Wirus Deceptive Site Ahead

Znany również jako: "Deceptive site ahead" ostrzeżenie
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Deceptive site ahead

Czym jest Deceptive site ahead?

to wiadomość pop-up wyświetlana przez różne przeglądarki internetowe. Ten błąd często zwodzi użytkowników, ponieważ sprawia wrażenie, że system jest zainfekowany. Ta wiadomość jest uzasadniona, ale są przypadki, gdy użytkownicy napotykają to ostrzeżenie bez konkretnego powodu. W takich przypadkach istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że system jest zainfekowany różnymi potencjalnie niechcianymi programami (PUP).

Deceptive site ahead adware

Jak wspomniano powyżej, ostrzeżenie "Deceptive site ahead" jest uzasadnione. Zostało opracowane przez Google Safe Browsing Services, aby uniemożliwić użytkownikom odwiedzanie złośliwych witryn. Przed otwarciem strony internetowej ta usługa skanuje ją, szukając podejrzanego kodu. Jeśli zostanie wykryty, wyświetlany jest błąd - ostrzega użytkowników, że strona jest potencjalnie złośliwa. Użytkownicy są następnie zachęcani do natychmiastowego zamknięcia karty i nie wracania do tej strony. Istnieje jednak opcja pozwalająca użytkownikom na ominięcie tego ostrzeżenia i wejście na stronę. Jak wspomniano powyżej, zdarzają się przypadki, w których użytkownicy napotykają to okno pop-up nawet podczas odwiedzania legalnych stron. Wynika to z obecności potencjalnie niechcianych programów. Te PUP powodują losowe przekierowania do różnych podejrzanych stron internetowych, a zatem użytkownicy natychmiast napotykają ostrzeżenie "Deceptive site ahead". Istnieje również wysokie prawdopodobieństwo, że PUP-y sfałszują tę wiadomość, aby przekonać użytkowników, że różne strony internetowe są złośliwe (nawet jeśli są zgodne z prawem). Jeśli uważasz, że ostrzeżenie "Deceptive site ahead" jest wyświetlane bez uzasadnionego powodu, sprawdź listę zainstalowanych aplikacji i usuń podejrzane wpisy.

Większość potencjalnie niechcianych programów generuje różne natrętne reklamy. Są one dostarczane za pomocą różnych narzędzi, które umożliwiają umieszczanie treści graficznych stron trzecich na dowolnej witrynie i często zakrywają treści strony internetowej, co znacznie utrudnia przeglądanie Internetu przez użytkowników. Reklamy mogą prowadzić do złośliwych stron internetowych (w ten sposób powodując ostrzeżenie "Deceptive site ahead" i/lub nawet wykonywać skrypty, które pobierają i instalują malware/PUP. Dlatego kliknięcie ich grozi infekcją komputera. Ponadto PUP zbierają różne wrażliwe dane, które kryminaliści sprzedają osobom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które nadużywają ich w celu generowania przychodów. Takie zachowanie może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Niektóre PUP niewłaściwie wykorzystują zasoby systemowe do uruchamiania niepotrzebnych procesów bez zgody użytkowników. Poprzez wydobywanie kryptowalut lub wykonywanie innych niechcianych zadań, PUP wpływają znacząco na wydajność systemu. Dlatego wszystkie PUP należy niezwłocznie odinstalować.

Istnieją setki potencjalnie niechcianych programów, z których wszystkie są bardzo podobne. Oferując różne „użyteczne funkcje", PUP próbują sprawiać wrażenie bycia użytecznymi i nakłaniać użytkowników do zainstalowania. PUP są przeznaczone wyłącznie do generowania przychodów dla programistów. Zamiast oferować obiecane funkcje i prawdziwą wartość dla zwykłych użytkowników, potencjalnie niechciane programy stanowią bezpośrednie zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak potencjalnie niechciane programy zostały zainstalowane na moim komputerze?

Cyberprzestępcy dystrybuują PUP, wykorzystując natrętne reklamy i zwodniczą metodę marketingową o nazwie "sprzedaż wiązana" (podstępną instalację aplikacji firm trzecich wraz ze zwykłym oprogramowaniem/aplikacjami). Dlatego z powodu braku wiedzy i nieostrożnego zachowania użytkowników, wiele PUP często infiltruje systemy bez pozwolenia. Programiści ukrywają „dołączone" aplikacje w "Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach lub w innych sekcjach procesów pobierania/instalowania - nie ujawniają w odpowiedni sposób tych informacji. Ponadto wielu użytkowników spieszy się i pomija kroki związane z pobieraniem/instalacją, a także klika różne reklamy bez rozważania możliwych konsekwencji. Takie zachowanie często prowadzi do nieumyślnej instalacji potencjalnie niechcianych programów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność. Zwróć szczególną uwagę podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Najbardziej zwodnicze reklamy wyglądają na zgodne z prawem, jednak można je odróżnić, ponieważ większość z nich prowadzi do stron z ankietami, hazardem, randkami dla dorosłych i innych podejrzanych witryn. Jeśli wystąpią takie przekierowania, odinstaluj wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Ponadto przeanalizuj każdy etap procesu pobierania/instalacji i zrezygnuj ze wszystkich dodatkowych programów.

Wygląd okna pop-up "Deceptive site ahead" (GIF):

Deceptive site ahead scam gif

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Deceptive site ahead ostrzeżenie: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Deceptive site ahead ostrzeżenie. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych programów:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deceptive site ahead adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie podejrzane/ostatnio zainstalowane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych programów, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Deceptive site ahead ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Deceptive site ahead ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem "deceptive site ahead" ostrzeżenie, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Deceptive site ahead  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome  Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing Deceptive site ahead ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem "deceptive site ahead" ostrzeżenie, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Deceptive site ahead ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Deceptive site ahead ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem "deceptive site ahead" ostrzeżenie, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Usuń".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami, wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware "deceptive site ahead" ostrzeżenie ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat "deceptive site ahead" ostrzeżenie lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/12109-deceptive-site-ahead-virus