Oszustwo POP-UP Your Registration Key Is Blocked

Znany również jako: Wirus "Your registration key is Blocked"
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Your Registration Key Is Blocked

Czym jest Your Registration Key Is Blocked?

"Your Registration Key Is Blocked" to fałszywa wiadomość o błędzie wyświetlana przez wiele zwodniczych witryn. Wyniki badań pokazują, że użytkownicy zazwyczaj odwiedzają te witryny nieumyślnie - są na nie przekierowywani przez potencjalnie niechciane programy (PUP) lub natrętne reklamy generowane przez inne fałszywe witryny. Warto zauważyć, że PUP zazwyczaj infiltrują system bez pytania o pozwolenie, a jakby powodowanie przekierowań nie było wystarczające, generują również natrętne reklamy i zbierają różne wrażliwe informacje.

Your Registration Key Is Blocked scam

Ten błąd twierdzi, że ​​system nie jest aktywowany i dystrybuuje malware. Ponadto twierdzi, że na komputerze działa pirackie oprogramowanie, które może zostać zhakowane lub użyte w podejrzanej lokalizacji. Te problemy muszą zostać natychmiast rozwiązane. Dlatego użytkownicy powinni skontaktować się z pomocą techniczną firmy Microsoft za pośrednictwem bezpłatnego numeru telefonu ("+44-203-936-2186"). Należy jednak pamiętać, że jest to zwykłe oszustwo - błąd "Your Registration Key Is Blocked" nie jest prawdziwy, a firma Microsoft z pewnością nie ma z tym nic wspólnego. Wszystkie te twierdzenia są jedynie próbami zastraszenia i oszukania naiwnych użytkowników do zadzwonienia i zapłacenia za wsparcie techniczne, które nie jest potrzebne. Z tego powodu błąd "Your Registration Key Is Blocked" powinien zostać zignorowany. Można go łatwo usunąć, po prostu zamykając przeglądarkę internetową. Warto jednak zauważyć, że złośliwe witryny mogą wykorzystywać skrypty, które uniemożliwiają użytkownikom zamykanie kart/okien przeglądania. W takim przypadku użytkownicy powinni zamknąć przeglądarkę za pomocą Menedżera zadań lub po prostu ponownie uruchomić system. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki użytkownicy nie powinni przywracać poprzedniej sesji, ponieważ w ten sposób ponownie otworzą złośliwe witryny.

Jak wspomniano powyżej, potencjalnie niechciane programy są zaprojektowane w celu generowania natrętnych reklam (np. kuponowych, banerowych, pop-up itd.). Reklamy są generowane za pomocą różnych narzędzi, które umożliwiają umieszczanie treści graficznych stron trzecich. Z tego powodu reklamy często nakładają się na zawartość odwiedzanych witryn, co znacznie obniża jakość przeglądania sieci. Ponadto, takie reklamy mogą prowadzić do złośliwych stron internetowych, a także uruchamiać skrypty, które pobierają i instalują malware (lub inne PUP). Oznacza to, że nawet pojedyncze przypadkowe kliknięcie może spowodować infekcję o wysokim ryzyku. Oprócz tego, potencjalnie niechciane programy z wysokim prawdopodobieństwem zapisują informacje na temat aktywności przeglądania Internetu przez użytkownika. Zebrane dane (adresy IP, odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wprowadzone zapytania, naciśnięcia klawiszy itp.) zazwyczaj zawierają dane osobowe. Bardziej frustrujące jest to, że programiści udostępniają je stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które niewłaściwie wykorzystują otrzymane informacje w celu generowania przychodów. Dlatego obecność w systemie aplikacji śledzącej dane może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Z tych powodów zaleca się jak najszybsze wyeliminowanie wszystkich potencjalnie niechcianych programów.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaWirus "Your registration key is Blocked"
Typ zagrożeniaAdware, niechciane reklamy, wirus pop-up
ObjawyDostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieZmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Wirus Your registration key is Blocked, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

"Your Registration Key Is Blocked" ma wiele podobieństw z ERROR #AP7MQ79, Someone is Trying to Steal Your Banking Details, Microsoft Alert Your Data Is At High Risk i wieloma innymi fałszywymi błędami. Wszystkie twierdzą, że system jest uszkodzony w ten czy inny sposób (np. zainfekowany, brakuje plików itp.). Jednak, podobnie jak w przypadku "Your Registration Key Is Blocked", błędy te również mają na celu wyłudzenie pieniędzy od niczego niepodejrzewających użytkowników. Powinniśmy również wspomnieć, że potencjalnie niechciane programy mają wiele podobieństw. Oferując ogromną różnorodność „przydatnych funkcji", PUP stwarzają wrażenie bycia uzasadnionymi i użytecznymi. Jednak zamiast oferować prawdziwą wartość dla zwykłych użytkowników, PUP powodują niechciane przekierowania, zbierają wrażliwe informacje i generują natrętne reklamy, stwarzając zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa komputera.

Jak potencjalnie niechciane programy zostały zainstalowane na moim komputerze?

W niektórych przypadkach potencjalnie niechciane programy mają oficjalne witryny do pobierania. Jednak większość infiltruje system bez pytania o zgodę użytkownika. Dzieje się tak dlatego, że programiści dystrybuują PUP-y za pomocą zwodniczej metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną", a także natrętnych reklam. "Sprzedaż wiązana" to zasadniczo potajemna instalacja aplikacji firm trzecich wraz z regularnym (zazwyczaj bezpłatnym) oprogramowaniem. Programiści nie są wystarczająco uczciwi, aby prawidłowo ujawnić instalację dołączonych "PUP" - celowo ukrywają je za „Niestandardowymi"/"Zaawansowanymi" ustawieniami (lub inną sekcją) procesów pobierania/instalacji. Problem polega na tym, że użytkownicy często nieostrożnie przyspieszają procesy pobierania/instalacji i pomijają większość ich kroków. Ponadto użytkownicy klikają różne reklamy, nie myśląc o możliwych konsekwencjach. Takie zachowanie często prowadzi do nieumyślnej instalacji PUP.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę z tego, że głównymi przyczynami infekcji komputerowych są niewielka wiedza i nierozważne zachowanie. Kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność, dlatego należy pilnie zwracać uwagę podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Zawsze pamiętaj, że natrętne reklamy zwykle wyglądają zupełnie na uzasadnione Jednak po kliknięciu reklamy ujawniają się przez przekierowanie na niewiarygodne strony internetowe (z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itd.). Użytkownicy, którzy napotkają takie przekierowania, powinni natychmiast usunąć wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Ponadto użytkownicy powinni zawsze dokładnie przeanalizować każde okno dialogowe pobierania/instalacji i zrezygnować ze wszystkich dodatkowych programów. Zaleca się pobieranie programów wyłącznie z oficjalnych źródeł, za pomocą bezpośrednich linków do pobierania. Zewnętrzne programy pobierania/instalacji często zawierają fałszywe aplikacje, dlatego nigdy nie powinny być używane. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUP, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby je automatycznie wyeliminować.

Tekst wyświetlany w oknie pop-up "Your Registration Key Is Blocked":

ALERT WIRUSOWY Z MICROSOFT

Ten komputer jest ZABLOKOWANY

Nie zamykaj tego okna i nie uruchamiaj ponownie komputera

Klucz rejestracyjny komputera jest zablokowany.

Dlaczego zablokowaliśmy twój komputer?

Klucz rejestracyjny Windows jest nielegalny.

Ten Windows używa pirackiego oprogramowania.

Ten Windows wysyła wirusa przez Internet.

Ten Windows jest zhakowany lub używany z nieokreślonej lokalizacji.

Blokujemy ten komputer dla twojego bezpieczeństwa

Skontaktuj się z infolinią Microsoft, aby ponownie aktywować swój komputer.

Tekst prezentowany w witrynie, która wyświetla "Your Registration Key Is Blocked":

Alert wsparcia Windows

Twój system wykrył nietypową aktywność

Może to zaszkodzić danym twojego komputera i śledzić działania finansowe

Zgłoś tę aktywność pod numer +44-203-936-2186

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Wirus Your registration key is Blocked: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Wirus Your registration key is Blocked. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych programów:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Your Registration Key Is Blocked adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich podejrzanych/ostatnio zainstalowanych aplikacji wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeńz przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych rozszerzeń przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem wirus "your registration key is blocked", możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz je i usuń.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem wirus "your registration key is blocked", przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem wirus "your registration key is blocked", mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware wirus "your registration key is blocked" ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat wirus "your registration key is blocked" lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/13303-your-registration-key-is-blocked-pop-up-scam

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Wirus Your registration key is Blocked kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus "Your registration key is Blocked" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Wirus Your registration key is Blocked dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.