Przekierowanie search.iezbrowsing.com

Znany również jako: EZbrowsing Search (porywacz przeglądarki)
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania search.iezbrowsing.com

Czym jest search.iezbrowsing.com?

search.iezbrowsing.com to fałszywa wyszukiwarka internetowa odnosząca się do eanswers.com. Według twórców, search.iezbrowsing.com znacząco poprawia jakość przeglądania stron internetowych, generując lepsze wyniki. Na pierwszy rzut oka, search.iezbrowsing.com może wydawać się uzasadniona i przydatna, jednak ta strona jest promowana za pomocą aplikacji porywających przeglądarki (np. EZbrowsing, EasyMovies itp.). Ponadto search.iezbrowsing.com zbiera informacje dotyczące przeglądania stron internetowych przez użytkowników.

search.iezbrowsing.com browser hijacker

Po infiltracji potencjalnie niechciane programy (PUP), takie jak EZbrowsing i EasyMovies, porywają Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox, przypisując ustawienia adresu URL nowej karty, domyślnej wyszukiwarki i strony domowej do search.iezbrowsing.com. Zauważ, że te zmiany mogą wydawać się nieistotne, jednak użytkownicy nie mogą ich cofnąć, ponieważ porywacze przeglądarki ponownie przypisują ustawienia przeglądarki, gdy podejmowane są próby ich zmiany. Ostatecznie użytkownicy są zmuszeni odwiedzać search.iezbrowsing.com, gdy wpisują zapytanie do paska adresu URL lub po prostu otwierają nową kartę przeglądarki. To znacznie utrudnia przeglądanie sieci. Ponadto search.iezbrowsing.com i PUP ciągle śledzą aktywność przeglądania sieci i zbierają poufne dane. Adresy IP, odwiedzane adresy URL, wprowadzone zapytania i inne zebrane dane są następnie sprzedawane stronom trzecim. Osoby te generują przychody poprzez niewłaściwe wykorzystywanie danych osobowych - zachowanie, które może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Jeśli napotkasz przekierowania do search.iezbrowsing.com, odinstaluj wszystkie podejrzane aplikacje/wtyczki przeglądarki i przeskanuj komputer za pomocą legalnego programu antywirusowego/antyspyware. Nie wracaj do search.iezbrowsing.com

Internet jest pełen fałszywych wyszukiwarek, z których wszystkie są praktycznie identyczne. Istnieją setki przykładów, w tym i-searchresults.com, e-searches.com, search.xyz. Strony te oferują również ulepszone wyniki wyszukiwania, jednak podobnie jak w przypadku search.iezbrowsing.com, wszystkie są przeznaczone wyłącznie do generowania przychodów dla programistów. Zamiast przynosić prawdziwą wartość dla zwykłych użytkowników, fałszywe wyszukiwarki powodują niechciane przekierowania i gromadzą poufne informacje. W rzeczywistości niektóre generują nawet zwodnicze wyniki wyszukiwania i natrętne reklamy. W większości przypadków wyniki i reklamy prowadzą do witryn zawierających zainfekowane treści. Ponadto wiele natrętnych reklam uruchamia skrypty, które pobierają i instalują malware (lub inne potencjalnie niechciane programy). Z tych powodów fałszywe wyszukiwarki stanowią bezpośrednie zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

W jaki sposób zainstalowałem search.iezbrowsing.com na moim komputerze?

Jak wspomniano powyżej, search.iezbrowsing.com jest promowany przez aplikacje porywające przeglądarkę. Niektóre mają oficjalne strony pobierania, jednak w większości przypadków porywacze przeglądarki infiltrują systemy bez pozwolenia użytkowników. Przyczynami tego są nieostrożne zachowanie i brak wiedzy wielu użytkowników. Świadomi tego programiści dystrybuują porywaczy przeglądarek za pomocą metody „sprzedaży wiązanej" i natrętnych reklam. „Sprzedaż wiązana" to podstępna instalacja PUP wraz z regularnym (zwykle bezpłatnym) oprogramowaniem. Programiści ukrywają „dołączone" aplikacje w „Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach (lub w innych sekcjach) procesów pobierania/instalacji. Wielu użytkowników pomija kroki pobierania/instalacji i klika reklamy. Takie zachowanie często prowadzi do nieumyślnej instalacji potencjalnie niechcianych programów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby zapobiec infiltracji systemu przez PUP, zwracaj szczególną uwagę podczas przeglądania Internetu, a zwłaszcza podczas procesów pobierania/instalacji. Zwodnicze reklamy wyglądają legalnie, ale przekierowują do podejrzanych stron internetowych (na przykład z ankietami, hazardem, randkami dla dorosłych itd.). Zwodnicze reklamy są często generowane przez potencjalnie niechciane programy typu adware. Jeśli je napotkasz, natychmiast usuń wszelkie podejrzane oprogramowanie i rozszerzenia przeglądarki. Podczas pobierania/instalowania oprogramowania wybierz „Zaawansowane"/"Niestandardowe" ustawienia i dokładnie przeanalizuj każdy krok. Odrzuć oferty, aby pobrać/zainstalować dodatkowe aplikacje i anuluje te, które zostały już uwzględnione. Oprogramowanie powinno być pobierane wyłącznie z oficjalnych źródeł i najlepiej przy użyciu bezpośrednich linków do pobierania.

Strona promująca jednego z porywaczy przeglądarki (EZbrowsing):

Website promoting EZbrowsing browser hijacker

Natychmiastowe automatyczne usunięcie EZbrowsing Search (porywacz przeglądarki): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się EZbrowsing Search (porywacz przeglądarki). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywaczy przeglądarki:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

search.iezbrowsing.com browser hijacker uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów: spójrz na wszelkie potencjalnie niechciane programy, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania search.iezbrowsing.com, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie porywaczy przeglądarki z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing search.iezbrowsing.com related Internet Explorer extensions

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Removing search.iezbrowsing.com from Internet Explorer homepage

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń hxxp://search.iezbrowsing.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Internet Explorer.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing search.iezbrowsing.com from Internet Explorer default search engine

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawców wyszukiwania," ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "search.iezbrowsing.com".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem ezbrowsing search (porywacz przeglądarki), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing search.iezbrowsing.com related Google Chrome extensions

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki (na przykład "EasyMovies Search", "EZbrowsing Search"), wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Zmiana twojej strony domowej:

Removing search.iezbrowsing.com from Google Chrome homepage

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji "Na starcie", poniżej opcji „Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron", poszukaj URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.search.iezbrowsing.com). Jeśli jest dostępny, kliknij ikonę trzech poziomych kropek i wybierz „Usuń".

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing search.iezbrowsing.com from Google Chrome default search engine

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami...", na otwartej liście poszukaj "search.iezbrowsing.com", a po zlokalizowaniu kliknij trzy poziome kropki obok tego URL i wybierz „Usuń z listy".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem ezbrowsing search (porywacz przeglądarki), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing search.iezbrowsing.com related Mozilla Firefox extensions

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" oraz usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Zmiana twojej strony domowej:

Removing search.iezbrowsing.com from Mozilla Firefox homepage

Aby zresetować swoją stronę domową kliknij przycisk menu Firefox firefox menu icon , a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń hxxp://search.iezbrowsing.com i wprowadź swoją preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing search.iezbrowsing.com from Mozilla Firefox default search engine

W pasku adresu URL, wpisz about: config i naciśnij Enter.
Kliknij "Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze wpisz: "iezbrowsing.com"Kliknij prawym przyciskiem myszy znalezione preferencje i wybierz opcję "Reset", aby przywrócić ustawienia domyślne.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem ezbrowsing search (porywacz przeglądarki), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Changing homepage in Microsoft Edge

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Ustawienia". W otwartej karcie kliknij link "+ Add new page". Po wprowadzeniu preferowanego adresu URL, usuń link porywacza przeglądarki klikając przycisk "X" obok powiązanego adresu URL.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Changing default Internet search engine in Microsoft Edge

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Ustawienia". Kliknij przycisk "Wyświetl ustawienia zaawansowane" i wybierz "Zmień wyszukiwarkę". W otwartej karcie wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę i kliknij "Ustaw jako domyślną".

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Clear".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia ezbrowsing search (porywacz przeglądarki) ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat ezbrowsing search (porywacz przeglądarki) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/12186-search-iezbrowsing-com-redirect