FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo POP-UP Phishing/Spyware Were Found On Your Mac POP-UP

Znany również jako: Wirus "Phishing/Spyware were found on your Mac"
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć Phishing/Spyware Were Found On Your Mac z Mac?

Czym jest Phishing/Spyware Were Found On Your Mac?

"Phishing/Spyware Were Found On Your Mac" to fałszywy komunikat o błędzie podobny do You Mac May Be Infected By A Virus!, Critical System Error: x679Qs5m i wielu innych. Jest generowany przez różne nieuczciwe witryny, które użytkownicy odwiedzają nieumyślnie - są na nie przekierowywani przez potencjalnie niechciane programy (PUP) lub natrętne reklamy generowane przez inne fałszywe witryny. Wyniki badań pokazują, że zdecydowana większość PUP przenika do systemu bez zgody użytkownika. Oprócz powodowania przekierowań, potencjalnie niechciane programy generują uciążliwe reklamy i zbierają poufne informacje.

Phishing/Spyware Were Found On Your Mac scam

Ten błąd informuje, że system jest zainfekowany, a malware musi zostać natychmiast usunięte. Z tego powodu użytkownicy powinni natychmiast skontaktować się z pomocą techniczną firmy Apple pod podanym numerem telefon ("+1-855-634-6777"). Należy jednak pamiętać, że to wszystko jest zwykłym oszustwem. Błąd "Phishing/Spyware Were Found On Your Mac" jest fałszywy, a firma Apple nie ma z nim nic wspólnego. Cyberprzestępcy po prostu próbują generować dochody, nakłaniając naiwnych użytkowników do zadzwonienia pod numer fałszywej pomocy technicznej i zapłacenia za usługi, które nie są potrzebne - komputer jest najprawdopodobniej całkowicie zoptymalizowany i wolny od wirusów. Dlatego też błąd "Phishing/Spyware Were Found On Your Mac" powinien zostać zignorowany. Można go łatwo usunąć, po prostu zamykając złośliwą witrynę. Należy jednak zauważyć, że niektóre z tych witryn wykorzystują skrypty, które uniemożliwiają użytkownikom zamknięcie kart/okien przeglądania. W takim przypadku użytkownicy powinni zamknąć przeglądarkę za pomocą Menedżera zadań systemu Windows lub po prostu ponownie uruchomić system. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki użytkownicy nie powinni przywracać poprzedniej sesji. W przeciwnym razie będą ponownie otwierać złośliwe witryny.

Potencjalnie niechciane programy generują różnego rodzaju natrętne reklamy, takie jak kuponowe, banerowe, pop-up itp. Reklamy te są dostarczane za pomocą różnych narzędzi (np. „warstwy wirtualnej"), które umożliwiają umieszczanie graficznych treści stron trzecich na każdej odwiedzanej witrynie. Z tego powodu natrętne reklamy często zakrywają zawartość stron odwiedzanych, co znacznie utrudnia przeglądanie sieci. Ponadto, natrętne reklamy mogą przekierowywać do złośliwych witryn i uruchamiać skrypty, które pobierają/instalują malware. Dlatego kliknięcie przez użytkowników może spowodować różne infekcje komputerowe. Kolejnym ważnym problemem jest śledzenie danych. Badania wykazały, że potencjalnie niechciane programy z dużym prawdopodobieństwem zapisują informacje o zwyczajach przeglądania stron internetowych. Zebrane dane (adresy IP, odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wprowadzone zapytania, naciśnięcia klawiszy itp.) zazwyczaj zawierają dane osobowe. Z tego powodu użytkownicy muszą być poinformowani, że programiści PUP udostępniają je stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcami). Osoby te generują przychody poprzez niewłaściwe wykorzystanie danych osobowych. Dlatego śledzenie danych może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Zdecydowanie zaleca się odinstalowanie wszystkich potencjalnie niechcianych programów tak szybko, jak to możliwe.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaWirus "Phishing/Spyware were found on your Mac"
Typ zagrożeniaAdware, niechciane reklamy, wirus pop-up
ObjawyDostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieZmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Jak wspomniano powyżej, "Phishing/Spyware Were Found On Your Mac" ma wiele podobieństw z dziesiątkami innych fałszywych błędów. Wszystkie twierdzą, że system jest zainfekowany, brakuje plików lub jest uszkodzony w inny podobny sposób. Jednak te fałszywe twierdzenia są jedynie próbą wyłudzenia pieniędzy od niczego niepodejrzewających użytkowników. Wiadomo również, że PUPy mają wiele podobieństw. Oferując „przydatne funkcje" potencjalnie niechciane programy stwarzają wrażenie bycia uzasadnionymi i przydatnymi. Jednak potencjalnie niechciane programy są przeznaczone wyłącznie do generowania przychodów dla programistów. Dlatego też nie stanowią one bezpośredniego zagrożenia dla prywatności użytkownika i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak potencjalnie niechciane programy zostały zainstalowane na moim komputerze?

Chociaż niektóre PUP mają oficjalne strony do pobrania, większość z nich infiltruje systemy bez zgody użytkownika. Jest tak dlatego, że programiści dystrybuują PUP-y za pomocą natrętnych reklam i zwodniczej metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną". Programiści nie są wystarczająco uczciwi, aby odpowiednio ujawnić instalację PUP. Z tego powodu większość z nich jest ukryta za „Niestandardowymi"/"Zaawansowanymi" ustawieniami (lub innymi sekcjami) procesów pobierania/instalacji. Problem polega na tym, że użytkownicy bardzo często pomijają większość tych etapów procedur, a także klikają różne reklamy - zachowanie, które często prowadzi do nieumyślnej instalacji PUP. Użytkownicy po prostu narażają system na ryzyko różnych infekcji i narażają własną prywatność na zagrożenie.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby zapobiec infiltracji PUP przez system, użytkownicy muszą zachować dużą ostrożność podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Zwodnicze reklamy zwykle wyglądają zupełnie poprawnie, ponieważ programiści inwestują wiele zasobów w ich projektowanie. Łatwo jednak jest je odróżnić, ponieważ najprawdopodobniej doprowadzą do podejrzanych stron internetowych (z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itd.). Jeśli napotkasz takie reklamy, natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki do przeglądarek. Ponadto należy wybrać „Niestandardowe"/"Zaawansowane" ustawienia i uważnie przeanalizować każde okno dialogowe pobierania/instalacji. W tym celu zrezygnuj z dołączonego oprogramowania i odrzuć wszystkie oferty pobrania/zainstalowania takiego oprogramowania. Zaleca się pobieranie programów wyłącznie z oficjalnych źródeł, za pomocą bezpośrednich linków do pobierania. Zewnętrzne narzędzia pobierania/instalacji często zawierają nieuczciwe programy, dlatego nie należy ich używać. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUP, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Tekst wyświetlany w błędzie "Phishing/Spyware Were Found On Your Mac":

OSTRZEŻENIE!

MAC OS jest zainfekowany spyware i innymi złośliwymi aplikacjami.

Spyware musi zostać usunięte, a system musi naprawiony. Należy zadzwonić pod numer działu obsługi Apple +1-855-635-6777 i natychmiast wykonać procedurę usuwania wirusa.

 

**Jeśli opuścisz tę stronę, Mac OS pozostanie uszkodzony i podatny na ataki**

W systemie Mac OS X znaleziono ślady (1) phishingu/spyware. Zagrożone są informacje osobiste i bankowe.

Zadzwoń do działu wsparcia Apple + 1-855-634-6777

Wygląd oszustwa "Phishing/Spyware Were Found On Your Mac" (GIF):

Appearance of Phishing/Spyware Were Found On Your Mac scam (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie potencjalnie niechcianych programów:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z PUP z twojego folderu "Aplikacje":

mac adware removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz “Aplikacje”. W folderze aplikacji poszukaj “MPlayerX”, “NicePlayer” lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z wirus "phishing/spyware were found on your mac":

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki wirus "phishing/spyware were found on your mac" z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z wirus "phishing/spyware were found on your mac" z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z wirus "phishing/spyware were found on your mac" z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z wirus "phishing/spyware were found on your mac" z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Wirus Phishing/Spyware were found on your Mac kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus "Phishing/Spyware were found on your Mac" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.