FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy NetRadio

Znany również jako: NetRadio (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania NetRadio

Czym jest NetRadio?

Twórcy NetRadio (NetRadioPlayer) stwierdzą, że aplikacja ta pozwala użytkownikom słuchać radia za pośrednictwem swoich komputerów - "NetRadioPlayer to całkowicie bezpłatny program, który działa jako wyszukiwarka dla wszystkich radiowych: piosenek, wykonawców, pokazów i stacji. Szukaj swojego ulubionego artysty i jego muzyki. Co 3-5 sekund dziesiątki tysięcy stacji radiowych online są sprawdzane, aby zobaczyć, co jest grane, a informacje są wykorzystywane do zasilania naszej wyszukiwarki.". Zwykły użytkownik prawdopodobnie będzie myślał, że ta aplikacja jest zgodna z prawem, a nawet poręczna. Prawdą jest jednak, że NetRadio jest zakwalifikowany jako potencjalnie niechciany program i adware. Ta aplikacja często przenika do systemu bez zgody użytkownika. Ponadto, śledzi aktywność przeglądania Internetu użytkowników i wyświetla natrętne reklamy.

NetRadio adware

NetRadio jest rozwijana, aby wyświetlać różnego rodzaju reklamy (na przykład linki tekstowe, linki do innych stron itp.). Niektóre z nich są na tyle duże, że ukrywają zawartość stron internetowych. W związku z tym jakość przeglądania Internetu przez użytkowników znacznie maleje. Ponadto, reklamy mogą przekierowywać do zainfekowanych stron zawierających zainfekowane treści. Dlatego kliknięcie ich może spowodować infekcje adware lub malware wysokiego ryzyka. Reklamy są wyświetlane za pomocą wirtualnej warstwy, która umożliwia umieszczenie zawartości graficznej strony trzeciej na jakiejkolwiek stronie odwiedzanej przez użytkowników. NetRadio gromadzi informacje odnoszące się do przeglądania Internetu (na przykład adresy Protokołu Internetowego (IP) (stosowane w celu określenia geolokalizacji użytkowników), typ i język przeglądarki, szczegóły przeglądania stron internetowych itp.). Problemem jest to, że niektórymi z zebranych danych mogą być w rzeczywistości dane osobowe. Deweloperzy udostępniają zebrane dane stronom trzecim, które mogą nadużywać ich do generowania przychodów. Dlatego posiadanie NetRadio zainstalowanego w systemie może prowadzić do różnych problemów związanych z prywatnością. Jeśli martwisz się o swoją prywatność i bezpieczeństwo przeglądania Internetu, powinieneś natychmiast odinstalować adware NetRadio.

Polityka prywatności NetRadio dotycząca udostępniania danych stronom trzecim:

...
Możemy przekazać twoje dane stronom trzecim, jeżeli bierzemy udział w restrukturyzacji przedsiębiorstw (np. sprzedaży, fuzji lub innego przeniesienia aktywów). Możemy wykorzystać firmy trzecie do przechowywania i/lub przetwarzania danych, które o tobie zbieramy (np. dostawców przechowywania w chmurze/rozwiązań takich jak Amazon's AWS).

Ta aplikacja to nic innego jak regularne adware, a tym samym ma wiele podobieństw z innymi aplikacjami, takimi jak WordWizard, KeyStream, PopDown i MyBrowser. Aplikacje typu adware zawsze próbują nakłonić użytkowników do instalacji, oferując znacznie przydatne funkcje. Większość z nich rzeczywiście odnosi sukces. Jednak po infiltracji systemu nie robią nic oprócz generowania reklam i zbierania danych osobowych. Aplikacje typu adware są przeznaczone do generowania przychodów dla swoich twórców. Dlatego też użytkownicy nie otrzymują całkowicie żadnej wartości.

Jak zainstalowałem NetRadio na moim komputerze?

NetRadio najprawdopodobniej jest dystrybuowane w pakiecie wraz z innymi aplikacjami. Wyniki badań pokazują, że większość użytkowników nie wyraża ostrożności podczas pobierania i instalowania oprogramowania - pośpieszają oba te procesy i często instalują nieuczciwe aplikacje, nawet o tym nie wiedząc. Z tego powodu deweloperzy celowo ukrywają aplikacje, takie jak NetRadio w ramach "Niestandardowych" lub "Zaawansowanych" ustawień. Deweloperom zależy wyłącznie na liczbie generowanych przychodów, co jest uzależnione od faktycznej liczby dystrybuowanych aplikacji. W ten sposób nie mają interesu ujawniać instalacji fałszywych aplikacji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Użytkownicy muszą zwracać szczególną uwagę podczas pobierania i instalowania oprogramowania. Aplikacje powinny być zawsze pobrane z zaufanego źródła - zwykle jest to strona oficjalna. Bardzo ważne jest, aby przestrzegać każdego kroku i odrzucić wszystkie aplikacje firm trzecich. W związku z tym użytkownik zawsze musi używać "Niestandardowych" albo "Zaawansowanych" opcji instalacji. W przeciwnym wypadku nieuczciwe aplikacje, takie jak NetRadio mogą pozostać ukryte i nie będzie można ich odrzucić. Kluczem do bezpieczeństwa komputerowego jest ostrożność, a zatem żaden z tych procesów nie powinien być nigdy pominięty.

Zwodniczy instalator bezpłatnego oprogramowania wykorzystywany w dystrybucji adware NetRadio:

Delusive software installer bundling NetRadio adware

Konfiguracja instalatora adware NetRadio:

Official NetRadio adware installation setup

Zrzut ekranu aplikacji NetRadio:

Deceptive NetRadio adware application

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware NetRadio:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

NetRadio adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "NetRadio", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy NetRadio), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware NetRadio z przeglądarek internetowych:

W czasie badań NetRadio nie zainstalowało swoich wtyczek do przeglądarek Internet Explorer Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak było powiązane z innymi adware. Dlatego właśnie zaleca się, aby usunąć wszystkie potencjalnie niechciane dodatki do przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing NetRadio ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing NetRadio ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem netradio (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing NetRadio  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Removing NetRadio ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem netradio (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing NetRadio ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing NetRadio ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem netradio (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware netradio (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat netradio (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9371-ads-by-netradio

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
NetRadio (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania NetRadio (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.