Przekierowanie searchshp.com (Mac)

Znany również jako: Porywacz przeglądarki searchshp.com
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć porywacza przeglądarki searchshp.com z Mac?

Czym jest searchshp.com?

Bardzo podobna do searchp.icu, homesweeklies.com, playsearchnow.com i wielu innych, searchshp.com to fałszywa wyszukiwarka. Jej twórcy twierdzą, że została zaprojektowana, aby zapewnić użytkownikom najbardziej trafne wyniki wyszukiwania i szybki dostęp do różnych popularnych witryn (takich jak Soundcloud, Twitter, YouTube, Facebook itp.). Sądząc po przejrzystym interfejsie, wygląda ona na legalną wyszukiwarkę. Jednak searchshp.com jest promowana za pomocą zwodniczych programów pobierania (i/lub instalatorów), których celem jest modyfikowanie ustawień przeglądarki bez zgody użytkownika. Ponadto ta strona internetowa zapisuje dane przeglądania użytkownika.

searchshp.com browser hijacker on a Mac computer

Zwodnicze konfiguratory promujące fałszywą wyszukiwarkę searchshp.com zostały zaprojektowane z myślą o popularnych przeglądarkach, takich jak Safari, Google Chrome i Mozilla Firefox. Po infiltracji przeglądarki, searchshp.com jest ustawiana jako domyślna wyszukiwarka, strona domowa i adresem URL nowo otwartej karty. Ponadto, wspomniane nieuczciwe instalatory instalują „obiekty pomocnicze" różne aplikacje i/lub wtyczki przeglądarek innych firm. Te obiekty pomocnicze służą do uniemożliwienia użytkownikom cofnięcia wspomnianych zmian. Innymi słowy, zmieniają przypisane opcje za każdym razem, gdy podejmowana jest próba ich zmiany. Tym samym nie jest możliwe cofnięcie tych zmian w zwykły sposób, a użytkownicy są zmuszeni odwiedzać searchshp.com za każdym razem, gdy otwierana jest przeglądarka lub nowa karta. Inną zauważalną zmianą jest to, że searchshp.com powoduje przekierowania do search.playsearchnow.com. Następnie, po wpisaniu zapytania w search.playsearchnow.com, użytkownicy są przekierowywani na search.yahoo.com - legalną wyszukiwarkę Yahoo. Przekierowania do wyszukiwarki Yahoo sprawiają, że searchshp.com jest całkowicie bezużyteczna. Kolejnym negatywnym aspektem jest śledzenie informacji. Wiadomo, że większość fałszywych wyszukiwarek zbiera dane, takie jak adresy IP, wprowadzone zapytania, naciśnięcia klawiszy, adresy URL odwiedzanych witryn itp. Bardzo często zebrane dane obejmują również dane osobowe/wrażliwe. Zazwyczaj twórcy fałszywych wyszukiwarek udostępniają zebrane dane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które wykorzystują je do generowania przychodów. Podsumowując, odwiedzenie strony searchshp.com (i search.playsearchnow.com) może spowodować różne problemy bezpieczeństwa prywatności i przeglądania. W niektórych przypadkach użytkownicy mogą stać się ofiarami kradzieży tożsamości. Jeśli napotkasz przekierowania na searchshp.com lub search.playsearchnow.com, zalecamy sprawdzenie przeglądarki i usunięcie wszelkich niechcianych/nieznanych aplikacji (wtyczek do przeglądarek) tak szybko, jak to możliwe.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaPorywacz przeglądarki searchshp.com
Typ zagrożeniaMalware Mac, wirus Mac
ObjawyTwój komputer Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany do podstępnych witryn.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Porywacz przeglądarki searchshp.com, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Jest wiele fałszywych wyszukiwarek, które są promowane jako użyteczne i zapewniające użytkownikom lepsze wyniki wyszukiwania itd. a searchshp.com nie jest wyjątkiem. Te fałszywe wyszukiwarki mają zwykle służyć jednemu celowi: generowaniu przychodów dla swoich programistów. W większości przypadków nie zapewniają użytkownikom obiecanych funkcji ani innych ulepszeń. Bardzo często po prostu powodują niechciane przekierowania i zbierają różne dane. Poza tym, za pomocą fałszywych wyszukiwarek użytkownicy narażają się na ryzyko różnych problemów prywatności lub nawet poważniejszych problemów, takich jak kradzież tożsamości.

Jak zainstalowałem searchshp.com na moim komputerze?

Jak wspomniano powyżej, fałszywe wyszukiwarki, takie jak searchshp.com, są promowane za pomocą różnych nieuczciwych narzędzi pobierania/instalacji. Ta metoda jest również znana jako zwodnicza metoda marketingowa o nazwie „sprzedaż wiązana". Twórcy oprogramowania używają jej, aby nakłonić użytkowników do wyrażenia zgody na dokonanie zmian/modyfikację ustawień przeglądarki przez te nieuczciwe konfiguratory. Z reguły informacje o tych modyfikacjach są ukryte w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawieniach procesów pobierania/instalacji. Wiadomo, że użytkownicy często pomijają te procesy, przez co często mimowolnie pozwalają modyfikować opisane powyżej ustawienia. Poza tym, pomijając te procedury, użytkownicy często narażają siebie i swoje komputery na ryzyko różnych infekcji komputerowych lub problemy prywatności.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zdecydowanie zalecamy ostrożne pobieranie i instalowanie oprogramowania. Nie zaleca się korzystania z instalatorów lub programów pobierania innych firm. Deweloperzy zarabiają na takim oprogramowaniu za pomocą tej samej wspomnianej metody „sprzedaży wiązanej". Najlepszym sposobem na zainstalowanie lub pobranie oprogramowania jest korzystanie z oficjalnych i wiarygodnych źródeł/witryn internetowych. Warto wspomnieć, że na początku natrętne reklamy wyglądają na prawdziwe. Jednak niektóre z nich przekierowują użytkowników na podejrzane strony internetowe, takie jak z grami hazardowymi, randkami dla dorosłych, pornografią itd. Z reguły takie reklamy są generowane przez aplikacje typu adware. Jeśli ciągle napotykasz takie przekierowania, możliwe jest, że jest zainstalowałeś aplikację adware. W takim przypadku zalecamy sprawdzenie, jakie masz zainstalowane aplikacje w przeglądarce internetowej i natychmiastowe odinstalowanie niechcianych rozszerzeń, wtyczek lub dodatków. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Searchshp.com powodująca przekierowania do search.playsearchnow.com (GIF):

searchshp-gif

Witryna promująca searchshp.com:

searchshp-promoting

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Porywacz przeglądarki searchshp.com: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Porywacz przeglądarki searchshp.com. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć porywacza przeglądarki searchshp.com przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie przekierowania searchshp.com:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z searchshp.com z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z porywacz przeglądarki searchshp.com:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza.

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

 

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki porywacz przeglądarki searchshp.com z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z porywacz przeglądarki searchshp.com z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie preferencji wybierz "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich znalezieniu kliknij przycisk "Odinstaluj" obok każdego z nich. Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie jest istotne dla jej normalnego funkcjonowania.

Zmiana twojej strony domowej:

changing homepage in safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Ogólne". Aby ustawić URL swojej preferowanej strony domowej (na przykład: www.google.com) wpisz go w polu Strony domowej. Możesz również kliknąć przycisk "Ustaw obecną stronę", jeśli chcesz ustawić obecnie odwiedzaną stronę jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Szukaj". Tutaj znajdziesz rozwijane menu nazwane "Wyszukiwarka:" po prostu wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z rozwijanej listy.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki searchshp.com z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing mozilla firefox homepage

Aby zmienić swoją stronę domową kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome) i wybierz "Preferencje" z rozwijanego menu. Aby ustawić twoją stronę domową, wpisz URL preferowanej strony (przykładowo: www.google.com) w polu Strona domowa.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

mozilla firefox about config

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i kliknij przycisk "Będę ostrożny, obiecuję!".

changing mozilla firefox default Internet search engine

W polu „Szukaj:" wpisz nazwę porywacza przeglądarki. Kliknij prawym przyciskiem znalezione preferencje oraz kliknij "Przywróć" z rozwijanego menu.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki searchshp.com z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing Google Chrome homepage

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Podczas uruchamiania" kliknij link "Ustaw strony" obok opcji "Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron". Usuń URL porywacza przeglądarki (na przykład trovi.com) i wprowadź URL swojej preferowanej strony (na przykład, google.com).

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Google Chrome

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij przycisk "Zarządzaj wyszukiwarkami...". W otwartym oknie usuń niechcianą wyszukiwarkę klikając znajdujący się obok niej przycisk "X". Wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z listy i kliknij znajdujący się obok niej przycisk "Ustaw jako domyślną".

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Google Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Porywacz przeglądarki searchshp.com kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki searchshp.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Porywacz przeglądarki searchshp.com dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.