FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo POP-UP Windows Operating System Alert

Znany również jako: Wirus "Windows Operating System Alert"
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Windows Operating System Alert

Czym jest Windows Operating System Alert?

"Windows Operating System Alert" to fałszywy komunikat o błędzie podobny do Found 4 Virus, Error DT00X2, ERROR 268d3x8938 i wielu innych. Jest generowany przez różne podejrzane witryny. W większości przypadków użytkownicy odwiedzają je nieumyślnie – są na nie przekierowywani przez potencjalnie niechciane aplikacje (PUA) lub reklamy wyświetlane w innych fałszywych witrynach. Należy pamiętać, że wiele potencjalnie niechcianych aplikacji infiltruje systemy bez zezwolenia, a także powoduje przekierowania, generując natrętne reklamy i zbierając poufne informacje.

Windows Operating System Alert scam

Ten komunikat o błędzie informuje, że system operacyjny i przeglądarka są nieaktualne i powinny zostać natychmiast zaktualizowane. Użytkownicy są zachęcani do skontaktowania się z "centrum pomocy technicznej", które poprowadzi ich przez proces aktualizacji. To oszustwo. Twój system prawdopodobnie będzie bezpieczny i aktualny. Cyberprzestępcy usiłują oszukać łatwowiernych użytkowników do zadzwonienia i zapłacenia za wsparcie techniczne, które nie jest potrzebne. Dlatego zignoruj ​​komunikat „Alert Operating System Windows". Ten błąd można usunąć po prostu zamykając przeglądarkę. Jednak niektóre fałszywe strony wykorzystują skrypty, które uniemożliwiają użytkownikom zamykanie kart/okien przeglądania. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę za pomocą Menedżera zadań lub po prostu ponownie uruchom system. Nie przywracaj poprzedniej sesji przy następnym uruchomieniu przeglądarki. W przeciwnym razie przejdziesz do tych samych podejrzanych witryn.

Potencjalnie niechciane aplikacje wyświetlają różne reklamy, w tym pop-upy, banery, kupony i wiele innych. Są one dostarczane za pomocą narzędzi umożliwiających umieszczanie graficznych treści stron trzecich na każdej odwiedzanej stronie internetowej. Prawdopodobnie ukryją one podstawową zawartość, znacznie zmniejszając wygodę przeglądania stron internetowych. Ponadto niektóre mogą przekierowywać do infekujących stron internetowych i uruchamiać skrypty, które pobierają i instalują inne nieuczciwe aplikacje lub nawet złośliwe oprogramowanie o wysokim poziomie ryzyka. Dlatego klikanie ich jest ryzykowne i może prowadzić do infekcji komputerowych. Potencjalnie niechciane aplikacje są również znane ze śledzenia informacji. Te aplikacje często zapisują adresy IP, adresy URL odwiedzanych witryn, przeglądane strony, zapytania i inne podobne informacje. Po zarejestrowaniu dane te są udostępniane podmiotom zewnętrznym (potencjalnie cyberprzestępcom), które generują przychody poprzez niewłaściwe wykorzystanie prywatnych informacji. Obecność aplikacji śledzących dane może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Zdecydowanie zalecamy natychmiastowe wyeliminowanie wszystkich potencjalnie niechcianych aplikacji.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaWirus "Windows Operating System Alert"
Typ zagrożeniaAdware, niechciane reklamy, wirus pop-up
ObjawyDostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieZmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Jak wspomniano, "Windows Operating System Alert" ma wiele podobieństw z wieloma innymi fałszywymi błędami. Wszystkie twierdzą, że system jest uszkodzony (np. zainfekowany, brakuje plików lub coś podobnego). Jednak są to jedynie próby nakłonienia użytkowników do zapłaty za niepotrzebne wsparcie techniczne lub bezużyteczne oprogramowanie (np. fałszywe narzędzia antywirusowe). Potencjalnie niechciane aplikacje są bardzo podobne. Większość oferuje „użyteczne funkcje", ale ponieważ wszystkie są zaprojektowane wyłącznie w celu generowania przychodów dla programistów, nie przynoszą prawdziwej wartości dla zwykłych użytkowników. Zamiast oferować obiecaną funkcjonalność, aplikacje te stanowią zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

W niektórych przypadkach potencjalnie niechciane aplikacje mają oficjalne witryny do pobierania/promowania, jednak z powodu braku wiedzy i nieostrożnego zachowania wielu użytkowników, większość z nich infiltruje systemy bez pozwolenia. Potencjalnie niechciane aplikacje są dystrybuowane za pomocą wspomnianych wcześniej natrętnych reklam i zwodniczej metody marketingowej o nazwie „sprzedaż wiązana" - potajemnej instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji wraz ze zwykłym oprogramowaniem/aplikacjami. Programiści ukrywają „dołączone" aplikacje w „Niestandardowych"/"Zaawansowanych" opcjach (lub w innych sekcjach) procesów pobierania/instalowania - nie ujawniają w odpowiedni sposób tych informacji. Ponadto wielu użytkowników klika reklamy, przyspiesza procesy pobierania/instalacji i pomija ich kroki. W ten sposób narażają swoje systemy na ryzyko różnych infekcji i naruszają własną prywatność.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Brak wiedzy i nieostrożne zachowanie to główne przyczyny infekcji komputerowych. Kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność. Dlatego zwracaj uwagę podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Dokładnie analizuj każde okno dialogowe pobierania/instalacji i zrezygnuj ze wszystkich dodatkowych programów. Zdecydowanie zalecamy, aby unikać korzystania z zewnętrznych programów pobierania/instalacji, ponieważ deweloperzy zarabiają na nich poprzez promowanie („sprzedaż wiązaną") PUA. Oprogramowanie należy pobierać wyłącznie z oficjalnych źródeł, korzystając z bezpośrednich linków do pobierania. Ponadto pamiętaj, że natrętne reklamy zazwyczaj wydają się uzasadnione, ponieważ deweloperzy inwestują wiele zasobów w ich projektowanie. Jednak przekierowują one na podejrzane witryny (z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itd.). Jeśli widzisz te reklamy, wyeliminuj wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki do przeglądarek. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Tekst wyświetlany w oknie pop-up "Windows Operating System Alert":

Obsługa Windows

Alert systemu operacyjnego Windows

Potrzebne są aktualizacje Windows i przeglądarki internetowej, aby dodać nowe zabezpieczenia i/lub naprawić błędy w systemie. Jeśli twój komputer jest podłączony do Internetu, musisz mieć jak najbardziej aktualne zabezpieczenia. Uaktualnienie łata luki w zabezpieczeniach, które mogą pozwolić na włamanie do twojego systemu. Zadzwoń, aby to naprawić 1-877-697-3444

 

Alert wsparcia systemu

Zgłoś tę aktywność pod 1-877-697-3444

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych programów:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Windows Operating System Alert adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane/podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem wirus "windows operating system alert", możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem wirus "windows operating system alert", przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem wirus "windows operating system alert", mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware wirus "windows operating system alert" ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat wirus "windows operating system alert" lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/13423-windows-operating-system-alert-pop-up-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Wirus Windows Operating System Alert kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus "Windows Operating System Alert" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.