Przekierowanie deloton.com

Znany również jako: deloton.com (pop-up)
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania deloton.com

Czym jest deloton.com?

deloton.com to nieuczciwa strona internetowa, zaprojektowana do przekierowywania użytkowników do różnych podejrzanych stron. Jest ona całkowicie identyczna z thepopularlinks.com, contentplaces.com, restheet.com i wieloma innymi. Wyniki badań wskazują, że użytkownicy są przekierowywani do deloton.com poprzez różne potencjalnie niechciane programy bez ich zgody. Takie programy zazwyczaj infiltrują system bez zgody użytkownika. Oprócz powodowania przekierowań, PUP generują także reklamy mające na celu nadużywanie zasobów systemu i gromadzenie różnych informacji.

deloton.com adware

Potencjalnie niechciane programy są przeznaczone do otwierania nowych przeglądarek kart/okien i przekierowywania użytkowników do strony deloton.com. Po odwiedzeniu tej strony użytkownicy doświadczają zazwyczaj szeregu (zazwyczaj 2 lub 3) kolejnych przekierowań do podejrzanych stron. Dlatego też mogą skończyć odwiedzeniem strony ze złośliwą zawartością, co może prowadzić do infekcji komputerowych wysokiego ryzyka. Ponadto PUP-y generują różne typy nachalnych reklam (np. pop-upy, banerowe, kuponowe itp.). Reklamy te nie tylko nakładają się na odwiedzane strony (co znacznie utrudnia przeglądanie przez przeglądarkę internetową), ale mogą również prowadzić do złośliwych stron. Ponadto niektóre złośliwe reklamy są przeznaczone do uruchamiania skryptów pobierających i instalujących malware. W związku z tym nawet przypadkowe kliknięcie może prowadzić do infekcji komputerowej. Użytkownicy powinni również wiedzieć, że niektóre PUP są zaprojektowane do uruchamiania różnych niechcianych procesów (np. szyfrowania użytych danych) w tle systemu, bez zgody użytkownika. W ten sposób potencjalnie niechciane programy znacząco zmniejszają wydajność komputera. Użytkownicy powinni również wiedzieć, że większość PUP zapisuje różne dane, które mogą być danymi osobowymi. Lista zebranych danych często obejmuje (ale nie ogranicza się do) lokalizacje geograficzne użytkownika, adresy IP (Protokołu Internetowego), naciśnięcia klawiszy, odwiedzone strony internetowe, przeglądane strony i zapytania wprowadzone do wyszukiwarek. Deweloperzy zbierają te informacje z zamiarem sprzedaży ich stronom trzecim (głównie w celach marketingowych). Wszystkie te czynności są wykonywane tylko w celu generowania przychodów. Potencjalnie niechciane programy stanowią bezpośrednie zagrożenie dla prywatności użytkowników i bezpieczeństwa przeglądania Internetu. Z tych powodów należy je niezwłocznie odinstalować.

Internet jest pełen potencjalnie niechcianych programów, które mają wiele podobieństw. Większość z nich oferuje użytkownikom wiele użytecznych funkcji. W rzeczywistości jednak większość PUP jest zupełnie bezużyteczna dla zwykłych użytkowników - tylko niewielka część rzeczywiście dostarcza obiecane funkcjonalności. Wszystkie te obietnice to jedynie próby stworzenia wrażenia, że ​​są uzasadnione i przydatne. Prawdziwym i jedynym celem każdego PUP jest generowanie przychodów wyłącznie dla programistów. Dlatego zamiast (lub, w niektórych przypadkach) dostarczać rzeczywistej wartości, PUP powodują niechciane przekierowania (promując w ten sposób podejrzane strony), generują niechciane reklamy (za pośrednictwem modelu reklamy "Pay Per Click"), niewłaściwie wykorzystują zasoby systemu i zapisują różne Informacje.

Jak zainstalowałem adware na moim komputerze?

Wyniki badań pokazują, że niektóre PUP posiadają oficjalne strony pobierania/promocyjne. Niemniej jednak większość z nich jest dystrybuowana za pomocą zwodniczej metody marketingowej zwanej "sprzedażą wiązaną" (potajemnej instalacji PUP firm trzecich wraz ze zwykłym oprogramowaniem), a także zwodniczych reklam. Programiści często ukrywają wszystkie informacje o dołączonych programach (zazwyczaj w "Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniami procesów pobierania/instalowania). Nie są wystarczająco uczciwi, aby prawidłowo ujawnić te informacje. Problem polega na tym, że użytkownicy bardziej niż prawdopodobnie pośpieszają procesy pobierania/instalowania oraz pomijają większość ich kroków. Ponadto użytkownicy często klikają różne reklamy. Takie lekkomyślne zachowanie często prowadzi do nieumyślnej instalacji PUP - użytkownicy po prostu narażają system na ryzyko różnych infekcji.

Jak uniknąć zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji?

W celu uniknięcia tej sytuacji użytkownicy muszą być bardzo ostrożni podczas przeglądania Internetu, a zwłaszcza pobierania/instalowania oprogramowania. Użytkownicy muszą być świadomi, że użytkownicy inwestują dużo czasu i pieniędzy w projektowanie natrętnych reklam. Dlatego też określenie, czy wyświetlane reklamy pochodzą z odwiedzonej (legalnej) strony internetowej, jest bardzo trudne - większość z nich wygląda całkowicie oryginalnie. Reklamy takie zazwyczaj prowadzą jednak do stron z randkami dla dorosłych, pornografii, hazardu, ankiet i innych wątpliwych stron internetowych. W związku z tym, jeśli po kliknięciu reklamy użytkownicy są przekierowywani do takich stron, powinni natychmiast usunąć wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Ponadto użytkownicy powinni zawsze wybrać „Własne"/"Zaawansowane" ustawienia i dokładnie przeanalizować każde okno dialogowe pobierania/instalowania, aby zrezygnować ze wszystkich dodatkowych programów. Należy również zauważyć, że narzędzia do pobierania/instalowania stron trzecich często zawierają "dodatkowe" dołączone programy. Tym samym korzystanie z nich jest więc bardzo ryzykowne. Głównymi powodami infekcji komputerowych są niewielka wiedza i lekkomyślność - kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie deloton.com (pop-up): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się deloton.com (pop-up). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

deloton.com adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie potencjalnie niechciane programy, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania do deloton.com, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing deloton.com ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing deloton.com ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem deloton.com (pop-up), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing deloton.com  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing deloton.com ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem deloton.com (pop-up), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing deloton.com ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing deloton.com ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem deloton.com (pop-up), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Usuń".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami, wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware deloton.com (pop-up) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat deloton.com (pop-up) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/11768-deloton-com-redirect