Przekierowanie startme.online

Znany również jako: startme.online porywacz przegladarki
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak wyeliminować przekierowania przeglądarki do startme.online?

What is startme.online?

Identyczna z launchpage.org, startme.online jest fałszywą wyszukiwarką internetową, która fałszywie twierdzi, że generuje lepsze wyniki wyszukiwania, a tym samym ulepsza przeglądanie Internetu przez użytkownika. Takie obietnice często powodują, że użytkownicy uważają, że startme.online jest całkowicie legalna i poręczna. Niemniej jednak warto wspomnieć, że ta strona jest promowana za pomocą nieuczciwych konfiguratorów pobierania i instalowania, które porywają przeglądarki internetowe i dokonują licznych modyfikacji. Dodatkowo, startme.online stale gromadzi różne informacje dotyczące przeglądania Internetu przez użytkownika.

startme.online browser hijacker

Złośliwe konfiguratory porywają przeglądarki internetowe (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox) i potajemne przypisują ustawienia adresu URL nowej karty, domyślnej wyszukiwarki i strony domowej do startme.online. Konfiguratory dodają również ten sam adres URL do skrótu docelowego każdej z przeglądarek. Z tego powodu użytkownicy są automatycznie przekierowywani na stronę internetową startme.online za każdym razem, gdy przeszukują Internet przez pasek adresu URL lub po prostu otwierają przeglądarkę/nową kartę przeglądarki. Takie przekierowania znacznie utrudniają przeglądanie Internetu. Jakby tego było mało, użytkownicy nie mogą przywrócić poprzednich wersji przeglądarek, ponieważ konfiguratory podstępnie instalują aplikacje i/lub wtyczki przeglądarki innych firm (tak zwane "obiekty pomocnicze" lub potencjalnie niechciane programy [PUP]). Wyniki badań pokazują, że "obiekty pomocnicze" są przeznaczone do ponownego przypisywania opcji przeglądarek internetowych za każdym razem, gdy użytkownicy próbują zmienić. Z tego powodu użytkownicy nie mogą przywrócić tych zmian. Warto również zauważyć, że "obiekty pomocnicze" stale rejestrują adresy IP, odwiedzane adresy URL, wyszukiwane hasła, wyświetlane strony, aktywność myszy/klawiatury oraz inne informacje dotyczące aktywności przeglądania Internetu przez użytkownika. Pamiętaj, że zgromadzone dane mogą zawierać dane osobowe. Ponadto deweloperzy PUP generują przychody, sprzedając te informacje stronom trzecim, których celem również jest zwiększenie swoich dochodów. Mogą więc nadużywać danych osobowych użytkowników, powodując poważne problemy z prywatnością, a nawet kradzież tożsamości. Użytkownicy, którzy napotykają przekierowania na startme.online powinni natychmiast odinstalować wszystkie podejrzane programy i rozszerzenia przeglądarki. Ta strona nie powinna być odwiedzana.

Internet jest pełen fałszywych wyszukiwarek, które mają podobieństwa z startme.online. Lista zawiera (ale nie ogranicza się do) search.selected-search.co, boxedsearch.com, spacequery.com i safeforsearch.net. Każda z nich twierdzi, że oferuje lepsze wyniki wyszukiwania. Niemniej jednak fałszywe wyszukiwarki mają jedynie na celu generowanie przychodów dla programistów. Z tego powodu nie przynoszą absolutnie żadnej wartości dla zwykłych użytkowników. Zamiast tego fałszywe wyszukiwarki promują różne strony (generując fałszywe wyniki wyszukiwania) i wyświetlają wiele niechcianych reklam online (używając modelu reklamy "Pay Per Click"). Zauważ, że strona startme.online nie wyświetla żadnych reklam i przekierowuje użytkowników do Google (sama startme.online nie generuje wyników wyszukiwania). Jednak inne fałszywe wyszukiwarki często generują wyniki, które prowadzą do złośliwych stron. Ponadto wyświetlane reklamy mogą prowadzić do złośliwych witry lub nawet uruchamiać skrypty, które pobierają/instalują malware. Z tego powodu fałszywe wyszukiwarki stanowią bezpośrednie zagrożenie dla prywatności użytkowników i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

W jaki sposób zainstalowałem startme.online na moim komputerze?

Jak wspomniano powyżej, oszuści promują startme.online poprzez złośliwe konfiguratory pobierania/instalacji. Ta zwodnicza metoda marketingu nazywa się "sprzedażą wiązaną". Wszystkie informacje dotyczące modyfikowania opcji przeglądarki są ukryte w "Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach procesów pobierania/instalowania. Problem polega na tym, że użytkownicy często nieostrożnie śpieszą się i pomijają te sekcje. Dzięki temu użytkownicy nie tylko nieumyślnie przyznają konfiguratorom uprawnienia do modyfikowania różnych opcji, ale także narażają system na ryzyko różnych infekcji, a swoją prywatność na zagrożenie.

Jak uniknąć zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji?

Przede wszystkim wszyscy powinni wiedzieć, że potencjalnie niechciane programy są również dystrybuowane przy użyciu metody "sprzedaży wiązanej", a także reklam o dużym zasięgu. Z tego powodu użytkownicy powinni zawsze wybierać bezpośrednie pobieranie zamiast używać narzędzi pobierania stron trzecich. Ponadto bardzo ważne jest, aby dokładnie sprawdzać procesy pobierania/instalacji przy użyciu "Niestandardowych" lub "Zaawansowanych" ustawień. Bardzo ważne jest, aby zrezygnować ze wszystkich dodatkowych programów ("dołączonych") i odrzucić wszystkie oferty ich pobrania/zainstalowania. Ponadto użytkownicy powinni unikać klikania reklam za wszelką cenę. Wyniki badań pokazują, że niechciane reklamy są zaprojektowane tak, aby wyglądać całkowicie oryginalnie. W związku z tym praktycznie niemożliwe jest stwierdzenie, czy są one prawdziwe. Z tego powodu użytkownicy nigdy nie powinni ryzykować ich kliknięcia, mimo że reklamowana rzecz wygląda "atrakcyjnie". Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność.

Szybkie menu:

Usuwanie przekierowania startme.online:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

startme.online browser hijacker uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania na stronę startme.online, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.


Download program do usuwania startme.online porywacz przegladarki
1) Pobierz i zainstaluj   2) Uruchom skanowanie systemu   3) Ciesz się swoim czystym komputerem!

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Reimage.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki startme.online z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć porywaczy przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie przekierowania startme.online z Internet Explorer:

Usuwanie dodatków przeglądarki powiązanych z startme.online z Internet Explorer:

Removing startme.online related Internet Explorer extensions

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Naprawa skrótu docelowego Internet Explorer:

Removing startme.online from Internet Explorer shortcut target step 1

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole "docelowe" skrótu Internet Explorer. Aby to naprawić, znajdź na swoim Pulpicie skrót i kliknij go prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj pole docelowe i usuń tekst (hxxp://www.startme.online/...), wprowadzony po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".

Removing startme.online from Internet Explorer shortcut target step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Removing startme.online from Internet Explorer homepage

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń hxxp://www.startme.online i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Internet Explorer.

Zmiana Twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing startme.online from Internet Explorer default search engine

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawców wyszukiwania", ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "startme.online".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem startme.online porywacz przegladarki, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z startme.online z Google Chrome:

Removing startme.online related Google Chrome extensions

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Naprawa skrótu docelowego Google Chrome:

Removing startme.online from Google Chrome shortcut target step 1

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole "docelowe" skrótu Google Chrome. Aby to naprawić, znajdź na swoim Pulpicie skrót i kliknij go prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj pole docelowe i usuń cały tekst (hxxp://www.startme.online/...), wprowadzony po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

Removing startme.online from Google Chrome shortcut target step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Removing startme.online from Google Chrome homepage

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustawienia strony", umieść kursor myszy nad adresem URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.startme.online) i kliknij symbol X. Teraz możesz dodać swoją preferowaną stronę internetową jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing startme.online from Google Chrome default search engine

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Wyszukiwarka" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami...", w otwartej liście spójrz na "startme", a po znalezieniu jej kliknij trzy poziome kropki obok tego URL i wybierz „Usuń z listy".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem startme.online porywacz przegladarki, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków przeglądarki powiązanych z startme.online z Mozilla Firefox:

Removing startme.online related Mozilla Firefox extensions

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Naprawa skrótu docelowego Mozilla Firefox:

Removing startme.online from Mozilla Firefox shortcut target step 1

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole "docelowe" skrótu Mozilla Firefox. Aby to naprawić, znajdź na swoim Pulpicie skrót i kliknij go prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj pole docelowe i usuń cały tekst (hxxp://www.startme.online/...), wprowadzony po "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Removing startme.online from Mozilla Firefox shortcut target step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Removing startme.online from Mozilla Firefox homepage

Aby zresetować swoją stronę domową kliknij przycisk menu Firefox firefox menu icon , a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń hxxp://www.startme.online i wprowadź swoją preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing startme.online from Mozilla Firefox default search engine

W pasku adresu URL, wpisz about: config i naciśnij Enter.
Kliknij "Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze: "startme.online"
Kliknij prawym przyciskiem myszy na znalezione preferencje i wybierz opcję "Reset", aby przywrócić ustawienia domyślne.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem startme.online porywacz przegladarki, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Changing homepage in Microsoft Edge

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Ustawienia". W otwartej karcie kliknij link "+ Add new page". Po wprowadzeniu preferowanego adresu URL, usuń link porywacza przeglądarki klikając przycisk "X" obok powiązanego adresu URL.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Changing default Internet search engine in Microsoft Edge

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Ustawienia". Kliknij przycisk "Wyświetl ustawienia zaawansowane" i wybierz "Zmień wyszukiwarkę". W otwartej karcie wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę i kliknij "Ustaw jako domyślną".

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Clear".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia startme.online porywacz przegladarki ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat startme.online porywacz przegladarki lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/11659-startme-online-redirect