Przekierowanie searchp.icu (Mac)

Znany również jako: Porywacz przeglądarki searchp.icu
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć porywacza przeglądarki searchp.icu z Mac?

Czym jest searchp.icu?

Podobnie jak homesweeklies.com i playsearchnow.com, searchp.icu jest fałszywą wyszukiwarką internetową, która fałszywie twierdzi, że poprawia przeglądanie stron internetowych, generując lepsze wyniki i umożliwiając szybki dostęp do wielu popularnych witryn (takich jak Facebook, Twitter, YouTube itp.). Oceniając po wyglądzie, searchp.icu może wydawać się uzasadniona. Jest jest to oszustwo. Przede wszystkim należy informować użytkowników, że programiści promują searchp.icu za pośrednictwem nieuczciwych narzędzi pobierania/instalacji, które modyfikują opcje przeglądarek internetowych bez pozwolenia. Ponadto ta strona zapisuje dane dotyczące aktywności przeglądania Internetu przez użytkownika.

searchp.icu browser hijacker on a Mac computer

Zwodnicze konfiguratory obierają za cel przeglądarki Safari, Mozilla Firefox i Google Chrome. Po udanej infiltracji searchp.icu przypisuje ustawienia adresu URL nowej karty, domyślnej wyszukiwarki i strony domowej do searchp.icu. Ponadto, konfiguratory potajemnie instalują pewną liczbę „obiektów pomocniczych" – aplikacji i/lub wtyczek przeglądarki innych firm. Narzędzia te służą do ponownego przypisywania opcji przeglądarek za każdym razem, gdy ktoś próbuje je zmienić. Dlatego też, mimo że modyfikacje wykonane przez konfiguratory są niewielkie, użytkownicy nie mogą ich cofnąć. Ostatecznie użytkownicy nie mają wyboru i muszą odwiedzać searchp.icu za każdym razem, gdy otwierają nową kartę przeglądania lub przeszukują internet za pośrednictwem paska adresu URL. W rezultacie jakość przeglądania sieci znacznie spada. Zauważ, że searchp.icu ma na celu przekierowywanie użytkowników do search.playsearchnow.com a po wpisaniu zapytania użytkownicy są przekierowywani na search.yahoo.com. Innymi słowy, użytkownicy kończą wyszukiwanie w Internecie za pośrednictwem Yahoo - legalnej wyszukiwarki internetowej, co czyni searchp.icu całkowicie bezużyteczną i nieistotną. Kolejnym ważnym problemem jest śledzenie informacji. Fałszywe wyszukiwarki internetowe zazwyczaj zapisują informacje, takie jak adresy IP, odwiedzane strony internetowe, wyszukiwane hasła, przeglądane strony itd. Co ważniejsze, dane te zazwyczaj zawierają dane osobowe. Wyniki badań pokazują, że programiści udostępniają te dane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które generują przychody poprzez nadużywanie otrzymanych informacji. Oznacza to, że odwiedzanie strony searchp.icu może ostatecznie doprowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Użytkownicy, którzy napotykają przekierowania do searchp.icu, search.playsearchnow.com powinni natychmiast usunąć wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki do przeglądarek. Te strony nie powinny być odwiedzane.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaPorywacz przeglądarki searchp.icu
Typ zagrożeniaMalware Mac, wirus Mac
ObjawyTwój komputer Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany do podstępnych witryn.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Porywacz przeglądarki searchp.icu, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Internet jest pełen fałszywych wyszukiwarek internetowych, które mają podobieństwo z search.sfmac.com, linkey-search.com, shortcutcommander.club - lista jest długa. Wszystkie te witryny oferują funkcje, które rzekomo ułatwiają przeglądanie Internetu. Jednak twierdzenia te są jedynie próbami stworzenia wrażenia bycia uzasadnionymi i użytecznymi. W rzeczywistości fałszywe wyszukiwarki internetowe mają tylko jeden cel: generowanie przychodów dla programistów. Dlatego większość z nich nie przynosi żadnej rzeczywistej wartości dla użytkownika. Zamiast tego, takie witryny powodują niechciane przekierowania i zbierają poufne dane, tym samym utrudniając przeglądanie sieci i stwarzając bezpośrednie zagrożenie dla prywatności użytkownika. Niektóre fałszywe wyszukiwarki przynoszą użytkownikom fałszywe wyniki i/lub natrętne reklamy, które prowadzą do podejrzanych stron internetowych. Oznacza to, że korzystanie z nich może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości.

Jak zainstalowałem searchp.icu na moim komputerze?

searchp.icu jest promowana głównie za pomocą zwodniczych narzędzi pobierania/instalowania. Ta zwodnicza metoda marketingowa nazywa się „sprzedażą wiązaną". Programiści wiedzą, że użytkownicy często nieostrożnie przyspieszają procesy pobierania/instalacji i pomijają większość ich kroków. Z tego powodu wszystkie informacje dotyczące modyfikacji ustawień przeglądarki są ukryte za „Niestandardowymi"/"Zaawansowanymi" ustawieniami (lub innymi sekcjami) tych procedur. Nieuważnie przyspieszając i pomijając kroki, użytkownicy nie tylko nieumyślnie nadają konfiguratorom uprawnienia do modyfikowania ustawień, ale także narażają system na ryzyko różnych infekcji, a własną prywatność na zagrożenie.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Potencjalnie niechciane aplikacje są również dystrybuowane za pomocą metody „sprzedaży wiązanej", jak również natrętnych reklam (które przekierowują do złośliwych witryn lub uruchamiają skrypty zaprojektowane do pobierania/instalowania malware). Dlatego, aby temu zapobiec, użytkownicy muszą zachować szczególną ostrożność podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Zawsze starannie analizuj wszystkie etapy procesu pobierania/instalacji i odrzucaj dodatkowo dołączone programy. Ponadto, zalecamy unikanie korzystania z narzędzi pobierania/instalacji stron trzecich, ponieważ programiści zarabiają na nich, promując („dołączając") niechciane aplikacje. Zamiast tego oprogramowanie należy pobierać wyłącznie z oficjalnych źródeł, korzystając z bezpośrednich linków do pobierania. Zwodnicze reklamy wyglądają zwykle zupełnie właściwie. Reklamy te po kliknięciu ujawniają się przez przekierowanie do podejrzanych witryn (z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itd.). Większość z nich jest generowana przez aplikacje typu adware, co oznacza, że ​​użytkownicy, którzy napotkają podejrzane przekierowania, powinni usunąć wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki do przeglądarek. Głównymi przyczynami infekcji komputerowych są niewielka wiedza i nieostrożne zachowanie - kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Searchp.icu powodujący przekierowania do search.playsearchnow.com (GIF):

searchp.icu redirects to search.playsearchnow.com

Witryna promująca searchp.icu:

Dubious website used to promote searchp.icu

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Porywacz przeglądarki searchp.icu: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Porywacz przeglądarki searchp.icu. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć porywacza przeglądarki przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie przekierowania searchp.icu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z searchp.icu z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z porywacz przeglądarki searchp.icu:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza.

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

 

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki porywacz przeglądarki searchp.icu z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z porywacz przeglądarki searchp.icu z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie preferencji wybierz "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich znalezieniu kliknij przycisk "Odinstaluj" obok każdego z nich. Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie jest istotne dla jej normalnego funkcjonowania.

Zmiana twojej strony domowej:

changing homepage in safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Ogólne". Aby ustawić URL swojej preferowanej strony domowej (na przykład: www.google.com) wpisz go w polu Strony domowej. Możesz również kliknąć przycisk "Ustaw obecną stronę", jeśli chcesz ustawić obecnie odwiedzaną stronę jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Szukaj". Tutaj znajdziesz rozwijane menu nazwane "Wyszukiwarka:" po prostu wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z rozwijanej listy.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki searchp.icu z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing mozilla firefox homepage

Aby zmienić swoją stronę domową kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome) i wybierz "Preferencje" z rozwijanego menu. Aby ustawić twoją stronę domową, wpisz URL preferowanej strony (przykładowo: www.google.com) w polu Strona domowa.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

mozilla firefox about config

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i kliknij przycisk "Będę ostrożny, obiecuję!".

changing mozilla firefox default Internet search engine

W polu „Szukaj:" wpisz nazwę porywacza przeglądarki. Kliknij prawym przyciskiem znalezione preferencje oraz kliknij "Przywróć" z rozwijanego menu.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki searchp.icu z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing Google Chrome homepage

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Podczas uruchamiania" kliknij link "Ustaw strony" obok opcji "Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron". Usuń URL porywacza przeglądarki (na przykład trovi.com) i wprowadź URL swojej preferowanej strony (na przykład, google.com).

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Google Chrome

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij przycisk "Zarządzaj wyszukiwarkami...". W otwartym oknie usuń niechcianą wyszukiwarkę klikając znajdujący się obok niej przycisk "X". Wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z listy i kliknij znajdujący się obok niej przycisk "Ustaw jako domyślną".

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Google Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Porywacz przeglądarki searchp.icu kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki searchp.icu na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Porywacz przeglądarki searchp.icu dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.