Przekierowanie search.xyz

Znany również jako: SearchXYZ (porywacz przeglądarki)
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania search.xyz

Czym jest search.xyz?

search.xyz to kolejna fałszywa wyszukiwarka, identyczna ze spicystart.com. Według twórców, search.xyz znacząco poprawia jakość przeglądania Internetu, generując lepsze wyniki. Oceniając po samym wyglądzie, search.xyz może wydawać się uzasadniona i użyteczna, jednak ta strona jest promowana za pomocą zwodniczego porywacza przeglądarki o nazwie SearchXYZ. Ponadto search.xyz (i SearchXYZ) ciągle zapisuje informacje dotyczące aktywności przeglądania Internetu przez użytkowników.

search.xyz browser hijacker

Natychmiast po infiltracji SearchXYZ porywa przeglądarki Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox, ukrywając przypisanie adresu URL nowej karty, strony głównej i domyślnych opcji wyszukiwarki do search.xyz. Zmiany te mogą wydawać się nieistotne, jednak przywrócenie przeglądarek do ich poprzednich stanów staje się niemożliwe - SearchXYZ stale zmienia przypisanie opcji przeglądarki, gdy podejmowane są próby ich zmiany. Dlatego użytkownicy nie mogą przywrócić zmian dokonanych przez tego porywacza przeglądarki i są zmuszeni do odwiedzenia search.xyz, gdy otwierają nową kartę przeglądarki i/lub przeszukują sieć za pomocą paska adresu URL. To znacznie utrudnia przeglądanie sieci. Ponadto search.xyz i SearchXYZ stale zapisują informacje o systemie użytkownika związane z przeglądaniem sieci. Zgromadzone dane mogą zawierać dane osobowe, które deweloperzy sprzedają stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom, które niewłaściwie wykorzystują je do generowania przychodów). Dlatego śledzenie danych może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Ponadto niektóre aplikacje, które porywają przeglądarkę, uruchamiają różne niechciane procesy (np. wydobywanie kryptowalut) w tle. W ten sposób potencjalnie niechciane programy znacznie obniżają ogólną wydajność systemu. Z tych powodów radzimy odinstalować porywacza przeglądarki SearchXYZ i nigdy nie wracać do search.xyz.

Istnieją dziesiątki fałszywych wyszukiwarek, które mają wiele podobieństw z search.xyz. Lista przykładów obejmuje (ale nie ogranicza się do) chromesearch.net, newtab.review, ewoss.com i snitou.com. Oferując różne "użyteczne funkcje" (ulepszone wyniki wyszukiwania, prognozę pogody, kursy wymiany walut, skróty do popularnych stron internetowych itp.), fałszywe wyszukiwarki próbują sprawiać wrażenie bycia uzasadnionymi, jednak te witryny są zaprojektowane wyłącznie w celu generowania przychodów dla twórcy. Zamiast przynosić prawdziwą wartość dla zwykłych użytkowników, fałszywe wyszukiwarki powodują niechciane przekierowania i zbierają różne informacje. Ponadto niektóre generują fałszywe wyniki wyszukiwania i/lub natrętne reklamy (kuponowe, banerowe, pop-up itp.), które zazwyczaj prowadzą do podejrzanych stron internetowych. Ponadto reklamy mogą uruchamiać skrypty pobierające i instalujące malware. Dlatego korzystanie z fałszywych wyszukiwarek wiąże się z ryzykiem różnych infekcji komputerowych.

Jak search.xyz został zainstalowany na moim komputerze?

Jak wspomniano powyżej, search.xyz jest promowany za pomocą SearchXYZ. Chociaż ten porywacz przeglądarki ma oficjalną stronę pobierania, zazwyczaj infiltruje systemy bez pozwolenia. Programiści promują go za pomocą oszukańczej metody marketingowej o nazwie "sprzedaż wiązana" i natrętnych reklam. Programiści ukrywają „dołączone aplikacje w "Niestandardowych”/”Zaawansowanych" opcjach procesów pobierania/instalacji. Ponadto, wielu użytkowników przyspiesza procedury pobierania/instalacji, pomija ich kroki i klika uciążliwe reklamy. Prowadzi to do nieumyślnej instalacji nieuczciwych programów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Głównymi przyczynami infekcji komputerowych są niewielka wiedza i nieostrożne zachowanie. Kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność. Dlatego zwracaj szczególną uwagę podczas pobierania/instalowania oprogramowania i ogólnego przeglądania Internetu. Dokładnie przeanalizuj każdy etap pobierania/instalacji, aby zrezygnować ze wszystkich dodatkowych programów. Zwróć uwagę, że przestępcy inwestują wiele zasobów w projektowanie natrętnych reklam, a zatem większość z nich wydaje się uzasadniona. Jednak przekierowują one do stron z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią i innych podejrzanych stron internetowych. Jeśli natkniesz się na te przekierowania, natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje/wtyczki przeglądarki.

Witryna promująca porywacza przeglądarki SearchXYZ:

Website used to promote SearchXYZ browser hijacker

Natychmiastowe automatyczne usunięcie SearchXYZ (porywacz przeglądarki): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się SearchXYZ (porywacz przeglądarki). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki SearchXYZ:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

search.xyz browser hijacker uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane aplikacje (na przykład "SearchXYZ"), wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania do search.xyz, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie porywacza przeglądarki SearchXYZ z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Internet Explorer:

Removing search.xyz related Internet Explorer extensions

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Removing search.xyz from Internet Explorer homepage

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń hxxp://search.xyz i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Internet Explorer.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing search.xyz from Internet Explorer default search engine

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawców wyszukiwania," ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "search xyz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem searchxyz (porywacz przeglądarki), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing search.xyz related Google Chrome extensions

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "SearchXYZ" i wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Zmiana twojej strony domowej:

Removing search.xyz from Google Chrome homepage

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji "Na starcie", poniżej opcji „Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron”, poszukaj URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.search.xyz). Jeśli jest dostępny, kliknij ikonę trzech poziomych kropek i wybierz „Usuń”.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing search.xyz from Google Chrome default search engine

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami...", na otwartej liście poszukaj "SearchXYZ", a po zlokalizowaniu kliknij trzy poziome kropki obok tego URL i wybierz „Usuń z listy”.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem searchxyz (porywacz przeglądarki), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing search.xyz related Mozilla Firefox extensions

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" oraz usuń "SearchXYZ" i wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Zmiana twojej strony domowej:

Removing search.xyz from Mozilla Firefox homepage

Aby zresetować swoją stronę domową kliknijprzycisk menu Firefox firefox menu icon , a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń hxxp://search.xyz i wprowadź swoją preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing search.xyz from Mozilla Firefox default search engine

W pasku adresu URL, wpisz about: config i naciśnij Enter.
Kliknij "Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze wpisz: "search.xyz"
Kliknij prawym przyciskiem myszy znalezione preferencje i wybierz opcję "Reset", aby przywrócić ustawienia domyślne.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem searchxyz (porywacz przeglądarki), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Changing homepage in Microsoft Edge

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Ustawienia". W otwartej karcie kliknij link "+ Add new page". Po wprowadzeniu preferowanego adresu URL, usuń link porywacza przeglądarki klikając przycisk "X" obok powiązanego adresu URL.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Changing default Internet search engine in Microsoft Edge

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Ustawienia". Kliknij przycisk "Wyświetl ustawienia zaawansowane" i wybierz "Zmień wyszukiwarkę". W otwartej karcie wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę i kliknij "Ustaw jako domyślną".

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Clear".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia searchxyz (porywacz przeglądarki) ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat searchxyz (porywacz przeglądarki) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/12075-search-xyz-redirect