FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo You Have Won A Google Gift

Znany również jako: "You Have Won A Google Gift" (wirus)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania You Have Won A Google Gift

Czym jest You Have Won A Google Gift?

"You Have Won A Google Gift" to oszustwo wyświetlane przez złośliwe strony internetowe. Badania pokazują, że użytkownicy zazwyczaj odwiedzają te witryny nieumyślnie - są na nie przekierowywani przez potencjalnie niechciane programy (PUP) lub natrętne reklamy (np. pop-upy) wyświetlane przez inne podejrzane witryny. Pamiętaj, że potencjalnie niechciane programy mogą infiltrować systemy bez pozwolenia. Oprócz powodowania przekierowań, PUP są również znane z generowania natrętnych reklam, zapisywania poufnych informacji i niewłaściwego wykorzystywania zasobów systemowych do uruchamiania niechcianych procesów w tle.

You Have Won A Google Gift adware

Komunikat "You Have Won A Google Gift" mówi, że Google wybiera każdego dnia dziesięciu szczęśliwych użytkowników i nagradza ich pewnymi nagrodami. Mówi się, że jesteś jedną z tych szczęśliwych dziesięciu osób. Aby otrzymać prezent, ofiara musi wypełnić ankietę. Nagroda zależy od tego, które urządzenie/przeglądarka jest używana do odwiedzenia witryny. Na przykład użytkownicy korzystający z przeglądarki Google Chrome otrzymują ekwiwalent w wysokości 749 USD od firmy Verizon Business, natomiast użytkownicy urządzeń mobilnych mogą podobno wybierać między kartą podarunkową Walmart o wartości 1 000 USD, telefonem iPhone X o pojemności 256 GB i telefonem Samsung Galaxy S8. Chociaż te "oferty" mogą wydawać się kuszące, jest to oszustwo. Wiadomość "You Have Won A Google Gift" nie ma nic wspólnego z Google. Cyberprzestępcy generują dochody, nakłaniając niczego nie podejrzewających użytkowników do wypełniania różnych ankiet, po czym użytkownicy nie otrzymują nic w zamian. Żadna firma nie przyznawałaby tych prezentów w zamian za ankietę zawierającą kilka pytań. Jeśli odwiedzasz witrynę wyświetlającą komunikat "You Have Won A Google Gift", natychmiast ją zamknij. Należy jednak pamiętać, że niektóre fałszywe witryny wykorzystują skrypty zaprojektowane, aby uniemożliwić użytkownikom zamykanie przeglądarek internetowych lub przeglądanie kart. W takim przypadku zamknij przeglądarkę za pomocą Menedżera zadań lub po prostu ponownie uruchom system. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki nie otwieraj poprzedniej sesji, w przeciwnym razie powrócisz do złośliwej witryny.

Potencjalnie niechciane programy generują reklamy kuponowe, banerowe, po-up i inne natrętne reklamy za pomocą narzędzi umożliwiających umieszczanie graficznych treści stron trzecich na dowolnej witrynie. Dlatego wyświetlane reklamy często zakrywają zawartości strony internetowej, co znacznie zmniejsza komfort przeglądania. Ponadto, natrętne reklamy często przekierowują do złośliwych stron, a nawet uruchamiają skrypty zaprojektowane do pobierania/instalowania malware. Dlatego nawet jedno kliknięcie może spowodować infekcje komputerowe wysokiego ryzyka. PUP mogą również zbierać informacje dotyczące aktywności przeglądania Internetu przez użytkowników. Zgromadzone dane mogą zawierać dane osobowe, które programiści udostępniają stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że dane osobowe zostaną wykorzystane do generowania przychodów. Dlatego obecność w systemie aplikacji śledzących dane może prowadzić do poważnych problemów związanych z prywatnością. Ponadto PUP często uruchamiają różne procesy (np. do wydobywania kryptowaluty) w tle bez zgody użytkowników. Przez niewłaściwe wykorzystywanie zasobów potencjalnie niechciane programy znacznie zmniejszają ogólną wydajność systemu. Z tych powodów natychmiast usuń wszystkie PUP.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa"You Have Won A Google Gift" (wirus)
Typ zagrożeniaAdware, niechciane reklamy, wirus pop-up
ObjawyDostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieZmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Badania pokazują, że wszystkie potencjalnie niechciane programy są bardzo podobne. Oferując różne "użyteczne funkcje" (np. optymalizację systemu, antywirusa, konwersję plików itp.), PUP próbują sprawiać wrażenie bycia uzasadnionymi i często nakłaniają użytkowników do instalacji. Są przeznaczone wyłącznie do generowania przychodów dla programistów. Zamiast oferować obiecane funkcjonalności, PUP stanowią bezpośrednie zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak potencjalnie niechciane programy zostały zainstalowane na moim komputerze?

Jak wspomniano powyżej, PUP często infiltrują systemy bez pozwolenia, ponieważ programiści dystrybuują je za pomocą wspomnianych wyżej natrętnych reklam wraz ze zwodniczą metodą marketingową o nazwie "sprzedaż wiązana" (podstępna instalacja PUP z regularnymi programami). Programiści ukrywają „dołączone" aplikacje w "Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach (lub w innych sekcjach) procesów pobierania/instalowania - nie ujawniają prawidłowo tych informacji. Ponadto, wielu użytkowników prawdopodobnie kliknie reklamy, przyspieszy procesy pobierania/instalacji i pominie ich kroki. Takie zachowanie często prowadzi do nieumyślnej instalacji potencjalnie niechcianych programów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Głównymi przyczynami infekcji komputerowych są niewielka wiedza i nieostrożne zachowanie. Kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Zwodnicze reklamy są często zaprojektowane tak, aby wydawały się uzasadnione, jednak przekierowują do stron z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią i innych podejrzanych witryn. Jeśli ciągle napotykasz te przekierowania, natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Pamiętaj również o starannej analizie każdego kroku procesów pobierania/instalacji przy użyciu "Niestandardowych" lub "Zaawansowanych" ustawień. Zrezygnuj ze wszystkich dołączonych programów i odrzuć oferty, aby je pobrać/zainstalować. Zalecamy także korzystanie z legalnego oprogramowania antywirusowego/antyspyware.

Tekst prezentowany na jednej ze złośliwych witryn:

Nagrody członkowstwa Google

Gratulacje użytkowniku Google, wygrałeś prezent Google!

W każdą środę wybieramy losowo 10 szczęśliwych użytkowników Google, aby otrzymali prezent od naszych sponsorów. Bezpłatny prezent jest dostępny TYLKO dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych! W ten sposób dziękujemy za nieustanne wsparcie naszych produktów i usług. Możesz wybrać bezpłatną kartę podarunkową Walmart o wartości 1 000 USD, telefon iPhone X 256 G lub telefon Samsung Galaxy S8. Aby wygrać, wystarczy odpowiedzieć na 3 poniższe pytania. Uwaga: DZIAŁAJ TERAZ! 8 użytkowników otrzymało to zaproszenie, a do wygrania są tylko 2 nagrody. Masz 1 minutę i 30 sekund na udzielenie odpowiedzi na następujące pytania, zanim rozdamy nagrody innemu szczęśliwemu użytkownikowi! Powodzenia!

Jedna z mobilnych wersji oszustwa "You Have Won A Google Gift":

You Have Won A Google Gift mobile version

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych programów:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

You Have Won A Google Gift adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów, spójrz na wszelkie podejrzane/ostatnio zainstalowane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing You Have Won A Google Gift ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing You Have Won A Google Gift ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem "you have won a google gift" (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing You Have Won A Google Gift  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing You Have Won A Google Gift ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem "you have won a google gift" (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing You Have Won A Google Gift ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing You Have Won A Google Gift ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem "you have won a google gift" (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware "you have won a google gift" (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat "you have won a google gift" (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/12418-you-have-won-a-google-gift-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
You Have Won A Google Gift (wirus) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania "You Have Won A Google Gift" (wirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.