Oszustwo Error Virus - Trojan Backdoor Hijack

Znany również jako: "Error (wirus) - Trojan Backdoor Hijack" (wirus)
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Silny

Instrukcje usuwania Error Virus - Trojan Backdoor Hijack

Czym jest Error Virus - Trojan Backdoor Hijack?

"Error Virus - Trojan Backdoor Hijack" to fałszywa wiadomość o błędzie, wyświetlana przez złośliwą stronę internetową, którą użytkownicy często odwiedzają przypadkowo – są na nią przekierowywani przez różne niechciane programy (PUP). Te aplikacje infiltrują systemy bez zgody użytkownika (metoda "sprzedaży wiązanej"). Ponadto adware generuje niechciane reklamy internetowe i śledzi aktywność przeglądania sieci, zbierając informacje o systemie użytkownika.

Error Virus - Trojan Backdoor Hijack adware

Ten komunikat o błędzie informuje, że system jest zainfekowany wirusem ZEUS, dlatego system został zablokowany, a malware musi zostać natychmiast usunięte. Ofiary zachęca się do kontaktu z "technikami systemu" za pośrednictwem podanego numeru telefonu ["(877) 416-1456"]. Wtedy zostaną przypuszczalnie pokierowani przez proces usuwania. Jak wspomniano powyżej, błąd "Error Virus - Trojan Backdoor Hijack" jest fałszywy i nie powinno się mu ufać być. Cyberprzestępcy próbują przestraszyć swoje ofiary oraz nakłonić je do zadzwonienia pod podany numer telefonu w celu zmuszenia ich do zapłaty za usługi techniczne, które nie są wymagane. To malware po prostu nie istnieje. Dlatego błąd "Error Virus - Trojan Backdoor Hijack" powinien zostać zignorowany. Możesz go usunąć po prostu zamykając przeglądarkę internetową. Ponadto, aplikacje typu PUP używają "wirtualnej warstwy" do wyświetlania reklam pop-up, kuponowych, banerowych i innych podobnych. Umożliwia to umieszczenie treści graficznych stron trzecich na dowolnej stronie. W związku z tym wyświetlane reklamy często zakrywają podstawowe treści, co znacznie utrudnia przeglądanie sieci. Ponadto mogą one prowadzić do złośliwych stron internetowych, a nawet przypadkowych kliknięcie może spowodować infekcje adware lub malware wysokiego ryzyka. Ponadto PUP regularnie zapisują różne informacje, które mogą zawierać dane osobowe, na przykład adresy IP, odwiedzane adresy URL, wyświetlane strony, wyszukiwane hasła itp. Dane te są później udostępniane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które wykorzystują dane osobowe do generowania przychodów. Obecność w systemie aplikacji śledzącej informacje może prowadzić do poważnych problemów z prywatnością lub nawet kradzieży tożsamości. Dlatego wszystkie PUP powinny zostać natychmiast odinstalowane.

Istnieje wiele fałszywych komunikatów o błędach, które są podobne do "Error Virus - Trojan Backdoor Hijack", w tym na przykład The ArialText Font Was Not Found, Unknown Security Breach, System Has Been Locked For Your Safety i Access To Your Computer Has Been Restricted. Należy pamiętać, że wszystkie te komunikaty twierdzą, że system jest uszkodzony w określony sposób, jednak, podobnie jak w przypadku Error Virus - Trojan Backdoor Hijack, wiruso tym nie należy ufać. Mają one na celu wyłącznie generowanie przychodów dla programistów. PUP mają również identyczny cel. Poprzez oferowanie różnych użytecznych funkcji, próbują sprawiać wrażenie uzasadnionych, ale nie dostarczają żadnych wartości dla zwykłych użytkowników, PUP powodują niechciane przekierowania, dostarczają niechciane reklamy i zapisują różne informacje o systemie użytkownika.

Jak zainstalowałem adware na moim komputerze?

PUP są dystrybuowane przy użyciu zwodniczej metody marketingowej zwanej "sprzedażą wiązaną" - podstępnej instalacji aplikacji innych firm przy użyciu regularnego oprogramowania/aplikacji. Użytkownicy często pośpieszają procesy pobierania/instalowania i pomijają ich kroki. Świadomi tego programiści ukrywają dołączone aplikacje we „Własnych"/"Zaawansowanych" ustawieniach tych procedur. Pomijanie tej sekcji często prowadzi do nieumyślnej instalacji nieuczciwych aplikacji.

Jak uniknąć zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji?

PUP są dystrybuowane przy użyciu metody "sprzedaży wiązanej". Dlatego też nigdy nie spiesz się z procesami pobierania ani instalowania. Wybierz „Własne"/"Zaawansowane" ustawienia, dokładnie przeanalizuj każdy krok i odrzuć oferty, aby pobrać/zainstalować dodatkowe oprogramowanie. Nie należy instalować dołączonych programów.

Tekst wyświetlany w błędzie "Error Virus - Trojan Backdoor Hijack"

Error: Virus - Trojan Backdoor Hijack #365838d7f8a4fa5

Prosimy o niezwłoczne skontaktowanie się z technikiem informatycznym pod numerem (877) 416-1456

Prosimy nie ignorować tego ostrzeżenia o bezpieczeństwie. Twój system Microsoft został naruszony. Jeśli ta strona zostanie zamknięta przed zadzwonieniem do nas, dostęp do komputera zostanie wyłączony, aby zapobiec kradzieży dalszych szkód i kradzieży danych.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Error (wirus) - Trojan Backdoor Hijack (wirus): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Error (wirus) - Trojan Backdoor Hijack (wirus). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Error Virus - Trojan Backdoor Hijack adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Bookmarks Button", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Error Virus - Trojan Backdoor Hijack ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Error Virus - Trojan Backdoor Hijack ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem "error (wirus) - trojan backdoor hijack" (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Error Virus - Trojan Backdoor Hijack  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing Error Virus - Trojan Backdoor Hijack ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem "error (wirus) - trojan backdoor hijack" (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Error Virus - Trojan Backdoor Hijack ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Error Virus - Trojan Backdoor Hijack ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem "error (wirus) - trojan backdoor hijack" (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware "error (wirus) - trojan backdoor hijack" (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat "error (wirus) - trojan backdoor hijack" (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/11354-error-virus-trojan-backdoor-hijack-scam

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Error (wirus) - Trojan Backdoor Hijack (wirus) kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania "Error (wirus) - Trojan Backdoor Hijack" (wirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Error (wirus) - Trojan Backdoor Hijack (wirus) dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.