Wirus Wiersza Polecenia

Znany również jako: Command Prompt pop-up (wirus)
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania losowych okien pop-up Wiersza Polecenia

Czym są losowe okna pop-up Wiersza Polecenia?

Niektórzy użytkownicy nieustannie napotykają Wiersz Polecenia, który pojawia się przypadkowo i znika bez wyraźnego powodu. Jest to bardzo frustrujące i niewygodne podczas grania, pracy i wykonywania intensywnych zadań na komputerze. Ponadto te okna pop-up zwykle wskazują na infekcję komputera - w większości przypadków Wiersz Polecenia jest otwierany przez różne ransomware.

Random Command Prompt Pop-Ups adware

Podczas działania komputera użytkownicy ciągle napotykają okno Wiersza Polecenia, które automatycznie pojawia się i znika. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że jest to wykonywane przez aplikacje (zazwyczaj malware) działające w tle. Programy te otwierają Wiersz Polecenia, natychmiast uruchamiają szereg poleceń, a następnie zamykają okno, zanim użytkownik będzie wiedział, co się stało lub może podjąć dowolne działanie. Zazwyczaj robi się to z zamiarem modyfikacji różnych ustawień systemu bez zgody użytkowników lub aktualizacji niektórych danych/malware. Zauważ, że są sytuacje, w których okna pop-up wiersza polecenia są wyświetlane przez legalne oprogramowanie (np. Instalator Microsoft Office który znajduje się w bibliotece Task Scheduler). Przeważnie jednak te pop-upy są spowodowane infekcjami komputerowymi. Jeśli napotkasz te okna, natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje/wtyczki przeglądarki i przeskanuj cały system za pomocą legalnego pakietu antywirusowego/antyspyware. Zalecamy również wyłączenie narzędzia "Pobierz pakiet Office" (instalowanego automatycznie) w Task Scheduler.

Aby wyłączyć "Pobierz pakiet Office", wykonaj poniższe kroki:

  • Kliknij "Start", wpisz "Task Scheduler" i kliknij ten wynik
  • Po lewej stronie otwartego okna kliknij małe 'strzałki' i podążaj tą ścieżką: Task Scheduler Library -> Microsoft -> Office
  • Po wybraniu folderu Office, znajdź zadanie "OfficeBackgroundTaskHandlerRegistration" i wyłącz je (w niektórych przypadkach konieczne jest również wyłączenie zadania "OfficeBackgroundTaskHandlerLogon")

Jeśli okna pop-up były wyświetlane przez instalator MS Office, nie powinny się już pojawiać.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaCommand Prompt pop-up (wirus)
Typ zagrożeniaAdware, niechciane reklamy, wirus pop-up
ObjawyDostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieZmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Command Prompt pop-up (wirus), nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Spyhunter.
▼ Pobierz Spyhunter
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby usunąć malware, musisz zakupić pełną wersję Spyhunter.

Powinieneś być świadomy zachowania adware i ransomware. Adware jest formą niechcianego oprogramowania, które generuje różne natrętne reklamy (kuponowe, banerowe, pop-up itp.). Te aplikacje generują uciążliwe reklamy za pomocą różnych narzędzi, które umożliwiają umieszczanie graficznych treści stron trzecich na dowolnej stronie. Dlatego wyświetlane reklamy często zakrywają treści strony internetowej, co znacznie zmniejsza komfort przeglądania. Ponadto mogą prowadzić do złośliwych stron internetowych lub nawet uruchamiać skrypty, które pobierają i instalują malware. Dlatego nawet jedno kliknięcie może spowodować infekcje komputerowe wysokiego ryzyka. Aplikacje typu adware zbierają również poufne informacje, które programiści później sprzedają stronom trzecim. Informacje mogą obejmować adresy IP, lokalizacje geograficzne, adresy URL odwiedzanych stron, przeglądane strony, wprowadzone zapytania, naciśnięcia klawiszy itp. Dane zazwyczaj zawierają dane osobowe, które cyberprzestępcy niewłaściwie wykorzystują do generowania przychodów, co powoduje poważne problemy z prywatnością, a nawet kradzież tożsamości. Ransomware jest znacznie bardziej skomplikowane. Zwykle uszkadza większość plików przechowywanych w systemie komputerowym. Aby to osiągnąć, wirusy typu ransomware wykorzystują różne algorytmy szyfrowania symetrycznego/asymetrycznego (np. RSA, AES). Algorytmy te generują unikalne klucze szyfrowania/odszyfrowywania, a zatem odzyskanie plików bez nich jest niemożliwe. Programiści ransomware ukrywają te klucze na serwerach zdalnych i żądają okupu za ich wydanie. Ofiary muszą zapłacić setki lub nawet tysiące dolarów za odszyfrowanie. Nawet jeśli ofiary zgodzą się zapłacić, zazwyczaj nie otrzymują żadnych korzyści - cyberprzestępcy po prostu ignorują ofiary po zapłaceniu przez nie okupu.

Aplikacje typu adware często twierdzą, że oferują różne „użyteczne funkcje", ponieważ ich jedynym celem jest generowanie przychodów dla programistów. Nie dostarczają one wartości dla zwykłych użytkowników. Te potencjalnie niechciane programy (PUP) stanowią bezpośrednie zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak potencjalnie niechciane programy zostały zainstalowane na moim komputerze?

Malware jest dystrybuowane na różne sposoby. Wirusy typu adware są zwykle dystrybuowane za pomocą natrętnych reklam i zwodniczej metody marketingowej o nazwie "sprzedaż wiązana" (podstępnej instalacji aplikacji firm trzecich wraz z regularnym oprogramowaniem). „Dołączone" aplikacje są ukryte w różnych sekcjach (np. „Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach) procesów pobierania/instalacji. Po kliknięciu uciążliwych reklam i pominięciu kroków pobierania/instalacji wielu użytkowników otwiera drzwi dla adware, aby wejść do systemu, podczas gdy wirusy typu ransomware są często dystrybuowane za pomocą wiadomości Spam (zainfekowanych załączników), źródeł pobierania oprogramowania stron trzecich (stron z bezpłatnym oprogramowaniem do pobrania, stron z bezpłatnym hostingiem plików, sieci peer-to-peer itp.), fałszywych aktualizacji oprogramowania i trojanów. Po otwarciu złośliwe załączniki chowają się i instalują malware. Nieoficjalne źródła pobierania dystrybuują malware, przedstawiając je jako legalne oprogramowanie - użytkownicy są często nakłaniani do pobierania i instalowania wirusów. Fałszywe programy aktualizujące infekują system, wykorzystując przestarzałe błędy/wady oprogramowania. Trojany są najprostsze - otwierają "tylne drzwi" dla malware, które infiltruje system. Zasadniczo, głównymi przyczynami infekcji komputerowych są niewielka wiedza i nieostrożne zachowanie.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność. Dlatego zwracaj szczególną uwagę podczas przeglądania Internetu (szczególnie podczas pobierania/instalowania oprogramowania). Najczęściej uciążliwe reklamy wyglądają legalnie. Jednak po kliknięciu przekierowują one na podejrzane strony (z hazardem, pornografią itp.). Jeśli natkniesz się na te przekierowania, natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki do przeglądarek. Ponadto, pobieraj aplikacje tylko z oficjalnych źródeł i, najlepiej, korzystając z bezpośredniego linku do pobierania (programy lub instalatory stron trzecich często promują fałszywe oprogramowanie). Podczas pobierania/instalowania uważnie obserwuj każdy krok i zrezygnuj ze wszystkich dodatkowych programów. Zalecamy również, aby nie czytać żadnych wiadomości e-mail otrzymanych z podejrzanych adresów e-mail, a zwłaszcza, aby nie otwierać załączonych plików. Aktualizuj zainstalowane aplikacje i korzystaj z legalnego oprogramowania antywirusowego/antyspyware. Pamiętaj jednak, że przestępcy dystrybuują malware za pomocą fałszywych aktualizacji. Dlatego oprogramowanie powinno być aktualizowane przy użyciu zaimplementowanej funkcjonalności lub narzędzi dostarczanych przez oficjalnego programistę.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Command Prompt pop-up (wirus): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Command Prompt pop-up (wirus). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych programów:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Random Command Prompt Pop-Ups adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów, spójrz na wszelkie podejrzane/ostatnio zainstalowane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Random Command Prompt Pop-Ups ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Random Command Prompt Pop-Ups ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem command prompt pop-up (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Random Command Prompt Pop-Ups  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing Random Command Prompt Pop-Ups ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem command prompt pop-up (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Random Command Prompt Pop-Ups ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Random Command Prompt Pop-Ups ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem command prompt pop-up (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Usuń".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami, wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware command prompt pop-up (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat command prompt pop-up (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/12143-command-prompt-randomly-pops-up-and-disappears-virus

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Command Prompt pop-up (wirus) kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Command Prompt pop-up (wirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Command Prompt pop-up (wirus) dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Spyhunter

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Spyhunter:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter.