niechciane aplikacje mają również wiele podobieństw. Oferując "przydatne funkcje", próbują sprawiać wrażenie bycia uzasadnionymi, jednak ich jedynym celem jest generowanie przychodów dla programistów. Zamiast włączania jakichkolwiek funkcji, niechciane aplikacje stanowią bezpośrednie zagrożenie dla twojej prywatności i bezpieczeństwa przeglądania.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Niektóre niechciane aplikacje mają oficjalne strony pobierania, jednak z powodu braku wiedzy i nieostrożnego zachowania wielu użytkowników, często infiltrują systemy bez pozwolenia, ponieważ programiści dystrybuują je za pomocą natrętnych reklam i metody „sprzedaży wiązanej". „Sprzedaż wiązana" to potajemna instalacja niechcianych aplikacji za pomocą zwykłego oprogramowania. "Dołączone" aplikacje są ukryte w różnych sekcjach procesów pobierania/instalacji. Ponadto wielu użytkowników często spieszy się z tymi procedurami, pomija ich kroki i klika różne reklamy bez zrozumienia możliwych konsekwencji. Takie zachowanie często prowadzi do nieumyślnej instalacji nieuczciwych aplikacji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby temu zapobiec, zachowaj ostrożność podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Zbadaj każdy etap procesu pobierania/instalacji, korzystając z „Niestandardowych" lub "Zaawansowanych" ustawień. Odrzuć oferty, aby pobrać lub zainstalować dodatkowe oprogramowanie i odznacz te, które zostały już dołączone. Zalecamy unikanie nieoficjalnych programów do pobierania/instalatorów, ponieważ większość z nich dołącza niechciane aplikacje. Pobieraj oprogramowanie wyłącznie z oficjalnych źródeł, korzystając z bezpośrednich linków do pobierania. Pamiętaj, że natrętne reklamy zazwyczaj wydają się uzasadnione, ponieważ programiści inwestują czas i pieniądze w ich projektowanie. Jednak najczęściej przekierowują one na podejrzane witryny, takie jak z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią i podobne. Jeśli natkniesz się na te przekierowania, od razu sprawdź listę zainstalowanych programów/wtyczek do przeglądarek i wyeliminuj podejrzane wpisy. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Tekst prezentowany w oszustwie "Apple Support Alert":

OSTRZEŻENIE O WIRUSIE Z APPLE

Ten komputer jest ZABLOKOWANY

Nie zamykaj tego okna i nie uruchamiaj ponownie komputera

Klucz rejestracyjny komputera jest zablokowany.

Dlaczego zablokowaliśmy twój komputer?

Klucz rejestracyjny Mac jest nielegalny.

Ten Mac używa pirackiego oprogramowania.

Ten Mac wysyła wirusa przez Internet.

Ten Mac jest zhakowany lub użyty z nieokreślonej lokalizacji.

Blokujemy ten komputer w celu zapewnienia ci bezpieczeństwa.

Skontaktuj się z infolinią Apple, aby ponownie aktywować swój komputer.

 

ZABLOKOWANY

 

Alert wsparcia Apple

Twój system wykrył nietypową aktywność

Może to zaszkodzić komputerowym danym i śledzić twoją aktywność finansową.

Zgłoś tę aktywność do +86672265620

Wygląd oszustwa "Apple Support Alert" (GIF):

Appearance of Apple Support Alert scam (GIF)

Plik "This is a VIRUS.You computer is blocked" pobrany przez złośliwe witryny, które wyświetlają oszustwo "Apple Support Alert":

This is a VIRUS.You computer is blocked file

Inny wariant oszustwa pop-up "Apple Support Alert" (wykorzystuje numer telefonu +1-888-441-0333):

Apple Support Alert popup scam (sample 2)

Tekst prezentowany w tym oknie pop-up:

OSTRZEŻENIE O WIRUSIE Z APPLE

Ten komputer Mac jest ZABLOKOWANY

Nie zamykaj tego ostrzeżenia ani nie uruchamiaj ponownie swojego komputera Mac

Klucz rejestracyjny twojego Maca jest Zablokowany

Dlaczego zablokowaliśmy twój komputer Mac?

Klucz rejestracyjny Mac jest nielegalny.

Ten Mac używa pirackiego oprogramowania.

Ten Mac wysyła wirusa przez Internet.

Ten komputer Mac został zhakowany lub użyty z nieokreślonej lokalizacji.

Blokujemy ten komputer Mac ze względu na twoje bezpieczeństwo.

Skontaktuj się z infolinią Apple, aby ponownie aktywować swój komputer Mac.

Wygląd tej witryny (GIF):

Appearance of Apple Support Alert pop-up scam (sample 2)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Wirus Apple Support Alert: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Wirus Apple Support Alert. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć złośliwe aplikacje, które wyświetlają pop-up "VIRUS ALERT FROM APPLE" (który jest identyczny z "Apple Support Alert") przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac adware removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz “Aplikacje”. W folderze aplikacji poszukaj “MPlayerX”, NicePlayer” lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z wirus "apple support alert":

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki wirus "apple support alert" z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z wirus "apple support alert" z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z wirus "apple support alert" z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z wirus "apple support alert" z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus Apple Support Alert kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus "Apple Support Alert" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Wirus Apple Support Alert dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.