PUP AnySend

Znany również jako: AnySend
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania AnySend

Czym jest AnySend?

Aplikacja AnySend obiecuje pozwolić użytkownikom na przesyłanie plików bezpośrednio z ich komputerów bezpłatnie. Ta funkcja może wydawać się uzasadniona i przydatna, jednak AnySend jest uważana za potencjalnie niechciany program (PNP). Twórcy tego PUP wykorzystują strategię marketingową „sprzedaż wiązana" (potajemną instalację dodatkowych programów wraz z wybranym oprogramowaniem), aby zainstalować AnySend na przeglądarkach internetowych bez zgody użytkowników. Po udanej infiltracji na Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox, aplikacja ta zapisuje różne informacje oprogramowania i sprzętu.

AnySend adware

AnySend zbiera następujące rodzaje informacji: adresy IP, pliki cookie, geolokalizację, połączenia sprzętowe, platformę komputerową, a w niektórych sytuacjach nawet dane karty kredytowej. Takie zachowanie może prowadzić do poważnych problemów ochrony prywatności lub kradzieży tożsamości. Należy pamiętać, że choć PUP nie generuje natrętnych reklam w Internecie, jest podobny do innych nieuczciwych aplikacji, które używają sprzedaży wiązanej jako metody instalacji. Przykłady obejmują Clean Browser, Object Browser, PrestoSavings i Takesave wśród wielu innych. Aplikacje te są bezużyteczne dla użytkownika - ich celem jest generowanie przychodów poprzez udostępnianie zebranych danych stronom trzecim i/lub dostarczanie natrętnych reklam online. Z tych powodów zaleca się odinstalowanie AnySend z systemu.

Dzisiaj najpopularniejsze strony internetowe z bezpłatnymi programami do pobrania, w tym download.com, soft32.com i softonic.com zatrudniają małe programy zwane "menedżerami pobierania" jako bezpłatne narzędzia zarabiania na ruchu i usługach. Menedżerowie pobierania oferują instalację dodatkowych programów lub rozszerzeń przeglądarki wraz z wybranym wolnym oprogramowaniem. Choć deweloperzy twierdzą, że te reklamowane aplikacje są "100% legalne i wolne od wirusów", nieostrożne pobieranie i instalacja często prowadzi do infekcji adware i potencjalnie niechcianych aplikacji, w tym infekcji AnySend. Instalacji AnySend lub innego podobnego adware można uniknąć dzięki ścisłej kontroli każdego etapu procesu pobierania wolnego oprogramowania i nigdy nie akceptując instalacji dodatkowych oferowanych programów. Ponadto, wszystkie programy pobierane z Internetu powinny być zainstalowane przy użyciu "Zaawansowanych" lub „Własnych" opcji instalacji, a nie "Szybkich" lub "Typowych" - to ujawni wszelkie programy dołączone do instalacji i pozwoli na ich odrzucenie. Jeśli przypadkowo zainstalowałeś AnySend, wykonaj poniższe instrukcje usuwania, aby wyeliminować tę potencjalnie niechcianą aplikację ze swojego systemu.

Podstępne instalatory bezpłatnego oprogramowania stosowane w dystrybucji adware AnySend:

anysend adware installer sample 7 anysend adware installer sample 6 anysend installer sample 5 anysend adware installer sample 4 AnySend installer Delusive AnySend adware installer AnySend adware installation

Natychmiastowe automatyczne usunięcie AnySend: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się AnySend. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware AnySend:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

AnySend adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "AnySend", "AnySend, Any file, Any size, Anywhere!", wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware AnySendz przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logo Usuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing AnySend ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "AnySend", wybierz ten wpis i kliknij "Usuń".

Removing AnySend ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem anysend, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logo Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing AnySend  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "AnySend", wybierz ten wpis i kliknij ikonę kosza.

Removing AnySend ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem anysend, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logo Usuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing AnySend ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "AnySend".

Removing AnySend ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem anysend, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8637-anysend-pup