FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy Discovery App

Znany również jako: Discovery App (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Discovery App

Czym jest Discovery App?

Discovery App to wątpliwe rozszerzenie przeglądarki stworzone przez SuperWeb LLC. Ta aplikacja obiecuje zwiększyć jakość przeglądania Internetu, umożliwiając użytkownikom różne przydatne funkcje. - "Jesteśmy pasjonatami poprawy sieci, zapewniając najlepsze narzędzia w celu zwiększenia doświadczenie przeglądania, od przeszukiwania sieci w celu porównania ofert online, aby znaleźć najlepsze ceny. Połączyliśmy wszystkie nasze wspaniałe pomysły w pakiet produktów Discovery App, BEZPŁATNY zestaw narzędzi, które działają, aby ulepszyć twoje doświadczenie przeglądania!". Jednak, mimo że na pierwszy rzut oka ta aplikacja wydaje się uzasadniona i poręczna, Discovery App jest w rzeczywistości skategoryzowana jako adware i potencjalnie niechciany program (PUP). Powodem tego jest zachowanie Discovery App, które obejmuje potajemną instalację bez zgody użytkownika, śledzenie aktywności użytkowników, przeglądanie Internetu i wyświetlanie irytujących reklam internetowych.

Discovery App adware

Discovery App zbiera adresy IP (Protokołu Internetowego) (stosowane w celu określenia położenia geograficznego), unikatowe numery identyfikatorów, adresy URL odwiedzanych stron, przeglądane strony, wprowadzone zapytania i różne inne dane dotyczące przeglądania Internetu. Większość użytkowników uważa, że ​​tego rodzaju informacje są całkowicie nieistotne. Są oni w błędzie, ponieważ wyżej wymienione typy danych mogą wyraźnie zawierać dane osobowe. Z tego powodu użytkownicy muszą być poinformowani, że każde zebrane dane są udostępniane firmom trzecim, które mogą nadużywać ich do generowania zysku. Dlatego obecność Discovery App może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Co więcej, PUP ten generuje reklamy śródtekstowe, przejściowe, całostronicowe, pop-up, banerowe, kuponowe, porównania zakupów, wyszukiwania i inne podobne. Ze względu na fakt, że te reklamy są wyświetlane za pomocą wirtualnej warstwy, żadna z nich nie pochodzi z odwiedzanych przez użytkowników stron. Dlatego też, poprzez ukrywanie samej treści, reklamy generowane przez ten PUP zmniejszają aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników. Należy pamiętać, że choć większość z tych reklam przekierowuje użytkowników do różnych stron e-commerce, niektóre mogą przekierować do złośliwych, które mogą zawierać fałszywe treści. Dlatego, klikając na jedną z reklam, Discovery App może spowodować infekcje adware wysokiego ryzyka lub malware. Z tych powodów zaleca się wyeliminować Discovery App jak najszybciej.

Oświadczenie Polityki Prywatności Discovery App w zakresie zbierania danych:

Udostępniamy lub sprzedajemy wyłącznie niepubliczne dane osobowe niepowiązanym stronom trzecimi, gdy uważamy, że robienie tego jest dozwolone przez ciebie lub niniejszą Politykę Prywatności. Ponadto, firma może udostępnić dane osobowe naszym firmom nadrzędnym, zależnym lub powiązanym bez ograniczeń.

Istnieją dziesiątki potencjalnie niechcianych programów, identycznych jak Discovery App, na przykład Enter Voyage, Loot Find, Oasis Space. Firma SuperWeb LLC wydała wiele identycznych aplikacji o różnych nazwach, aby zapobiec wykryciu przez legalne programy antyspyware i antywirusowe. Chociaż wszystkie te aplikacje oferują cenne funkcjonalności, żadna w rzeczywistości ich nie włącza. Aplikacje opracowane przez tę firmę nie robią nic oprócz generowania natrętnych reklam online (przez model reklamy "Pay Per Click (PPC)), a także zbierania danych dotyczących przeglądania Internetu (które są później sprzedawane na rzecz stron trzecich).

Jak zainstalowałem Discovery App na moim komputerze?

Podobnie jak inne aplikacje opracowane przez SuperWeb LLC, Discovery App jest również dystrybuowana w pakiecie wraz z innym oprogramowaniem. Stąd, mimo że ma oficjalną stronę pobierania, większość użytkowników instaluje tę aplikację niechętnie. Badania odkryły, że większość użytkowników nie wyraża ostrożności podczas pobierania i instalowania oprogramowania. Z tego powodu, twórcy ukrywają fałszywe aplikacje we "Własnych" lub "Zaawansowanych" ustawieniach. Nie wiedząc tego, użytkownicy nieostrożnie pomijają tę sekcję, co często prowadzi do niechętnej instalacji potencjalnie niechcianych programów. W ten sposób użytkownicy po prostu narażają swój system na ryzyko dalszych infekcji, a swoją prywatność na zagrożenia.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Aby uniemożliwić instalację aplikacji typu adware, takich jak Discovery App, użytkownicy muszą być bardzo uważni podczas pobierania i instalowania oprogramowania. Bardzo ważne jest, aby dokładnie przeanalizować każdy krok tych dwóch procesów - zawsze wybrać opcję "Niestandardowych" lub "Zaawansowanych" ustawień, a nie "Szybkich" lub "Typowych". Na początku trzeba zrezygnować z wszelkiego dołączonego oprogramowania do pobrania/instalacji, ponieważ najprawdopodobniej aplikacje innych firm są nieuczciwe.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Discovery App:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Discovery App adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Discovery App", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy Discovery App), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Discovery App z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Discovery App ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "Discovery App", wybierz ten wpis i kliknij "Usuń".

Removing Discovery App ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem discovery app (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Discovery App  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "Discovery App", wybierz ten wpis i kliknij ikonę kosza.

Removing Discovery App ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem discovery app (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Discovery App ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "Discovery App".

Removing Discovery App ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem discovery app (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware discovery app (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat discovery app (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9522-ads-by-discovery-app

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Discovery App (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Discovery App (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.