Przekierowanie obeyter.com

Znany również jako: obeyter.com (pop-up)
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania obeyter.com

Czym jest obeyter.com?

Identyczna z performingtraffic.com, bestadbid.com, dealclicks.us i wieloma innymi, obeyter.com jest nieuczciwą witryną zaprojektowaną do przekierowywania użytkowników do różnych innych złośliwych witryn. W większości przypadków użytkownicy odwiedzają obeyter.com nieumyślnie - są na nią przekierowywani przez potencjalnie niechciane programy (PUP), które zazwyczaj infiltrują systemy bez zgody użytkownika lub natrętne reklamy generowane przez inne fałszywe witryny. Oprócz przekierowań, PUP generują uciążliwe reklamy i zbierają wrażliwe dane.

obeyter.com adware

Po infiltracji, potencjalnie niechciane programy otwierają nowe karty/okna przeglądarki i przekierowują użytkowników do obeyter.com, co z kolei powoduje kilka (zazwyczaj 2 lub 3) kolejnych przekierowań na inne witryny. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że co najmniej jedna z tych stron będzie zawierać złośliwe treści. Dlatego przekierowania spowodowane przez obeyter.com mogą prowadzić do infekcji komputerowych wysokiego ryzyka. PUP generują uciążliwe reklamy, które również przekierowują do złośliwych stron i uruchamiają skrypty, które potajemnie pobierają i instalują malware. Dlatego ich kliknięcie może również spowodować różne infekcje komputera. Zwodnicze reklamy są generowane za pomocą narzędzi umożliwiających umieszczanie treści graficznych stron trzecich na odwiedzanych witrynach internetowych. Dlatego natrętne reklamy ukrywają główne treści witryny, a tym samym znacznie zmniejszają wrażenia z przeglądania. Kolejną ważną kwestią jest śledzenie informacji. Badania pokazują, że PUP najprawdopodobniej zbierają adresy IP, odwiedzane adresy URL, wyszukiwane hasła, przeglądane strony i inne podobne dane związane z przeglądaniem sieci. Zebrane dane zwykle zawierają dane osobowe, które są następnie sprzedawane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które niewłaściwie wykorzystują dane osobowe w celu generowania przychodów. Dlatego obecność w systemie aplikacji śledzącej dane może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Zdecydowanie od razu odinstaluj wszystkie PUP.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwaobeyter.com (pop-up)
Typ zagrożeniaAdware, niechciane reklamy, wirus pop-up
ObjawyDostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieZmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować obeyter.com (pop-up), nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Istnieją dziesiątki potencjalnie niechcianych programów, z których wszystkie są praktycznie identyczne. Oferując szeroką gamę "przydatnych funkcji", PUP próbują sprawiać wrażenie bycia uzasadnionymi i nakłaniają użytkowników do instalacji, jednak ich jedynym celem jest generowanie przychodów dla programistów. Nie zapewniają prawdziwej wartości dla zwykłych użytkowników. Zamiast włączania obiecanych funkcji, PUP powodują niechciane przekierowania, zbierają wrażliwe dane i generują uciążliwe reklamy - zachowanie, które stanowi bezpośrednie zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak adware zostało zainstalowane na moim komputerze?

Niektóre potencjalnie niechciane programy mają oficjalne strony pobierania, jednak z powodu braku wiedzy i nieostrożnego zachowania wielu użytkowników, PUP często infiltrują systemy bez ich zgody. Programiści promują je za pomocą zwodniczej metody marketingowej o nazwie "sprzedaż wiązana" i natrętnych reklam. "Sprzedaż wiązana" to zasadniczo potajemna instalacja PUP wraz z regularnymi programami. Programiści nie ujawniają w odpowiedni sposób tych instalacji - wszystkie "dołączone" PUP są ukryte w różnych sekcjach (np. "Niestandardowych”/”Zaawansowanych" ustawieniach) procesów pobierania/instalacji. Ponadto wielu użytkowników spieszy się z tymi procedurami i pomija ich kroki. Ponadto klikają oni różne reklamy bez zrozumienia możliwych konsekwencji. Takie zachowanie może prowadzić do nieumyślnej instalacji różnych PUP. Ponadto użytkownicy narażają swoje systemy na ryzyko infekcji i naruszenia ich prywatności.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność. Dlatego zwracaj szczególną uwagę podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Zwodnicze reklamy mają wyglądać na zgodne z prawem, ale najczęściej prowadzą do stron z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią i innych podejrzanych. Jeśli napotkasz podejrzane reklamy, natychmiast usuń wszystkie podejrzane programy i dodatki do przeglądarki. Ponadto, wybierz "Niestandardowe”/”Zaawansowane" ustawienia, dokładnie analizuj każdy etap procesów pobierania/instalacji i zrezygnuj ze wszystkich dodatkowych programów. Pobieraj oprogramowanie tylko z oficjalnych źródeł, za pośrednictwem bezpośrednich linków do pobierania. Deweloperzy zarabiają na zewnętrznych programach do pobierania/instalatorach, promując PUP, a zatem te narzędzia nigdy nie powinny być używane. Niezbędne jest także posiadanie zainstalowanego i uruchomionego sprawdzonego oprogramowania antywirusowego/antyspyware.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie obeyter.com (pop-up): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się obeyter.com (pop-up). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

obeyter.com adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie potencjalnie niechciane programy, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania do obeyter.com, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing obeyter.com ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing obeyter.com ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem obeyter.com (pop-up), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing obeyter.com  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing obeyter.com ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem obeyter.com (pop-up), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing obeyter.com ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" oraz usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing obeyter.com ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem obeyter.com (pop-up), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware obeyter.com (pop-up) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat obeyter.com (pop-up) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/12689-obeyter-com-redirect

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
obeyter.com (pop-up) kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania obeyter.com (pop-up) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się obeyter.com (pop-up) dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.