Przekierowanie search.gg

Znany również jako: Porywacz przeglądarki search.gg
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć przekierowania przeglądarki do search.gg?

Czym jest search.gg?

Według deweloperów, search.gg to wyszukiwarka internetowa zapewniająca „najlepsze przeszukiwanie sieci", która znacząco poprawia jakość przeglądania, generując lepsze wyniki. Oceniając po wyglądzie, search.gg niewiele różni się od Bing, Yahoo, Google i innych podobnych uzasadnionych wyszukiwarek. Dlatego wielu użytkowników uważa, że search.gg jest legalna i użyteczna. W rzeczywistości programiści promują ją wykorzystując fałszywe programy do pobierania/instalowania przeznaczone do modyfikowania ustawień przeglądarki bez pozwolenia. Ponadto search.gg zapisuje różne informacje dotyczące systemu użytkownika dotyczące aktywności przeglądania.

search.gg browser hijacker

Po infiltracji konfiguratory porywają Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox, modyfikując ustawienia domyślnej wyszukiwarki, strony domowej i URL nowej karty oraz przypisując je do search.gg. Konfiguratory dołączają ten adres URL do każdego skrótu docelowego przeglądarki - dzięki temu użytkownicy są automatycznie przekierowywani na search.gg, gdy przeszukują sieć za pośrednictwem paska adresu URL lub po prostu otwierają przeglądarkę/nową kartę przeglądarki. Ponadto, użytkownicy nie mogą przywrócić tych zmian, ponieważ konfiguratory potajemnie instalują wiele „obiektów pomocniczych" (aplikacji innych firm/wtyczek przeglądarki) w celu ponownego przypisania ustawień przeglądarki, gdy podejmowane są próby ich zmiany. Dlatego też przywrócenie przeglądarek do ich wcześniejszych stanów staje się niemożliwe, a niechciane przekierowania znacznie utrudniają przeglądanie Internetu. Kolejną wadą jest śledzenie informacji. Należy pamiętać, że search.gg i obiekty pomocnicze stale zapisują adresy IP, wyszukiwane hasła, odwiedzane adresy URL, przeglądane strony i inne podobne informacje, które mogą zawierać dane osobowe. Deweloperzy udostępniają te informacje stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które generują przychody przez niewłaściwe wykorzystanie danych osobowych. Śledzenie informacji może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Dlatego jeśli napotkasz niechciane przekierowania do search.gg, odinstaluj wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Nigdy nie wracaj do tej witryny.

Istnieją dziesiątki fałszywych wyszukiwarek praktycznie identycznych z search.gg. Lista przykładów obejmuje (ale nie ogranicza się do) trustedsurf.com, rambler.ru, yokeline.com i go.mail.ru. Strony te oferują identyczne funkcje (ulepszone wyniki wyszukiwania). Jednak twierdzenia, że usprawniają przeglądanie Internetu, są jedynie próbą sprawienia wrażenia bycia uzasadnionymi. Ich jedynym celem jest generowanie przychodów dla programistów, podczas gdy zwykli użytkownicy nie otrzymują żadnej wartości. Fałszywe wyszukiwarki powodują niechciane przekierowania i stale zapisują różne informacje o użytkowniku.

Jak zainstalowałem search.gg na moim komputerze?

Jak wspomniano powyżej, search.gg jest promowana przez nieuczciwe konfiguratory pobierania/instalacji. Ta zwodnicza metoda marketingowa nazywa się sprzedażą wiązaną. Programiści wiedzą, że wielu użytkowników spieszy się z procesami pobierania/instalacji i pomija ich kroki. Dlatego wszystkie informacje dotyczące modyfikacji ustawień przeglądarki są ukryte w „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawieniach tych procedur. Pomijając tę ​​sekcję, użytkownicy narażają swoje systemy na ryzyko różnych infekcji i naruszają ich prywatność.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby zapobiec tej sytuacji, należy wykonać dwa proste kroki. Po pierwsze, dokładnie przeanalizuj każdy etap pobierania/instalacji, używając „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawień. Po drugie, odrzuć oferty pobrania/zainstalowania dodatkowych aplikacji i anuluj już dołączone. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Porywacz przeglądarki search.gg: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Porywacz przeglądarki search.gg. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie przekierowania search.gg:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

search.gg browser hijacker uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów: spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania do strony search.gg, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki search.gg z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie dodatków powiązanych z search.gg z Internet Explorer:

Removing search.gg related Internet Explorer extensions

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Naprawa skrótu docelowego Internet Explorer:

Removing search.gg from Internet Explorer shortcut target step 1

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole „docelowe" skrótu Internet Explorer. Aby to naprawić, zlokalizuj skrót na pulpicie i kliknij go prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz „Właściwości". W otwartym oknie znajdź pole docelowe i usuń tekst (hxxp://www.search.gg/...), który jest wprowadzony po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".

Removing search.gg from Internet Explorer shortcut target step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Removing search.gg from Internet Explorer homepage

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer), wybierz "Opcje internetowe", w otwartym oknie usuń hxxp://www.search.gg i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Internet Explorer.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing search.gg from Internet Explorer default search engine

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz „Dostawców wyszukiwania", ustaw "Google", "Bing" lub dowolną inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "search".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem porywacz przeglądarki search.gg, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z search.gg z Google Chrome:

Removing search.gg related Google Chrome extensions

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Naprawa skrótu docelowego Google Chrome:

Removing search.gg from Google Chrome shortcut target step 1

Ten porywacz przeglądarki modyfikuje pole „docelowe" skrótu Google Chrome. Aby to naprawić, zlokalizuj skrót na pulpicie i kliknij go prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz „Właściwości". W otwartym oknie znajdź pole docelowe i wyeliminuj cały tekst (hxxp://www.search.gg/...), który jest wprowadzany po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

Removing search.gg from Google Chrome shortcut target step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Removing search.gg from Google Chrome homepage

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz „Ustawienia". W sekcji „Na starcie", poniżej opcji „Otwórz konkretną lub zestaw stron", przesuń myszką nad hxxp://www.search.gg i kliknij symbol x. Teraz możesz dodać swoją preferowaną witrynę jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing search.gg from Google Chrome default search engine

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia", w sekcji „Wyszukiwarka" kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami ...", usuń "search.gg" i dodaj lub wybierz preferowaną wyszukiwarkę internetową.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem porywacz przeglądarki search.gg, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuń dodatki powiązane z search.gg z Mozilla Firefox:

Removing search.gg related Mozilla Firefox extensions

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Naprawa skrótu docelowego Mozilla Firefox:

Removing search.gg from Mozilla Firefox shortcut target step 1

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole „docelowe" skrótu Mozilla Firefox. Aby to naprawić, zlokalizuj skrót na pulpicie i kliknij go prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz „Właściwości". W otwartym oknie znajdź pole docelowe i wyeliminuj cały tekst (hxxp://www.search.gg/...), który jest wprowadzany po "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Removing search.gg from Mozilla Firefox shortcut target step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Removing search.gg from Mozilla Firefox homepage

Aby zresetować swoją stronę główną, kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna), wybierz "Opcje", w otwartym oknie usuń hxxp://www.search.gg i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się z każdym razem podczas uruchamiania Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing search.gg from Mozilla Firefox default search engine

W pasku adresu URL wpisz about: config i naciśnij Enter.
Kliknij „Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania u góry wpisz: "search.gg"
Kliknij wybrane preferencje prawym przyciskiem myszy i wybierz "Resetuj", aby przywrócić domyślne wartości.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem porywacz przeglądarki search.gg, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem porywacz przeglądarki search.gg, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia porywacz przeglądarki search.gg ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat porywacz przeglądarki search.gg lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/11274-search-gg-redirect

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Porywacz przeglądarki search.gg kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki search.gg na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Porywacz przeglądarki search.gg dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.