DownloadBoss PUP

Znany również jako: Przekierowanie searchnewtab.com
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania DownloadBoss

Czym jest DownloadBoss?

DownloadBoss to złudna aplikacja, obiecująca umożliwić użytkownikom w pełni kontrolować ich pobieranie - "DownloadBoss daje pełną kontrolę nad twoimi pobraniami, pozwalając ci na wstrzymanie, anulowanie i wznowienie każdego pobierania indywidualnie.". Niektórzy użytkownicy mogą pomyśleć, że ta funkcja jest przydatna, jednak powinni być oni poinformowani, że DownloadBoss jest faktycznie uznany za potencjalnie niepożądany program (PUP). Po potajemnej infiltracji systemu, rozpoczyna monitorowanie aktywności przeglądania Internetu przez użytkowników, wyświetlając natrętne reklamy online i powodując niechciane przekierowania przeglądarki.

DownloadBoss adware

Po zainstalowaniu, DownloadBoss zaczyna powodowanie niechcianych przekierowań przeglądarki do strony searchnewtab.com. Ponadto, PUP ten wykorzystuje wirtualną warstwę, aby wyświetlać wiele natrętnych reklam online. Większość użytkowników nie zauważy, że żadna z tych reklam nie pochodzi z odwiedzanych przez nich stron internetowych. Reklamy te nie tylko ukrywają podstawowe treści, ale mogą również przekierować do fałszywych stron zawierających zainfekowane treści. W związku z tym, kliknięcie reklamy może powodować dalsze infekcje komputerowe. Takie zachowanie znacznie zmniejsza doświadczenie przeglądania Internetu przez użytkowników. Zauważ, że aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników jest stale monitorowana, ponieważ DownloadBoss zbiera różne informacje dotyczące oprogramowania i sprzętu. Użytkownicy muszą wiedzieć, że niektóre ze zbieranych informacji mogą być danymi osobowymi. Ze względu na fakt, że twórcy tej aplikacji później udostępniają te informacje stronom trzecim, posiadanie DownloadBoss zainstalowanego w systemie może powodować różne problemy prywatności, a nawet kradzież tożsamości. Z tych powodów, zalecamy odinstalowanie DownloadBoss jak najszybciej.

DownloadBoss ma bardzo podobne właściwości do innych potencjalnie niechcianych programów (np. MyBrowser, NowUSeeIt Player, Games Desktop, CheckMeUp) – wszystkie obiecują zwiększenie doświadczenia przeglądania Internetu, jednak faktycznie żadna z nich tego nie robi. Tego typu aplikacje składają fałszywe obietnice, aby po prostu nakłonić użytkowników do instalacji. Ich prawdziwym celem jest generowanie przychodów, wyświetlanie natarczywych reklam online (za pomocą modelu reklamy "Pay Per Click" (PPC)) i gromadzenie danych osobowych (które są później sprzedawane stronom trzecim). W ten sposób, użytkownicy nie otrzymują żadnej prawdziwej wartości.

Jak zainstalowałem DownloadBoss na moim komputerze?

Pomimo tego, że DownloadBoss jest dostępny do pobrania dla każdego na oficjalnej stronie internetowej, większość użytkowników nieświadomie instaluje tę aplikację podczas pobierania lub instalacji innego oprogramowania. Ta zwodnicza metoda dystrybucji oprogramowania nazywana jest "sprzedażą wiązana". Deweloperzy wiedzą, że większość użytkowników nie przykłada uwagi podczas pobierania i instalowania oprogramowania, więc ukrywają potencjalnie niechciane programy we „Własnych"/"Zaawansowanych" ustawieniach. Nie zdając sobie z tego sprawy, użytkownicy często pomijają tę sekcję i niechętnie instalują potencjalnie niechciane programy, narażając system na ryzyko dalszych infekcji komputerowych.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Użytkownicy muszą zdać sobie sprawę, że kluczem do bezpieczeństwa komputerowego jest ostrożność, dlatego nigdy nie powinni spieszyć się podczas pobierania i instalowania oprogramowania. Bardzo ważne jest, aby dokładnie przeanalizować każdy krok i odrzucić wszystkie aplikacje firm trzecich. Większość z tych aplikacji jest ukryta, a tym samym, aby je anulować należy zawsze stosować "Niestandardowe" lub "Zaawansowane" ustawienia.

DownloadBoss PUP przekierowujący użytkowników do strony searchnewtab.com:

Searchnewtab,com browser hijacker

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Przekierowanie searchnewtab.com: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Przekierowanie searchnewtab.com. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware DownloadBoss:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

DownloadBoss adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "DownloadBoss", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy DownloadBoss), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware DownloadBoss z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing DownloadBoss ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "DownloadBoss", wybierz ten wpis i kliknij "Usuń".

Removing DownloadBoss ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem przekierowanie searchnewtab.com, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing DownloadBoss  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "Download Boss", wybierz ten wpis i kliknij ikonę kosza.

Removing DownloadBoss ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie searchnewtab.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing DownloadBoss ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "DownloadBoss".

Removing DownloadBoss ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie searchnewtab.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9360-downloadboss-pup

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Przekierowanie searchnewtab.com kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Przekierowanie searchnewtab.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Przekierowanie searchnewtab.com dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.