FacebookTwitterLinkedIn

Wirus CloudFront

Znany również jako: CloudFront (malware)
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania CloudFront

Czym jest CloudFront?

CloudFront to legalna usługa świadczona przez Amazon, pozwalająca programistom na ulepszenie przeglądania sieci przez użytkowników poprzez optymalizację dystrybucji niektórych treści internetowych (przeczytaj więcej tutaj). Cyberprzestępcy nadużywają tej usługi w celu promowania różnych modeli oszustw internetowych i złośliwych programów (np. fałszywego aktualizatora Adobe Flash Player). Jeśli ciągle napotykasz okna pop-up otwierane za pomocą adresu URL cloudfront.net, twój komputer prawdopodobnie jest zainfekowany typem malware (najprawdopodobniej adware lub porywaczem przeglądarki).

CloudFront adware

Jak wspomniano powyżej, usługa CloudFront jest wykorzystywana przez cyberprzestępców, którzy zazwyczaj promują różne strony wyświetlające fałszywe błędy. Ten model oszustwa jest bardzo prosty - użytkownicy odwiedzają zwodniczą stronę i napotykają fałszywy komunikat o błędzie, często informujący, że system jest uszkodzony (np. zainfekowany, brakuje plików lub podobnych). Użytkownicy są następnie zachęcani do skontaktowania się z "certyfikowanymi technikami" (za pośrednictwem podanych numerów telefonów) w celu rozwiązania tych problemów. Pamiętaj jednak, że te błędy pop-up są fałszywe - zamiast dzwonić pod wsparcie techniczne, użytkownicy będą kontaktować się z cyberprzestępcami, którzy twierdzą, że są technikami. Użytkownicy są następnie zachęcani do uiszczania pewnych opłat w zamian za "pomoc" w usunięciu infekcji lub przywróceniu systemów do normalności. W niektórych przypadkach użytkownicy proszeni są o udzielenie zdalnego dostępu do swoich komputerów. Po podłączeniu, przestępcy podstępnie instalują malware i zmieniają ustawienia systemu, po czym twierdzą, że "wykrywają" dodatkowe problemy i oferują dodatkową pomoc za dodatkową opłatą. Istnieje również wysokie prawdopodobieństwo, że będą żądać odpowiedzi na różne pytania "Tak"/"Nie". Robią to, aby zarejestrować pozytywne odpowiedzi i wykorzystać je jako "dowód", że ofiary zgodziły się na różne płatności (np. zakupy online, opłaty za karty kredytowe lub podobne). Ponadto, strony z fałszywymi błędami wyświetlają się w sposób legalny (na przykład zawierają logo Apple/Microsoft itp.), a zatem mogą wydawać się wiarygodne. Jednak twórcy systemów operacyjnych nie używają stron internetowych do informowania użytkowników o uszkodzeniach systemów, infekcjach itp. Przestępcy wykorzystują także CloudFront do promowania stron internetowych, twierdząc, że w systemie działa nieaktualne oprogramowanie. Najczęściej jest to Adobe Flash Player. W rzeczywistości, zamiast pobierać aktualizator Flash Player, użytkownicy będą pobierać malware wysokiego ryzyka (np. kradnące hasła, keyloggery itp.). Jeśli ciągle jesteś przekierowywany z adresem URL cloudfront.net, natychmiast usuń wszystkie podejrzane programy/wtyczki przeglądarki i przeskanuj cały system za pomocą legalnego oprogramowania antywirusowego/antyspyware.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa CloudFront (malware)
Typ zagrożenia Adware, niechciane reklamy, wirus pop-up
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować CloudFront (malware), nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Niechciane pop-upy są często dostarczane przez program typu adware/porywacza przeglądarki. Adware to rodzaj oprogramowania generującego różne natrętne reklamy (kuponowe, banerowe, pop-upy itp.). W tym celu programiści wykorzystują różne narzędzia (np. "warstwę wirtualną"), które umożliwiają umieszczanie graficznych treści stron trzecich na dowolnej stronie. W związku z tym wyświetlane reklamy zakrywają treści strony internetowej, co znacznie zmniejsza komfort korzystania z Internetu przez użytkowników. Ponadto, natrętne reklamy zazwyczaj przekierowują na złośliwe strony internetowe, a nawet uruchamiają skrypty, które podstępnie pobierają i instalują malware/PUP. Dlatego nawet jedno kliknięcie może spowodować infekcje komputerowe wysokiego ryzyka. Porywacze przeglądarki modyfikują opcje przeglądarki internetowej bez zgody użytkowników. Przypisują ustawienia przeglądarki (np. adresu URL nowej karty, domyślnej wyszukiwarki, strony domowej itp.) do adresów URL złośliwych stron internetowych. W rezultacie użytkownicy nieustannie napotykają niechciane przekierowania do tych podejrzanych stron. Ponadto adware i porywacze przeglądarki zbierają różne dane osobowe (np. adresy IP, lokalizacje geograficzne, dostawców usług internetowych [ISP], odwiedzane strony internetowe, przeglądane strony, wprowadzone zapytania, naciśnięcia klawiszy itp.), zawierające dane osobowe. Deweloperzy sprzedają te informacje stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które niewłaściwie wykorzystują dane osobowe do generowania przychodów. Dlatego obecność w systemie aplikacji śledzącej dane może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości.

Potencjalnie niechciane programy (PUP) porywające przeglądarki i programy typu adware często twierdzą, że zapewniają różne "przydatne funkcje" (np. konwersję plików, optymalizację systemu, wzrost wydajności pobierania, oprogramowanie antywirusowe itd.), ale nie udostępniają żadnej z obiecanych funkcji. PUP stanowią bezpośrednie zagrożenie dla twojej prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu. Programy te są zaprojektowane wyłącznie w celu generowania przychodów dla programistów.

Jak potencjalnie niechciane programy zostały zainstalowane na moim komputerze?

Aby dystrybuować programy typu adware i porywacze przeglądarki, programiści często używają wspomnianych wcześniej natrętnych reklam, a zwłaszcza zwodniczej metody marketingowej zwanej "sprzedażą wiązaną". Dlatego, z powodu braku wiedzy i nieostrożnego zachowania wielu użytkowników, PUP infiltrują systemy bez pozwolenia. "Sprzedaż wiązana" to niewidoczna instalacja aplikacji innych firm wraz ze zwykłym oprogramowaniem/aplikacjami. Programiści nie ujawniają prawidłowo tych instalacji - ukrywają oni "dołączone" programy w różnych sekcjach (np. "Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach) procesów pobierania lub instalacji. Ponadto wielu użytkowników spieszy się z tymi procedurami i pomija ich kroki. Ponadto klikają podejrzane linki/reklamy bez zrozumienia możliwych konsekwencji. W ten sposób narażają swoje systemy na ryzyko różnych infekcji i naruszają ich prywatność.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Tej sytuacji można zapobiec, zwracając szczególną uwagę podczas pobierania/instalowania oprogramowania i ogólnie przeglądania Internetu. Po pierwsze wybierz "Niestandardowe"/"Zaawansowane" ustawienia i dokładnie przeanalizuj każde okno procesów pobierania/instalacji. Odrzuć oferty pobrania/zainstalowania dodatkowych aplikacji i zrezygnuj z tych, które zostały już uwzględnione. Po drugie, pobieraj swoje aplikacje wyłącznie z oficjalnych źródeł i, najlepiej, korzystając z bezpośredniego linku do pobierania. Narzędzia pobierania/instalacji stron trzecich zarabiają na tym, promując nieuczciwe aplikacje (metoda "sprzedaży wiązanej") i dlatego nigdy nie należy ich używać. Zwodnicze reklamy mają wyglądać legalnie. Jednak po kliknięciu przekierowują one do stron z grami hazardowymi, ankietami, pornografią i innych podejrzanych. Jeśli napotkasz takie reklamy, natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki do przeglądarek. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność.

Przykład fałszywej wiadomości z błędem promowanej za pośrednictwem usługi "CloudFront" (GIF):

CloudFront scam gif

Natychmiastowe automatyczne usunięcie CloudFront (malware): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się CloudFront (malware). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych programów:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

CloudFront adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie podejrzane/ostatnio zainstalowane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych programów, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing CloudFront ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing CloudFront ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem cloudfront (malware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing CloudFront  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing CloudFront ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem cloudfront (malware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing CloudFront ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing CloudFront ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem cloudfront (malware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware cloudfront (malware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat cloudfront (malware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/12148-cloudfront-virus

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
CloudFront (malware) kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania CloudFront (malware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się CloudFront (malware) dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.