FacebookTwitterLinkedIn

Ads X w wynikach wyszukiwania Google

Znany również jako: Ogłoszenia "Ads X"
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania Ads X w wynikach wyszukiwania Google

Czym są Ads X w wynikach wyszukiwania Google?

Google to całkowicie legalna i najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa na świecie. Codziennie odwiedzają ją miliony osób w poszukiwaniu potrzebnych informacji. Jednak niektóre z nich napotykają natrętne reklamy oznaczone jako "Ads X". Jeśli jesteś jedną z tych osób, twój komputer jest prawdopodobnie zainfekowany aplikacją typu adware. W czasie badań reklamy "Ads X" były generowane przez adware SearchAwesome jednak inne aplikacje również mogą generować te reklamy.

Ads X In Google Search Results pop-up

Adware to rodzaj zwodniczej aplikacji, która karmi użytkowników natrętnymi reklamami (np. kuponowymi, banerowymi, pop-up itp.) i zbiera różne poufne informacje. Sama Google pozwala twórcom stron internetowych reklamować swoje witryny. Jednak w przeciwieństwie do reklam generowanych przez adware, reklamy Google prowadzą tylko do legalnych witryn. Innymi słowy, reklamy oznaczone jako "Ads X" mogą prowadzić do złośliwych witryn, a zatem kliknięcie ich może ostatecznie prowadzić do infekcji komputerowych wysokiego ryzyka. Powinniśmy również wspomnieć, że natrętne reklamy (takie jak "Ads X" przesuwają rzeczywistą treść w dół (lub całkowicie ją ukrywają), co powoduje znaczne trudności w przeglądaniu Internetu przez użytkownika. Podsumowując, możesz zobaczyć reklamy podczas korzystania z wyszukiwarki Google. Jednak te oznaczone jako "Ads X" są generowane przez aplikacje typu adware, a nie przez Google. Poniżej znajduje się przykład prawidłowych reklam Google. Jak wspomniano powyżej, aplikacje typu adware zwykle zbierają różne wrażliwe dane. Lokalizacje geograficzne, adresy IP, naciśnięcia klawiszy, adresy URL odwiedzanych stron, przeglądane strony, zapytania i inne zebrane informacje zwykle zawierają dane osobowe. Jednak najważniejsze jest to, że deweloperzy adware dzielą się nimi z osobami trzecimi. Osoby te (potencjalnie cyberprzestępcy) niewłaściwie wykorzystują otrzymane informacje z zamiarem generowania przychodów. Dlatego obecność aplikacji śledzących dane może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Zaleca się jak najszybciej usunąć wszystkie aplikacje typu adware.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaOgłoszenia "Ads X"
Typ zagrożeniaAdware, niechciane reklamy, wirus pop-up
ObjawyDostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieZmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Istnieją setki aplikacji typu adware, z których wszystkie są bardzo podobne. Oferując szeroką gamę „użytecznych funkcji", potencjalnie niechciane aplikacje (PUA) próbują stworzyć wrażenie bycia uzasadnionymi i oszukać niczego nie podejrzewających użytkowników do instalacji. Pamiętaj jednak, że te aplikacje są przeznaczone wyłącznie do generowania przychodów dla programistów, dlatego większość z nich nie przynosi rzeczywistej wartości zwykłym użytkownikom. Zamiast tego potencjalnie niechciane aplikacje stanowią ogromne zagrożenie dla prywatności użytkowników i bezpieczeństwa przeglądania sieci.

W jaki sposób adware zainstalowano na moim komputerze?

Niewielki odsetek PUA ma oficjalne strony do pobrania. Jednak większość z nich jest dystrybuowana za pomocą metody „sprzedaży wiązanej" i „natrętnych reklam". "Sprzedaż wiązana" to w zasadzie tajna instalacja potencjalnie niechcianych aplikacji wraz z regularnymi. Programiści nie są wystarczająco uczciwi, aby odpowiednio ujawnić instalację „dołączonych" aplikacji. Z tego powodu wszystkie są ukryte za różnymi sekcjami (zwykle „Niestandardowymi" lub „Zaawansowanymi" ustawieniami) procesów pobierania/instalacji. Ważniejsze jest to, że użytkownicy często klikają różne reklamy i pomijają większość etapów pobierania/instalacji. Takie zachowanie często prowadzi do nieumyślnej instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji - użytkownicy po prostu narażają system na ryzyko różnych infekcji, a własną prywatność na zagrożenie.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby temu zapobiec, użytkownicy muszą zachować dużą ostrożność podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Pamiętaj, że programiści inwestują wiele zasobów w projektowanie natrętnych reklam, dzięki czemu wyglądają zupełnie odpowiednio. Odróżnienie ich jest jednak nadal łatwe, ponieważ takie najprawdopodobniej przekierują do podejrzanych witryn (z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itd.). Użytkownicy, którzy widzą takie reklamy, powinni usunąć wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki do przeglądarek. Oprócz tego należy dokładnie przeanalizować każde okno dialogowe pobierania/instalacji i zrezygnować ze wszystkich dodatkowych programów. Głównymi przyczynami infekcji komputerowych są niewielka wiedza i nieostrożne zachowanie - kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Zwodniczy instalator bezpłatnego oprogramowania promujący adware SearchAwesome:

SearchAwesome adware distributing installer

Przykładowe legalne reklamy dostarczane przez wyszukiwarkę Google:

Legitimate ads in Google search results

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Ads X In Google Search Results adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkic potencjalnie niechcianych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje reklamy przekierowania Ads X w wynikach wyszukiwania Google, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Ads X In Google Search Results ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych rozszerzeń przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Ads X In Google Search Results ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem ogłoszenia "ads x", możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Ads X In Google Search Results  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz je i usuń.

Removing Ads X In Google Search Results ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem ogłoszenia "ads x", przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Ads X In Google Search Results ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Ads X In Google Search Results ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem ogłoszenia "ads x", mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware ogłoszenia "ads x" ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat ogłoszenia "ads x" lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/13434-ads-x-in-google-search-results

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ogłoszenia Ads X kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ogłoszenia "Ads X" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.