PUP Amigo Browser

Znany również jako: Przekierowanie Mail.ru
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Amigo Browser

Czym jest Amigo Browser?

Dodatek przeglądarki Amigo wykorzystuje oszukańczą metodę marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana", infiltrującą przeglądarki internetowe bez zgody użytkowników, a zatem jest zakwalifikowany jako potencjalnie niechciany program (PUP). Sprzedaż wiązana jest sposobem, aby zainstalować dodatkowe aplikacje z regularnym oprogramowaniem, a więc większość użytkowników nieświadomie instaluje tę aplikację podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania ze stron z freeware. Po infiltracji na Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox, Amigo przekierowuje użytkowników na stronę go.mail.ru. W czasie badań, to rozszerzenie nie wyświetlało natrętnych reklam internetowych, jednak ta sytuacja może się zmienić. Należy pamiętać, że natrętne reklamy online często przekierowują do fałszywych stron internetowych, a tym samym narażają komputer na infekcję.

Amigo adware

Aplikacje dystrybuowane przy użyciu metody sprzedaży wiązanej mogą monitorować aktywność przeglądania Internetu i zbierać powiązane informacje, takie jak adresy IP, odwiedzane strony internetowe, przeglądane strony, wprowadzone zapytania itp. Zapisane informacje mogą zawierać dane osobiście identyfikowalne, i dlatego posiadanie tego PUP zainstalowanego w systemie może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Coupons Vault, Bestadblocker, ShoppinGate i Package Return również obiecują zapewniać różne istotne cechy, jednak ich celem jest po prostu generowanie przychodów poprzez wyświetlanie natrętnych reklam online, co powoduje niepożądane przekierowania przeglądarki w celu generowania ruchu i udostępniania zebranych danych stronom trzecimi. Radzimy odinstalować Amigo z systemu.

Badania pokazują, że Amigo jest najczęściej rozpowszechniany za pomocą małych programów zwanych "klientami pobierania" na stronach internetowych z freeware, takich jak soft32.com, softonic.com, download.com i wielu innych. Wykorzystywani klienci pobierania zarabiają na ruchu i bezpłatnych usługach tych stron poprzez oferowanie instalacji aplikacji firm trzecich z wybranym wolnym oprogramowaniem. W niektórych przypadkach, dodatkowe aplikacje są po prostu ukryte w ramach "Zaawansowanych" lub "Własnych" opcji instalacji. Według twórców, te aplikacje firm trzecich są "w 100% legalne i wolne od wirusów", jednak w większości są sklasyfikowane jako adware lub malware. Aby uniknąć zainfekowania komputera, uważnie obserwuj każdy krok podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania i upewnij się, że inne aplikacje nie są dołączone. Ponadto, oprogramowanie pobrane z sieci Internet powinno być zainstalowane przy użyciu "Zaawansowanych" lub "Własnych" opcji - to ujawni wszelkie dołączone programy, które są wymienione w instalacji i pozwoli na ich odrzucenie. Jeśli masz zainstalowany Amigo, a twoja przeglądarka ciągle przekierowuje do go.mail.ru bez Twojej zgody, następujące wskazówki pomogą Ci usunąć ten PUP z systemu.

Podstępne instalatory bezpłatnego oprogramowania stosowane w dystrybucji PUP Amigo:

amigo browser adware installer sample 3 amigo installer sample 2 Amigo adware installer

Strona promująca instalację przeglądarki Amigo:

website promoting installation of amigo browser

Zrzut ekranu aplikacji przeglądarki Amigo:

amigo browser app

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Przekierowanie Mail.ru: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Przekierowanie Mail.ru. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie Amigo Browser:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Amigo adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Amigo", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adwarez przeglądarek internetowych:

W czasie badań Amigo nie zainstalowało swoich wtyczek do przeglądarek Internet Explorer Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak było powiązane z innymi adware. Dlatego właśnie zaleca się, aby usunąć wszystkie potencjalnie niechciane dodatki do przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Amigo ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Amigo ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem przekierowanie mail.ru, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Amigo  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Removing Amigo ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie mail.ru, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Amigo ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Amigo ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie mail.ru, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8922-amigo-pup