FacebookTwitterLinkedIn

Ads by Social2Search

Znany również jako: Social2Search (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Social2Search

Czym jest Social2Search?

Social2Search jest przedstawiana jako uzasadniona aplikacja, która podobno poprawia doświadczenie przeglądania Internetu przez użytkownika poprzez wyświetlanie treści udostępnionych przez jego znajomych - "Podczas wyszukiwania Social2Search pokazuje, co udostępnili twoi znajomi". Wielu uważa, że funkcja ta jest właściwa i poręczna. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, że Social2Search jest faktycznie uznany za potencjalnie niechciany program, jak również adware. Po potajemnej infiltracji systemu bez zgody użytkownika, Social2Search zaczyna wyświetlać natrętne reklamy w Internecie, a także śledzić aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników.

Social2Search adware

Przede wszystkim, warto wspomnieć, że Social2Search nie jest ani wirusem, ani malware. Jednak jego zachowanie może być dla niektórych osób nie do przyjęcia. Social2Search jest przeznaczony do zbierania różnego rodzaju informacji, które mogą okazać się danymi osobowymi, na przykład odwiedzanych adresów www, przeglądanych stron, wprowadzonych zapytań, cookies, typów przeglądarki, adresów Protokołu Internetowego (IP) (wykorzystywanych głównie do określenia położenia demograficznego), dostawców usługi internetowych, systemów operacyjnych, czasu i daty i innych podobnego typu danych. Wielu uważa, że ​​informacja ta nie ma znaczenia, dlatego warto wspomnieć, że twórcy Social2Search udostępniają zebrane dane stronom trzecim. Jest szansa, że ​​dane osobowe będą nadużywane z zamiarem uzyskania przychodów. Może to prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Innym minusem Social2Search jest wyświetlanie natrętnych reklam internetowych. Ten PUP stale dostarcza reklamy banerowe, pop-up, kuponowe i inne podobne. Reklamy te najprawdopodobniej są oznaczone jako 'Ads by Social2Search', 'Powered by Social2Search' lub 'Social2Search Ads'. Zauważ, że Social2Search wykorzystuje wirtualną warstwę do wyświetlania tych reklam, a tym samym żadna z nich nie pochodzi z odwiedzanych przez użytkowników stron internetowych. Reklamy stron trzecich często zakrywają zawartość odwiedzanych stron internetowych, a tym samym znacznie zmniejszają aktywność przeglądania stron internetowych przez użytkowników. Jest szansa, że ​​niektóre z wyświetlanych reklam przekierują do niezaufanych stron, które mogą zawierać złośliwe treści. Dlatego też kliknięcie ich jest ryzykowne i może spowodować dalsze infekcje komputerowe. Jeśli czujesz, że niechętnie zainstalowałeś Social2Search, usuń tę aplikację, tak szybko jak to możliwe.

Wyniki badań pokazują, że Social2Search jest całkowicie identyczna z Wajam. Należy pamiętać, że każde adware jest zaprojektowane tak, aby składać fałszywe obietnice dostarczenia cennych funkcjonalności. Ma to na celu nakłonienie użytkowników do instalacji. Jednak prawda jest taka, że ​​każde adware jest przeznaczona do generowania przychodów dla twórców. W związku z tym praktycznie żadna z tych aplikacji nie dostarcza rzeczywistych wartości dla użytkownika. Zamiast tego, aplikacje takie jak Social2Search zbierają dane osobowe, powodują niechciane przekierowania przeglądarki i generują natarczywe reklamy.

Jak zainstalowałem Social2Search na moim komputerze?

Social2Search jest dostępna do pobrania dla każdego na swojej oficjalnej stronie. Jednakże, jest również dystrybuowana za pomocą oszukańczej metody marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana" - działającej pod przykrywką instalacji potencjalnie niechcianych programów wraz ze standardowym (zwykle legalnym) oprogramowaniem. Problem polega na tym, że wielu użytkowników nie wyraża ostrożności podczas pobierania i instalowania oprogramowania. Z tych powodów, deweloperzy celowo ukrywają wszystkie PUP w „Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach pobierania lub instalacji. Użytkownicy, którzy nieostrożnie pomijają tę sekcję często kończą przypadkową instalacją fałszywego oprogramowania.

Jak uniknąć zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji?

Istnieją dwa główne kroki, które należy podjąć, aby zapobiec tej sytuacji. Po pierwsze, nie spiesz się podczas pobierania i instalowania oprogramowania - dokładnie przeanalizuj każdy krok „Własnych"/"Zaawansowanych" ustawień. Ponadto odrzuć wszystkie oferty pobrania lub zainstalowania dodatkowych aplikacji oraz odrzuć już dołączone.

Podstępne instalatory bezpłatnego oprogramowania wykorzystywane w dystrybucji adware Social2Search:

social2search adware installer sample 2 Official Social2Search adware installation setup

Adware Social2Search generujące natrętne reklamy internetowe ('Powered by Social2Search' i 'Ads by Social2Search'):

Social2Search generating intrusive ads (sample 1) Social2Search generating intrusive ads (sample 2) Social2Search generating intrusive ads (sample 3) Social2Search generating intrusive ads (sample 4)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Social2Search:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Social2Search adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Social2Search", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy Social2Search), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Social2Search z przeglądarek internetowych:

W czasie badań Social2Search nie zainstalowało swoich wtyczek do przeglądarek Internet Explorer Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak było powiązane z innymi adware. Dlatego właśnie zaleca się, aby usunąć wszystkie potencjalnie niechciane dodatki do przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Social2Search ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Social2Search ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem social2search (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Social2Search  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Removing Social2Search ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem social2search (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Social2Search ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Social2Search ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem social2search (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware social2search (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat social2search (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9999-ads-by-social2search

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Social2Search (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Social2Search (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.