Adware Traffic Exchange

Znany również jako: Reklamy Traffic Exchange
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Traffic Exchange

Czym jest Traffic Exchange?

Traffic Exchange to fałszywa aplikacja, która rzekomo poprawia ruch na stronach internetowych. Funkcjonalność ta może wydawać się uzasadniona i użyteczna, jednak aplikacja ta często infiltruje systemy bez zgody użytkowników, stale gromadzi informacje dotyczące aktywności przeglądania Internetu przez użytkowników i dostarcza natrętne reklamy w Internecie. Z tych powodów, Traffic Exchange jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciany program (PUP) oraz adware.

Traffic Exchange adware

Po infiltracji, Traffic Exchange generuje reklamy pop-up, banerowe, kuponowe i inne podobne natrętne reklamy w Internecie. Aby to osiągnąć, twórcy używają „wirtualnej warstwy" - narzędzia, które umożliwia umieszczenie zawartości graficznej strony trzeciej na dowolnej stronie. Żadna z wyświetlanych reklam nie pochodzi z odwiedzanych przez użytkowników stron internetowych. W związku z tym podstawowa treść jest często ukryta, znacznie zmniejszając przeglądanie Internetu. Ponadto reklamy te często przekierowują do zainfekowanych stron internetowych – klikanie ich jest ryzykowne i może prowadzić do dalszych infekcji komputerowych. Ponadto, aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników jest stale monitorowana, ponieważ Traffic Exchange rejestruje adresy IP, wprowadzone zapytania, odwiedzane strony internetowe, przeglądane strony i inne podobne dane związane z przeglądaniem. Twórcy Traffic Exchange udostępniają te dane współpracującym stronom trzecim, które często nadużywają ich do generowania przychodów. Dlatego obecność aplikacji śledzącej informacje, takiej jak Traffic Exchange w systemie może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Dlatego zaleca się natychmiast odinstalować adware Traffic Exchange.

Internet jest pełen aplikacji typu adware podobnych do Traffic Exchange, w tym GeoByPass, AppTrailers i Aerojet - to tylko niektóre przykłady z długiej listy. Należy pamiętać, że aplikacje typu adware oferują różne możliwości, jednak mają identyczne zachowanie. Adware jest przeznaczone wyłącznie do generowania przychodów dla twórców. Zamiast dostarczać jakąkolwiek znaczącą wartość dla zwykłych użytkowników, aplikacje, takie jak Traffic Exchange wyświetlają natrętne reklamy internetowe i stale gromadzą dane osobowe.

Jak zainstalowałem Traffic Exchange na moim komputerze?

Deweloperzy dystrybuują Traffic Exchange przy użyciu zwodniczej metody marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana". Dlatego użytkownicy często instalują Traffic Exchange nieumyślnie bez swojej zgody. Sprzedaż wiązana jest potajemną instalacją PUP z regularnym oprogramowaniem. Deweloperzy ukrywają dołączone aplikacje w ramach „Własnych"/"Zaawansowanych" ustawień tych procesów. W ten sposób użytkownicy, którzy pomijają tę sekcję, często nieumyślnie instalują nieuczciwe aplikacje.

Jak uniknąć zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby zapobiec takiej sytuacji, bądź bardzo ostrożny podczas pobierania i instalowania oprogramowania. Analizuj te procesy za pomocą „Własnych"/"Zaawansowanych" ustawień. Ponadto odrzuć wszystkie dodatkowo dołączone aplikacje przeznaczone do pobrania/instalacji. Kluczem do bezpieczeństwa komputerowego jest ostrożność.

Zwodniczy instalator bezpłatnego oprogramowania przeznaczony do dystrybucji adware Traffic Exchange:

Traffic Exchange distributing installer

Szybkie menu:

Usuwanie adware Traffic Exchange:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Traffic Exchange adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Traffic Exchange" (autorstwa Microleaves), wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje reklamy Traffic Exchange, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.


Download program do usuwania Reklamy Traffic Exchange
1) Pobierz i zainstaluj   2) Uruchom skanowanie systemu   3) Ciesz się swoim czystym komputerem!

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Reimage.

Usuwanie adware Traffic Exchange z przeglądarek internetowych:

W czasie badań Traffic Exchange nie zainstalowało swoich wtyczek do przeglądarek Internet Explorer Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak było powiązane z innymi adware. Dlatego właśnie zaleca się, aby usunąć wszystkie potencjalnie niechciane dodatki do przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Traffic Exchange ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Traffic Exchange ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy traffic exchange, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Traffic Exchange  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Removing Traffic Exchange ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy traffic exchange, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Traffic Exchange ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Traffic Exchange ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy traffic exchange, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Usuń".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami, wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy traffic exchange ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy traffic exchange lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.