Przekierowanie search.bittsearch.com (Mac)

Znany również jako: bittsearch (porywacz przeglądarki)
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć porywacza przeglądarki search.bittsearch.com z Mac?

Czym jest search.bittsearch.com?

search.bittsearch.com to fałszywa wyszukiwarka internetowa, która podobno zwiększa komfort przeglądania, generując lepsze wyniki i zapewniając szybki dostęp do różnych popularnych stron internetowych. Oceniając po samym wyglądzie, search.bittsearch.com może wydawać się uzasadniona i użyteczna, jednak ta strona jest promowana za pomocą aplikacji porywającej przeglądarki o nazwie bittsearch. Ponadto search.bittsearch.com i bittsearch zbierają informacje dotyczące nawyków przeglądania sieci.

search.bittsearch.com browser hijacker on a Mac computer

Bittsearch obiera za cel Safari, Mozilla Firefox i Google Chrome. Po infiltracji przypisuje ustawienia domyślnej wyszukiwarki, strony domowej i adresu URL nowej karty do search.bittsearch.com. Te zmiany mogą wydawać się znaczące, a użytkownicy nie mogą ich przywrócić. Badania pokazują, że bittsearch uniemożliwia przywrócenie opcji przeglądarki, gdy podejmowane są próby ich zmiany. Dlatego tak długo, jak bittsearch jest obecna, przywrócenie przeglądarek do ich poprzednich stanów jest niemożliwe, a użytkownicy są zachęcani do odwiedzenia search.bittsearch.com po otwarciu nowej karty przeglądarki lub przeszukiwaniu za pomocą paska adresu URL. To znacznie utrudnia doświadczenie przeglądania sieci. Pamiętaj, że po wprowadzeniu zapytania wyszukiwania użytkownicy są przekierowywani na stronę webcrawler.com, co powoduje, że search.bittsearch.com jest bezużyteczna. Kolejną ważną kwestią jest śledzenie informacji. Badania pokazują, że search.bittsearch.com i bittsearch stale zbierają informacje związane z przeglądaniem sieci. Zapisane informacje są następnie udostępniane stronom trzecim w celu generowania przychodów. Ponieważ dane mogą zawierać dane osobowe, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że śledzenie informacji doprowadzi do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Zdecydowanie zaleca się wyeliminowanie porywacza przeglądarki bittsearch i nigdy nie wracanie do search.bittsearch.com

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwabittsearch (porywacz przeglądarki)
Typ zagrożeniaMalware Mac, wirus Mac
ObjawyTwój komputer Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany do podstępnych witryn.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować bittsearch (porywacz przeglądarki), nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby usunąć malware, musisz zakupić pełną wersję Combo Cleaner.

Istnieją dziesiątki fałszywych wyszukiwarek, które są podobne do search.bittsearch.com. Lista przykładów obejmuje (ale nie ogranicza się do) sleepshadow.com, weknow.ac, g-search.pro i search.stosgame.com. Oferując ulepszone wyniki wyszukiwania oraz, w niektórych przypadkach, inne "przydatne funkcje" (prognozę pogody, najnowsze wiadomości z całego świata, skróty do popularnych witryn itp.) fałszywe wyszukiwarki próbują nakłonić użytkowników do uwierzenia, że ​​są legalne i przydatne. W rzeczywistości są one przeznaczone wyłącznie do generowania przychodów dla programistów. Zamiast przynosić rzeczywiste wartości, powodują niechciane przekierowania i zapisują poufne informacje. Ponadto niektóre generują zwodnicze wyniki wyszukiwania i natrętne reklamy (kuponowe, banerowe itp.). Zazwyczaj prowadzą one do podejrzanych witryn. Dlatego korzystanie z fałszywych wyszukiwarek może prowadzić do różnych infekcji komputerowych.

Jak zainstalowałem bittsearch na moim komputerze?

bittsearch jest bezpłatna do pobrania dla każdego na swojej oficjalnej stronie, jednak ten potencjalnie niechciany program (PUP) jest również dystrybuowany za pomocą natrętnych reklam i metody "sprzedaży wiązanej". Natrętne reklamy przekierowują użytkowników do różnych złośliwych stron internetowych i uruchamiają skrypty, które potajemnie pobierają i instalują PUP (lub nawet malware). Natomiast "sprzedaż wiązana" to niewidoczna instalacja PUP wraz z regularnym oprogramowaniem. Programiści ukrywają "dołączone" aplikacje w różnych sekcjach (zazwyczaj "Niestandardowych"/"Zaawansowanych") procesów pobierania/instalowania - nie ujawniają właściwie tych informacji. Ponadto, wielu użytkowników może kliknąć reklamy, przyspieszyć procesy pobierania/instalacji i pominąć ich kroki - zachowanie, które często prowadzi do nieumyślnej instalacji PUP, takich jak bittsearch. W ten sposób narażają swoje systemy na ryzyko różnych infekcji i naruszają własną prywatność.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Głównymi przyczynami infekcji komputerowych są brak wiedzy i nieostrożne zachowanie. Kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność. Dlatego zwracaj szczególną uwagę podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Zauważ, że programiści inwestują wiele zasobów w projektowanie natrętnych reklam, co sprawia, że ​​wydają się one uzasadnione. Jednak reklamy te przekierowują na podejrzane witryny, takie jak z grami hazardowymi, randkami dla dorosłych i podobne. Ponadto są często dystrybuowane przez programy PUP typu adware. W przypadku podejrzanych przekierowań natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje i rozszerzenia przeglądarki. Dokładnie obserwuj każdy etap procesu pobierania/instalacji i odrzuć wszystkie dodatkowe programy. Zalecamy pobieranie aplikacji z oficjalnych źródeł i wyłącznie za pomocą bezpośrednich linków do pobierania. Pamiętaj, że programiści zarabiają na narzędziach pobierania/instalacji stron trzecich przy użyciu metody "sprzedaży wiązanej", dlatego te narzędzia nigdy nie powinny być używane. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy wykonanie skanowania z pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować tego porywacza przeglądarki..

Witryna promująca bittsearch:

Dubious website used to promote search.bittsearch.com

WAŻNA UWAGA! Nieuczciwe konfiguratory i/lub aplikacje promujące stronę search.bittsearch.com mają na celu utworzenie nowego profilu urządzenia. Dlatego przed podjęciem dalszych kroków związanych z usuwaniem wykonaj następujące czynności:
1) Kliknij ikonę "Preferencje" na pasku menu i wybierz "Profile"

search.bittsearch.com preferences step 1

2) Wybierz profil "AdminPrefs" i usuń go.

search.bittsearch.com preferences step 2

3) Wykonaj pełne skanowanie systemu przy pomocy pakietu antywirusowego Combo Cleaner.

Po wykonaniu tych czynności możesz wykonać dalsze czynności związane z usuwaniem tego porywacza przeglądarki.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie bittsearch (porywacz przeglądarki): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się bittsearch (porywacz przeglądarki). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Combo Cleaner. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie przekierowania search.bittsearch.com:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych ze search.bittsearch.com z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz “Aplikacje”. W folderze aplikacji poszukaj “MPlayerX”, “NicePlayer” lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z bittsearch (porywacz przeglądarki):

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza.

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

 

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki bittsearch (porywacz przeglądarki) z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z bittsearch (porywacz przeglądarki) z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie preferencji wybierz "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich znalezieniu kliknij przycisk "Odinstaluj" obok każdego z nich. Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie jest istotne dla jej normalnego funkcjonowania.

Zmiana twojej strony domowej:

changing homepage in safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Ogólne". Aby ustawić URL swojej preferowanej strony domowej (na przykład: www.google.com) wpisz go w polu Strony domowej. Możesz również kliknąć przycisk "Ustaw obecną stronę", jeśli chcesz ustawić obecnie odwiedzaną stronę jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Szukaj". Tutaj znajdziesz rozwijane menu nazwane "Wyszukiwarka:" po prostu wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z rozwijanej listy.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z bittsearch (porywacz przeglądarki) z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing mozilla firefox homepage

Aby zmienić swoją stronę domową kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome) i wybierz "Preferencje" z rozwijanego menu. Aby ustawić twoją stronę domową, wpisz URL preferowanej strony (przykładowo: www.google.com) w polu Strona domowa.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

mozilla firefox about config

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i kliknij przycisk "Będę ostrożny, obiecuję!".

changing mozilla firefox default Internet search engine

W polu „Szukaj:" wpisz nazwę porywacza przeglądarki. Kliknij prawym przyciskiem znalezione preferencje oraz kliknij "Przywróć" z rozwijanego menu.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z bittsearch (porywacz przeglądarki) z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing Google Chrome homepage

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Podczas uruchamiania" kliknij link "Ustaw strony" obok opcji "Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron". Usuń URL porywacza przeglądarki (na przykład trovi.com) i wprowadź URL swojej preferowanej strony (na przykład, google.com).

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Google Chrome

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij przycisk "Zarządzaj wyszukiwarkami...". W otwartym oknie usuń niechcianą wyszukiwarkę klikając znajdujący się obok niej przycisk "X". Wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z listy i kliknij znajdujący się obok niej przycisk "Ustaw jako domyślną".

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Google Chrome.