Przekierowanie searchdisk.de

Znany również jako: Search Disk porywacz przegladarki
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: <strong>Średni</strong>

Usuń to teraz

Opis Usuwanie Zapobieganie

Instrukcje usuwania przekierowania searchdisk.de redirect

Czym jest searchdisk.de?

Search Disk to zwodnicza aplikacja, która podobno ulepsza przeglądanie Internetu poprzez poprawę wyników wyszukiwania i umożliwianie porównania cen różnych sklepów internetowych. Wielu wierzy, że Search Disk jest legalna i użyteczna, jednak aplikacja ta często infiltruje systemy bez zgody użytkownika. Ponadto potajemnie modyfikuje ustawienia przeglądarki internetowej i stale monitoruje aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników. Z tych powodów Search Disk jest zakwalifikowana jako potencjalnie niechciany program (PUP) i porywacz przeglądarki.

searchdisk.de browser hijacker

Po infiltracji, Search Disk porywa Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox, przypisuje ustawienia URL nowej karty, strony domowej i domyślnej wyszukiwarki do searchdisk.de. Ponadto dodaje adres URL do każdego skrótu docelowego przeglądarki. Dlatego użytkownicy są automatycznie przekierowywani do searchdisk.de po otwarciu przeglądarki, nowej karty przeglądarki lub gdy próbują wyszukiwać za pomocą paska URL. Użytkownicy nie są w stanie cofnąć tych zmian, ponieważ Search Disk automatycznie przywraca wyżej wymienione opcje, gdy próbuje się je zmienić. W związku z tym nie jest możliwe przywrócenie przeglądarek do poprzednich stanów, a ciągłe niechciane przekierowania znacząco zmniejszają przeglądanie Internetu. Innym minusem jest śledzenie danych. Search Disk zapisuje adresy IP, odwiedzane strony internetowe, przeglądane strony, wprowadzone zapytania i inne podobne informacje, które mogą zawierać dane osobowe. Deweloperzy udostępniają te informacje współpracującym firmom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które nadużywają ich w celu generowania przychodów. Dlatego obecność aplikacji śledzącej informacje, takiej jak Search Disk, w systemie może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Radzimy, aby natychmiast wyeliminować tę aplikację i już nigdy ponownie nie odwiedzać strony internetowej searchdisk.de.

Internet jest pełen aplikacji porywających przeglądarki, podobnych do Search Disk, w tym HPRewriter, Radio Anytime i Find Free Recipes - to tylko niektóre przykłady z wielu. Wszystkie oferują różne przydatne funkcje, jednak ich jedynym celem jest generowanie przychodów dla twórców. Nie przynoszą one znaczącej wartości dla zwykłych użytkowników. Porywają przeglądarki internetowe i powodują niechciane przekierowania przeglądarki do fałszywych wyszukiwarek internetowych (które często generują wyniki prowadzące do zainfekowanych stron internetowych). Dlatego też korzystanie z fałszywych wyszukiwarek jest ryzykowne i może prowadzić do różnych infekcji komputerowych.

Jak zainstalowałem searchdisk.de na moim komputerze?

Search Disk posiada oficjalną stronę pobierania, jednak jest również dystrybuowany za pomocą zwodniczej metody marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana". Deweloperzy wiedzą, że większość użytkowników pośpiesza procesy pobierania/instalacji i pomija większość czynności. Dlatego dołączone PUP są ukryte we „Własnych"/"Zaawansowanych" ustawieniach. Omijając tę ​​sekcję, użytkownicy narażają swoje systemy na ryzyko różnych infekcji, a prywatność na zagrożenie.

Jak uniknąć zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji?

Są dwa proste kroki, które należy podjąć, aby zapobiec tej sytuacji. Po pierwsze, nie spiesz się podczas pobierania i instalowania oprogramowania - wybierz "Niestandardowe"/"Zaawansowane" ustawienia i dokładnie przeanalizuj każdy krok. Po drugie, odrzuć wszystkie oferty pobrania/zainstalowania dodatkowych aplikacji i odrzuć już dołączone.

Konfiguracja instalatora porywacza przeglądarki Search Disk:

Official Search Disk browser hijacker installation setup

Zwodniczy instalator bezpłatnego oprogramowania dystrybuujący Search Disk:

Deceptive free software installer used to promote Search Disk browser hijacker

Szybkie menu: Szybki sposób na usunięcie Search Disk porywacz przegladarki

Usuwanie porywacza przeglądarki Search Disk:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

searchdisk.de browser hijacker uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie zainstalowane ostatnio i podejrzane aplikacje (jak na przykład "Search Disk"), wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania na stronę searchdisk.de, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.


DOWNLOAD
Program do usuwania Search Disk porywacz przegladarki

Pobierając wymienione na tej stronie oprogramowanie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności i Regulaminem. Bezpłatny skaner SpyHunter służy wykryciu malware. Aby usunąć wykryte infekcje, należy zakupić pełną wersję tego produktu. Więcej informacji na temat SpyHunter. Jeśli chcesz odinstalować SpyHunter, podążaj za tymi instrukcjami. Wszystkie polecane przez nas produkty zostały dokładnie przetestowane i zatwierdzone przez naszych techników, jako jedne z najbardziej efektywnych rozwiązań dla usunięcia tego zagrożenia.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki searchdisk.de z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć porywaczy przeglądarki:

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie dodatków powiązanych z searchdisk.de z Internet Explorer:

Removing searchdisk.de related Internet Explorer extensions

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Naprawa skrótu docelowego Internet Explorer:

Removing searchdisk.de from Internet Explorer shortcut target step 1

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole „docelowe" skrótu Internet Explorer. Aby rozwiązać ten problem, znajdź skrót na pulpicie, a następnie kliknij go prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj i wyeliminuj tekst pola docelowego (hxxp://www.searchdisk.de/...), który jest wprowadzony po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".

Removing searchdisk.de from Internet Explorer shortcut target step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Removing searchdisk.de from Internet Explorer homepage

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń hxxp://www.searchdisk.de i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Internet Explorer. Możesz również wprowadzić about: blank, aby otworzyć pustą stronę przy uruchomieniu Internet Explorer.

Zmiana Twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing searchdisk.de from Internet Explorer default search engine

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawców wyszukiwania", ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "searchdisk".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem searchdisk.de, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z searchdisk.de z Google Chrome:

Removing searchdisk.de related Google Chrome extensions

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Naprawa skrótu docelowego Google Chrome:

Removing searchdisk.de from Google Chrome shortcut target step 1

Ten porywacz przeglądarki modyfikuje pole „docelowe" skrótu Google Chrome. Aby rozwiązać ten problem, znajdź skrót na pulpicie, a następnie kliknij go prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie odszukaj pole docelowe i wyeliminuj cały tekst (hxxp://www.searchdisk.de/...), który jest wprowadzony po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

Removing searchdisk.de from Google Chrome shortcut target step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Removing searchdisk.de from Google Chrome homepage

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustawienia strony", umieść kursor myszy nad hxxp://www.searchdisk.de i kliknij symbol X. Teraz możesz dodać swoją preferowaną stronę internetową jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing searchdisk.de from Google Chrome default search engine

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami...", usuń "searchdisk" i dodaj lub wybierz swoją preferowaną.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem searchdisk.de możesz zresetować swoje ustawienia Google Chrome. Kliknij na ikonę menu Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz Narzędzia. Z otwartego menu wybierz Rozszerzenia. W otwartym oknie wybierzUstawienia (w lewym rogu ekranu). Przewiń do dołu ekranu. Kliknij link Pokaż ustawienia zaawansowane.....

Resetowanie ustawień Google Chrome do domyślnych - uzyskiwanie dostępu do ustawień

Po przewinięciu do dołu ekranu kliknij na przycisk Reset ustawień przeglądarki.

Resetowanie ustawień Google Chrome do domyślnych - ustawienia zaawansowane

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Google Chrome do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Google Chrome do domyślnych - potwierdź, że chcesz przywrócić Chrome do domyślnych klikając przycisk Reset

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z searchdisk.de z Mozilla Firefox:

Removing searchdisk.de related Mozilla Firefox extensions

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie inne ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Naprawa skrótu docelowego Mozilla Firefox:

Removing searchdisk.de from Mozilla Firefox shortcut target step 1

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole „docelowe" skrótu Mozilla Firefox. Aby rozwiązać ten problem, znajdź skrót na pulpicie, a następnie go kliknij prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie odszukaj pole docelowe i wyeliminuj cały tekst (hxxp://www.searchdisk.de/...), który został wprowadzony po "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Removing searchdisk.de from Mozilla Firefox shortcut target step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Removing searchdisk.de from Mozilla Firefox homepage

Aby zresetować swoją stronę domową kliknij przycisk menu Firefox firefox menu icon a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń hxxp://www.searchdisk.de i wprowadź swoją preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing searchdisk.de from Mozilla Firefox default search engine

W pasku adresu URL, wpisz about: config i naciśnij Enter.
Kliknij "Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze: "searchdisk"
Kliknij prawym przyciskiem myszy na znalezione preferencje i wybierz opcję "Reset", aby przywrócić ustawienia domyślne.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem searchdisk.de, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki 1Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Podczas, gdy przekierowania przeglądarki mogą wydawać się infekcjami bezpieczeństwa niskiego ryzyka, użytkownicy komputerów powinni wiedzieć, że strony internetowe, do których są przekierowywani często zawierają zwodnicze reklamy internetowe, a wyszukiwarka internetowa, która jest prezentowana na takich stronach może przynosić podejrzane wyniki wyszukiwania internetowego. Korzystanie z takich stron internetowych dla swoich codziennych poszukiwań internetowych może łatwo skończyć się problemami prywatności, kradzieżą tożsamości lub infekcjami malware.

Komputer, który jest zainfekowany porywaczem przeglądarki jest narażony na infekcje bezpieczeństwa wysokiego ryzyka. Aby uniknąć dalszych problemów prywatności i bezpieczeństwa, zaleca usunięcie wszelkich zmieniających ustawienia przeglądarki internetowej adware jak najszybciej. Aby uniknąć instalacji search disk porywacz przegladarki bądź bardzo ostrożny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podsumowanie porywacz przeglądarki 2

Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową. Niektórzy z wymienionych klientów pobierania freeware nie pozwalają pobrać wybranego bezpłatnego programu, jeśli użytkownik zdecyduje się nie zainstalować oferowanych pasków narzędzi. W takich przypadkach zaleca anulować instalację i poszukać alternatywnego źródła pobierania.

Objawy wskazujące, że Twoje przeglądarki internetowe są zainfekowane porywaczem przeglądarki: twoja strona domowa i/lub domyślna wyszukiwarka internetowa są zmienione, pojawiły się nowe paski narzędzi, spadła wydajność przeglądarek internetowych, dodano nowe zakładki lub ulubione strony, nie można zmienić strony domowej lub domyślnej wyszukiwarki, widzisz na ekranie internetowe reklamy, które nie są obsługiwane przez strony internetowe, jesteś przekierowywany do strony, której nigdy nie chciałeś odwiedzić.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia search disk porywacz przegladarki ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat search disk porywacz przegladarki lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Nasze przewodniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chcesz nas wesprzeć, możesz przesłać nam dotację.